Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 11-12-2024
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Acties tegen btw-verhoging lonen: Staatssecretaris zegt impactanalyse toe

Acties tegen btw-verhoging lonen: Staatssecretaris zegt impactanalyse toe

Het verzet tegen de btw-verhoging op logies is nog springlevend. Afgelopen vrijdag plaatste HISWA-RECRON in de kranten van DPG een grote advertentie met een oproep van Niels Mariska en de kinderen aan de Kamerleden om de maatregel te heroverwegen. Twentse ondernemers en Twente Marketing voerden met waterflesjes een creatieve actie tegen de geplande btw-verhoging op logies. En met succes want er komt een impactanalyse naar de verhoging van de btw op logies. Eindelijk.

Onze laatste vakantie…

Met als titel ‘Onze laatste vakantie…’ plaatste HISWA-RECRON in alle landelijke e landelijke dagbladen van DPG Media - waaronder het Algemeen Dagblad, Trouw, Volkskrant - een paginagrote advertentie. De advertentie bestond uit een ingezonden brief van ‘Niels en Mariska’ en de kinderen’ die de dupe worden van de btw-verhoging op vakantiehuisjes. Ze vragen zich af waar ze in 2026 op vakantie moeten nu die 12% duurder wordt: "Slik! Verdrietig. Teleurgesteld. Boos. Dat is wat we zijn”, schrijven ze en vinden de beslissing onbegrijpelijk. Ze vragen zich af of de verhoging echt het effect oplevert dat de regering ervan verwacht. "Het gaat om slechts 290 miljoen aan inkomsten, terwijl ons geluk wordt ontnomen.”

Namens alle Tukkers

In Twente voerden ze vorige week een creatieve actie, waarbij waterflesjes symbool stonden voor de unieke gastvrijheid van Twente. De actie met de waterflesjes, opgezet door hotelier Alco van Berkel bestond uit het aanbieden van hotelkamers gratis bij de aankoop van een flesje water. De de aantrekkingskracht voor zowel Nederlandse als buitenlandse bezoekers vermindert en daarmee de leefbaarheid in gevaar brengt. Ze pleiten voor het behoud van Twente als een oase van rust en gastvrijheid in een steeds drukker wordende wereld. Inmiddels is Twente Marketing een social media campagne gestart waarbij de boodschap namens alle Tukkers wordt gedeeld door stakeholders en ondernemers uit Twente.

Eindelijk een impactanalyse

Inmiddels is er ook goed nieuws. Jeffrey Belt van HISWA-RECRON: "Na veel inspanning, gesprekken en acties de afgelopen maanden heeft de Eerste Kamer zich schrap gezet rondom de btw-verhoging op logies. Uitkomst: er komt een impactanalyse naar de verhoging op logies. Dit is toegezegd door de staatssecretaris.”

Veel leden van de Tweede Kamer vonden het onbegrijpelijk dat het kabinet een impactanalyse van de verhoging van de btw op logies niet nodig vond. Senator Geerdink (VVD): "De keus van het kabinet om niet eerst een impactanalyse te doen naar bijvoorbeeld het effect van verhoging van btw op logies in de grensregio is onbegrijpelijk." Van Rooijen (50PLUS) brak een lans voor de betaalbaarheid van vakanties voor gezinnen: "Er zijn grote zorgen over de vakanties van gezinnen in Nederland. Voor een vakantie van twee weken komt er zomaar 200 euro bij. De dekking moet worden gevonden binnen de btw en niet weggehaald bij de AOW'ers.” Het CDA is weer bezorgd om de uitvoering. Senator Bakker-Klein: "De toegevoegde uitzondering op kamperen bij het verhoogde tarief op logies lijkt willekeurig. De maatregel wordt gevoeld, vooral in de grensregio's. We sluiten ons aan bij de vragen over de impactanalyses.”

Staatsecretaris Van Oostenbruggen zegde uiteindelijk een impactanalyse toe: "Ik wil wel een impactanalyse naar de effecten van de btw-verhoging op logies toezeggen. Die komt rond de zomer naar de Kamer.”

Link: https://www.eerstekamer.nl/nieuws/20241210/pakket_belastingplan_2025_debat
Topics:Beleid
Trefwoorden: beleid, belastingen, horeca, verblijfsrecreatie, bungalowparken, vakantieparken, hotels

CELTH



||| Nieuws |||

16/06/25
Exclusief voor leden
PMV neemt 39 procent belang in Brussels Airport
Op 13 juni heeft PMV, de Participatiemaatschappij Vlaanderen een overeenkomst bereikt met het Canadese pensioenfonds Ontario Teachers’ Pension Plan, OTPP, om haar onrechtstreeks belang in Brussels Airport Company te verwerven.
16/06/25
ZOOmer Festival in DierenPark Amersfoort
Deze zomer, van 23 tot en met 26 juli, verandert DierenPark Amersfoort van 16.00 tot 21.00 uur in een vrolijk festivalbos voor het hele gezin. Tijdens het ZOOmer Festival kunnen bezoekers genieten van swingende muziek, entertainment en foodtrucks, allemaal te midden van de dieren.
16/06/25
Exclusief voor leden
Rijden in het buitenland? Toch wel eng
34 procent van de Nederlandse vrouwen vindt autorijden in het buitenland spannend, terwijl 82 procent van de mannen gerust achter het stuur stapt.
13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
13/06/25
Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
13/06/25
Exclusief voor leden
Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.

||| Agenda |||

19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...