Geplaatst op: 09-10-2024
Auteur: Marc Gerlings

Limburg wint net van Drenthe in populariteit verblijf in vakantiepark

90% van de klachten gaat over schoonmaak

Limburg wint net van Drenthe in populariteit verblijf in vakantiepark
Laurens Taekema: \
Limburg is nipt voor Drenthe en Gelderland de populairste provincie voor een verblijf op een vakantiepark. Genieten van de natuur is belangrijk voor de gasten. Slecht schoongemaakte bungalow is ergernis nummer één.

Dat blijkt uit onderzoek onder 2.519 Nederlanders door vakantieparken-platform Parkvakanties. Maar liefst 40 procent van de ondervraagden gaf aan in Limburg op vakantie te zijn geweest in een van de afgelopen jaren. De vakantieparken in eigen land zijn hoe dan ook met afstand (bijna 75 procent) favoriet om te verblijven. Duitsland en België zijn daarna de populairste bungalowpark bestemmingen. 

Laurens Taekema, eigenaar van Parkvakanties, ziet het aantal vakantieparken in Nederland steevast groeien: "Wij Nederlanders zijn de uitvinders van vakantieparken en nog altijd zijn ze razend populair. De groei zit met name in de kleinschalige resorts. Tegenwoordig zoeken we steeds meer luxe en willen we vooral genieten van de natuur en activiteiten op of rondom het park.”  Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: vakantiepark, onderzoek, regio, schoonmaak, toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

17/07/26
Spectaculaire grijze route officieel geopend in Klimbos Dordrecht
De uitbreiding vormt een nieuwe mijlpaal voor het klimbos, dat bezoekers nóg meer uitdaging biedt met een spectaculaire combinatie van een bungee, vrije val en verschillende klimonderdelen.
17/07/26
Natuurmonumenten zoekt voor Slotplaats horecaondernemer
Landhuis De Slotplaats is beschikbaar als horecalocatie. Een unieke, veelzijdige plek waarvoor Natuurmonumenten een ervaren, groene horecaondernemer zoekt.
16/07/26
Exclusief voor leden
Lorenza Maggio wordt CEO Brussels Airlines
De raad van bestuur van Deutsche Lufthansa AG heeft Lorenza Maggio benoemd tot de nieuwe CEO van Brussels Airlines.
16/07/26
Exclusief voor leden
Eerste boor publieksentree Tweede Kamer
Geen eerste paal, maar een eerste boring. Zo werd maandag 6 juli het startsein gegeven voor de bouw van de nieuwe ondergrondse publieksentree van de Tweede Kamer. Naar verwachting passeren een half miljoen bezoekers jaarlijks deze entree.
16/07/26
Nieuw festival voor Scheveningen: Aftersea
Scheveningen krijgt een nieuw tweedaags nazomerfestival. Tijdens Aftersea, op vrijdag 11 en zaterdag 12 september, openen culturele podia, musea en locaties aan zee hun deuren voor livemuziek, film, kunst en bijzondere avondprogramma’s.
15/07/26
Exclusief voor leden
100e vliegtuig door retrofitprogramma Emirates
Emirates heeft het 100e toestel binnen het retrofitprogramma opgeleverd. Sinds de start van het programma in november 2022 zijn 47 Airbus A380's en 53 Boeing 777 toestellen in de Emirates Engineering-hangars in Dubai volledig van neus tot staart vernieuwd.
15/07/26
Exclusief voor leden
Regent kerstcruises met 56 nieuwe excursies in Europa
Rederij Regent Seven Seas Cruises breidt het aanbod voor de feestdagen van 2026 flink uit. De cruisemaatschappij introduceert 56 nieuwe excursies aan wal en vijf meerdaagse landprogramma’s die in het teken staan van Europese kerstmarkten, lokale tradities en winterse gastronomie.
15/07/26
Exclusief voor leden
Behoefte aan fijnmazig netwerk koele recreatie
Nu Nederland in de zomer van 2026 al te maken heeft met een derde regionale hittegolf, is het tijd om werk te maken van koele, groene verblijfsplekken in de openbare ruimte.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...