Geplaatst op: 03-06-2024
Auteur: Marc Gerlings

FTI Touristik toeristische reus van 4 miljard euro valt om

FTI Touristik toeristische reus van 4 miljard euro valt om
FTI Touristik GmbH vraagt op maandag 3 juni 2024 faillissement aan. Andere bedrijven van de groep zullen in de komende dagen ook faillissement aanvragen. 

FTI Touristik GmbH, het moederbedrijf van de FTI GROUP, de derde grootste touroperator in Europa, heeft op maandag 3 juni een verzoek ingediend om een faillissementsprocedure te starten bij de rechtbank van München. In eerste instantie wordt alleen het touroperatormerk FTI Touristik hier direct door getroffen. FTI is ook actief in Nederland. Vervolgens worden echter ook voor andere bedrijven van de groep overeenkomstige aanvragen ingediend. Windrose Finest Travel GmbH met het luxemerk WINDROSE zet haar activiteiten voort.

Na een investeringsproces werd in april 2024 de toetreding van een consortium van investeerders aangekondigd. Sindsdien zijn de boekingscijfers echter ondanks het positieve nieuws ver onder de verwachtingen gebleven. Bovendien hebben talrijke leveranciers aangedrongen op vooruitbetaling. 

Het ondersteunen van reizigers die getroffen zijn door de gevolgen van het faillissement is nu een topprioriteit voor de FTI GROUP. Er is al een supportwebsite opgezet op www.fti-group.com/en/insolvency en een supporthotline op +49 (0) 89 / 710 45 14 98. Alle relevante informatie is hier te vinden en Duits- en Engelstalige contactpersonen zijn beschikbaar voor individuele vragen. Naast de volledige focus op klantenservice zal de FTI GROUP haar gasten ook regelmatig informeren samen met het Duitse Reiszekerheidsfonds (DRSF).

Nog niet gestarte reizen zullen waarschijnlijk vanaf dinsdag 4 juni 2024 niet meer of slechts gedeeltelijk mogelijk zijn. In samenwerking met de nog aan te stellen (voorlopige) curator van het faillissement zal de komende dagen een concept worden ontwikkeld voor de voortdurende informatie van getroffen reizigers en de operationele implementatie van de noodzakelijke maatregelen.

FTI Reizen is sinds 2016 ook in Nederland actief. De zeven servicecentra verwerken talrijke boekingen voor de FTI GROUP en externe klanten. De groep, met het hoofdkantoor in München, heeft wereldwijd meer dan 11.000 mensen in dienst en genereerde in het boekjaar 2022/23 een geconsolideerde omzet van ongeveer € 4,1 miljard.
Trefwoorden: toerisme, touroperator, faillissement

CELTH



||| Nieuws |||

09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...