Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 19-04-2024
Auteur: Redactie
Uitgever: NRIT Media

ZooParc in Overloon biedt bezoekers bijzondere kans: word een dag dierenverzorger

ZooParc in Overloon biedt bezoekers bijzondere kans: word een dag dierenverzorger

Altijd al willen weten wat er komt kijken bij het verzorgen van de dieren in een dierentuin? Ooit zelf een luiaard of leeuw willen voeren? Vanaf mei kan dit in ZooParc Overloon: het park biedt bezoekers vanaf dan de kans om zelf een halve dag in de huid van een dierenverzorger te kruipen. 

 

Tijdens 'Keeper for a day' lopen deelnemers een halve dag mee met een dierenverzorger en helpen ze met de dagelijkse werkzaamheden die bij de verzorging van dieren komen kijken, van het schoonmaken van de stallen, tot het maken van verrijkingsmateriaal en het bereiden van het voedsel voor bijvoorbeeld de maki's, dwergapen, luiaarden, giraffen, miereneters, dwergnijlpaarden en leeuwen.

 

Deze activiteit komt voort uit een veelgestelde vraag in het park, vertelt Roel Huibers, general manager van ZooParc: "We krijgen regelmatig verzoeken van bezoekers of ze met een dierenverzorger mee mogen lopen. Dat spreekt enorm tot de verbeelding - en dat snappen we uiteraard heel goed, want het is ook fantastisch."

 

Eerste in Nederland

Volgens Huibers is dit een kans die in Nederland zelden voorbijkomt. "In het buitenland zijn er al wel parken die deze kans bieden, en die plekken zijn vaak al maanden van tevoren volgeboekt. In Nederland kunnen liefhebbers op een aantal plekken wel rondleidingen krijgen in de stallen, en soms zijn er activiteiten waarbij je kan helpen met het maken van bijvoorbeeld fruittaarten voor dieren, maar echt letterlijk met je voeten in de mest staan of het voedsel van dieren ook daadwerkelijk geven, dat kan haast nooit in Nederland. We verwachten dan ook dat we met deze activiteit heel veel dromen kunnen vervullen."

 

Het gaat om een exclusieve kans: de activiteit wordt alleen op woensdag en vrijdag aangeboden, van mei tot en met oktober. Per dagdeel kunnen maximaal twee deelnemers meedoen. Dit is mogelijk voor iedereen vanaf 15 jaar, op voorwaarde dat ze fit genoeg te zijn om veel te kunnen lopen en bepaalde werkzaamheden ook echt zelf uit kunnen voeren. 

 

Goed doel

Naast dat het een fantastische ervaring biedt, dragen deelnemers ook bij aan het beschermen van bedreigde diersoorten en hun leefomgeving: 10 procent van het deelnamebedrag van 195 euro per persoon, wordt namelijk gedoneerd aan Stichting Wildlife, een organisatie die zich inzet voor het behoud van diersoorten en hun leefgebieden in binnen- en buitenland. "Hoe gaaf is dat: je hebt zelf de dag van je leven en ondertussen draag je bij aan soortbehoud. Volgens mij is het voor iedereen win-win", aldus Huibers. 

 

Opgeven voor 'Keeper for a day', voor jezelf of als cadeau aan iemand anders, kan via de website.

Link: https://www.zooparc.nl/keeper-for-a-day/
Trefwoorden: Dierenverzorger, meelopen

CELTH



||| Nieuws |||

14/07/25
Frieslands museumnacht 2025 'Als sterren vallen'
Op zaterdag 27 september 2025 beleeft Friesland de vierde editie van Museumnacht FRL. Het thema is 'Als sterren vallen'. Dit is de enige provinciebrede museumnacht in Nederland.
14/07/25
Groene Hart Visie: Recreatie is geen bedreiging, maar een kans – mits goed georganiseerd
Het Groene Hart staat op scherp. In de nieuwste editie van het digitale magazine Groene Hart Visie wordt duidelijk dat recreatie in dit kwetsbare landschap niet alleen spanning oproept, maar ook richting kan geven.
14/07/25
Ludieke campage van Twente Marketing: De Tukker Test
Deze zomer worden inwoners en bezoekers van Twente uitgedaagd om hun innerlijke Tukker te ontdekken. Met de ludieke campagne houdt Twente Marketing mensen letterlijk en figuurlijk een spiegel voor met als centrale vraag ‘Hoeveel % Tukker zit er in jou?’. Op basis van een paar vragen krijg je ook een tip voor Twents vrijetijdsaanbod dat bij je past.
14/07/25
850 vrijwilligers klaar voor wandelaars Vierdaagse
Opnieuw staan ruim 850 vrijwilligers van het Rode Kruis klaar om wandelaars te helpen op de 107de Nijmeegse 4Daagse. Bijna 400 blaarbehandelaars zullen de komende dagen duizenden blaarbehandelingen uitvoeren, met maar één doel: zorgen dat zoveel mogelijk wandelaars de finish halen.
11/07/25
De fuik van nepadvertenties voor vakanties
Cybercriminelen zetten online advertenties in om vakantiegangers op te lichten. Mensen die dit niet op tijd door hebben, lopen het risico om aan oplichters allerlei persoonlijke informatie of creditcardgegevens prijs te geven. Daarom is het belangrijk dat mensen altijd eerst de officiële contactinformatie van reisorganisaties checken voordat ze contact opnemen.
11/07/25
Bosbranden en hitte in zuidelijk Europa
Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die dit weekend naar zuidelijk Europa trekken. De hulporganisatie roept mensen op om goed voorbereid met vakantie te gaan. Met flinke bosbranden en zeer hoge temperaturen in Frankrijk, Spanje, Griekenland en Turkije ligt een noodsituatie deze zomer op de loer.
10/07/25
Exclusief voor leden
Madurodam opent grootste attractie ooit: De Windjager
Madurodam in Den Haag heeft vandaag haar nieuwste en grootste overdekte attractie geopend: De Windjager. Deze innovatieve dark ride laat bezoekers op meeslepende wijze ervaren hoe Nederland al eeuwenlang de kracht van de wind benut.
10/07/25
RBT Heuvelrug & Vallei heeft veel bereikt in 2024 maar ook uitdagingen in jubileumjaar
Het Regionaal Bureau voor Toerisme Heuvelrug & Vallei heeft een prima 2024 achter de rug. Dat blijkt uit het onlangs gepubliceerde jaarverslag.