Bas Maes gedeputeerde Brabant voor vrijetijdseconomie
Bas Maes (SP) is benoemd als gedeputeerde voor de provincie Noord-Brabant. Bas Maes zal zich voor de komende 3 jaar van deze bestuursperiode inzetten voor de portefeuille Energie, Cultuur, Sport, Erfgoed en voor de Vrijetijdseconomie.
Bas Maes is al geruime tijd actief voor de SP. Hij was 12 jaar actief voor de Bredase gemeenteraad, waarvan 6 jaar als fractievoorzitter. Ook was hij 6 jaar beleidsmedewerker voor de Tweede Kamerfractie in Den Haag. De laatste 4 jaar werkte hij als bestuursadviseur, eerst bij de gemeente Schiedam en later bij Waterschap Brabantse Delta.
Bas Maes: "De kans om nu als bestuurder verantwoordelijkheid te nemen, bood zich plots aan. De inhoud van het akkoord heeft me over de streep getrokken. De energietransitie is niet alleen belangrijk om klimaatverandering tegen te gaan. Het is ook nadrukkelijk een sociaaleconomisch vraagstuk. Hoe zorgen we ervoor dat iedere Brabander mee kan doen en mee kan profiteren? Ook aan cultuur en sport moet iedereen mee kunnen doen. Daarom werken we aan een breder en meer divers aanbod.”
Trefwoorden: Brabant, vrijetijdseconomie, gedeputeerde
|
|
11/09/26
De conclusie is dat het economisch evenwicht van de Hoofdrailnetconcessie 2025-2033 niet in gevaar komt. De ACM bepaalt daarom dat voor de door Arriva gemelde diensten toegang moet worden verleend tot de spoorweginfrastructuur.
|
11/09/26
Vanaf 8 oktober opent in de Utrechtse Jaarbeurs Reis door de Kosmos: Een immersieve beleving. Tijdens deze interactieve virtual reality-reis, waarin bezoekers zich vrij door de ruimte kunnen bewegen, zijn zij getuige van het ontstaan en vergaan van sterren, verkennen zij verre sterrenstelsels en staan zij oog in oog met een zwart gat.
|
11/09/26
Nederlanders drinken steeds vaker hun bier in restaurants, hotels en cafés. Daarbij blijft de sociale waarde van een glas (alcoholvrij) bier belangrijk; bijna de helft van de bierdrinkers geeft aan dat een glas bier mensen samenbrengt.
|
11/09/26
Juli was een behoorlijk positieve maand voor Nederlandse logiesaccommodaties Het aantal gasten groeide met 8,3% naar 5,7 miljoen. De overnachtingen kenden met een plus van 7,4% een net wat meer bescheiden ontwikkeling en kwamen uit op 18,5 miljoen. Hoe zien de ontwikkelingen er in detail uit?
|
11/09/26
Tussen het duingebied Berkheide en de nieuwe woonwijk Valkenhorst werken Dunea en gemeente Katwijk aan de ontwikkeling van landschapspark Mientkant.
|
10/09/26
De provincie Noord-Brabant past in haar Omgevingsverordening de grenzen aan van het bebouwd gebied bij Beek en Donk. Daarmee kan maatwerk worden toegepast en een belangrijke volgende stap worden gezet in de uitvoering van de gebiedsontwikkeling rond Landgoed Eyckenlust en Beek en Donk Oost.
|
10/09/26
Padel is een strategisch waardevolle toevoeging voor leisure-ondernemers en hospitality-locaties die de gastervaring willen versterken. De sport combineert sociale interactie met laagdrempelige toegankelijkheid en past uitstekend binnen de trend van actieve recreatie. Dit maakt padel een effectieve manier om gasten langer te binden en hun verblijf aantrekkelijker te maken.
|
10/09/26
In de Achterhoek werken inwoners, ondernemers en organisaties samen aan het ontwikkelen van betere routes en een sterkere beleving van de regio. Een bredere beleeflaag moet meer waarde opleveren. Hoe doen de dmo, de provincie en de gemeenten dat?
|
|
14/09/26
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
|
18/09/26
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
|
21/09/26 t/m 23-09-26
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
|
22/09/26
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
|
27/09/26
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
|
|