Geplaatst op: 08-01-2024
Auteur: Redactie
NRIT

DierenPark Amersfoort Wildlife Fund haalt recordbedrag op

DierenPark Amersfoort Wildlife Fund haalt recordbedrag op
Foto: Dierenpark Amersfoort

Stichting DierenPark Amersfoort Wildlife Fund heeft in 2023 een recordbedrag gedoneerd. Mede dankzij de hulp van bezoekers van DierenPark Amersfoort is 180.000 euro geschonken aan meerdere natuurbeschermingsprojecten in binnen- en buitenland.

Het DierenPark Amersfoort Wildlife Fund heeft 180.000 euro kunnen verdelen onder tientallen organisaties die bedreigde diersoorten beschermen en natuurbehoud mogelijk maken. "Onder andere bezoekers die hun petflessen inleveren in het dierenpark, rechtstreekse donaties en acties vanuit het dierenpark hebben dit ontzettend mooie bedrag mogelijk gemaakt”, verklaart Elise projectmedewerker Elise van Schaik.

Het afgelopen jaar steunde het Wildlife Fund onder andere projecten die de zwartvoetpinguïn, Indische neushoorn, Grévy zebra en vleermuis beschermen. "De vier organisaties die deze projecten mogelijk maken ontvangen ook in 2024 een financiële bijdrage van het Wildlife Fund”, vertelt Elise. Nieuwe projecten, waaronder een initiatief om de brilbeer in Venezuela te beschermen en het project van Wildlife Forensic Fund die illegale handel in bedreigde diersoorten tegengaat, zullen komend jaar financiële steun ontvangen.  

Sinds de oprichting in 2003 steunt het Wildlife Fund jaarlijks tientallen projecten. Net als voorgaande jaren kunnen bezoekers hun petflessen en blikjes inleveren in de grote kliko’s in het park. Het bedrag dat het Wildlife Fund hiermee in 2024 ophaalt, wordt geschonken aan Adopteer Regenwoud, een organisatie in Costa Rica die het regenwoud van onder andere de luiaard beschermt. Elise: "Wij zijn dankbaar voor elk bedrag dat wordt geschonken, groot of klein. Elke euro draagt bij aan natuurbehoud.” Natuurliefhebbers kunnen een rechtstreekse donatie doen of hun petfles of blikje meenemen tijdens hun volgende bezoek aan DierenPark Amersfoort.

Trefwoorden: attractieparken, dierentuinen, goede doelen

CELTH



||| Nieuws |||

18/05/26
Exclusief voor leden
Bureau Buhrs en Urban Solutions samen verder
Sinds 1 mei gaan Urban Solutions en Bureau Buhrs samen. Door het bundelen van hun complementaire krachten ontstaat een bureau dat zich positioneert als speler in participatie, communicatie en gebieds- en vastgoedmarketing in Nederland.
18/05/26
Exclusief voor leden
Forse stijging AOW-vakantiegeld
Het netto AOW vakantiegeld is in 2026 fors hoger dan vorig jaar. Volgens berekeningen van seniorenplatform AOW.nu ontvangen AOW’ers dit jaar 20% meer netto vakantiegeld dan in 2025.
13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
13/05/26
DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
13/05/26
Aantal verdrinkingen daalt licht
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
12/05/26
Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
12/05/26
Exclusief voor leden
LeadingCampings maakt inspirerend boek
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...