Geplaatst op: 06-11-2023
Auteur: Marc Gerlings

Zonbestemming Curaçao en duurzaam ondernemerschap in toerisme

Zonbestemming Curaçao en duurzaam ondernemerschap in toerisme
Foto: Broer en mede-ondernemer Kenneth Asporaat en Atilay Uslu plantten symbolisch een palmboom. Foto: Corendon.

Met de aanplant van een aantal bijzondere palmbomen kondigde touroperator Corendon gisteren aan dat zij 1 Antilliaanse gulden per passagier naar Curaçao doneert aan Hòfi Mango, een voormalige plantage en inmiddels beschermd natuurgebied op het eiland.

Het door Jandino Asporaat aangekochte park is niet alleen een natuurpark, maar ook een locatie met als doel om de zelfredzaamheid van de inwoners van Curaçao te verbeteren. Corendon wil met deze samenwerking niet alleen haar betrokkenheid bij de lokale gemeenschap benadrukken, maar ook helpen om de prachtige natuurlijke omgeving van het eiland in stand te houden. Met de jaarlijkse donatie kan Hòfi Mango het park uitbreiden en verder ontwikkelen. Het geld wordt onder andere gebruikt voor het onderhouden en aanplanten van inheemse bomen en plantensoorten in het park.

Duurzame ontwikkeling bestemming

Atilay Uslu, oprichter van Corendon: "Curaçao is een prachtig eiland en we willen op deze manier bijdragen aan de duurzame ontwikkeling van de bestemming. Hòfi Mango is voor onze klanten een interessante trekpleister. Ze kunnen er leren over de geschiedenis van het eiland en over de waarde van de bijzondere natuur hier. Tegelijkertijd is het park een broedplaats voor economische ontwikkeling voor lokale inwoners, met opleidingen voor hoveniers, scholenprogramma’s en plannen voor het verbouwen en verkopen van groente en fruit. We kijken uit naar een - letterlijk - vruchtbare samenwerking met Jandino en zijn Hòfi Mango."

Corendon moedigt ook haar passagiers aan om vrijwillig bij te dragen. Dit kan tijdens een bezoek aan het park of via de website van Hòfi Mango, www.hofimango.com. Jandino Asporaat: "De donaties kunnen we goed gebruiken. Er zijn bijvoorbeeld nog plannen voor verbeterde opvang van regenwater, de aanleg van nieuwe tuinen en een locatie voor culturele activiteiten. Alles met als doel om de inwoners van Curaçao verder te helpen en om de bezoekers op het eiland een onvergetelijke ervaring mee te geven; dat is wat ik hiermee wil bereiken."

Trefwoorden: toerisme, bestemming, duurzaam toerisme, bewoners, profijt, natuur

CELTH



     
Trendrapport

||| Nieuws |||

28/11/23
Exclusief voor leden
3x reistrend winter 2023
Geen verregende kerst, maar zon, zee en strand willen we en daarvoor vliegen we naar verre bestemmingen. Van Barcelona tot Dubai en Kaapstad: uit data van wereldwijde reiswebsite Skyscanner blijkt dat de meeste Nederlanders toe zijn aan zachte temperaturen.
28/11/23
Kwart Nederlanders heeft interesse in wintersportvakantie
Een kwart van de Nederlanders overweegt om de komende drie jaar op wintersport te gaan. De meeste potentiële wintersporters willen gaan skiën. Oostenrijk is met afstand de meest populaire bestemming.
24/11/23
Exclusief voor leden
Internationaal sterke groei van reismarkt
Expedia ziet bij reizigers wereldwijd een sterke reisbehoefte bij de consument. Op het noordelijk halfrond wordt volop gezicht naar vakanties in de lente en de zomer van 2024. Europa, het Midden-Oosten en Afrika (EMEA) lieten opnieuw de sterkste groei in zoekvolume zien.
22/11/23
Iconisch reismerk verre bestemmingen Fox weer terug
Kon ANWB toch niet zonder de sterke uitstraling van een echt sterk merk voor de reiswereld? ANWB Reizen herintroduceert het reismerk Fox. Het is een iconisch merk dat zijn waarde bewees voor de verre reizen.
20/11/23
In 2024 wederom vernieuwingen op het vakantiepark van Attractie- & Vakantiepark Slagharen
Feestelijke ondertekening van contract voor de bouw van 60 nieuwe moderne lodges tijdens de Recreatie Vakbeurs in Hardenberg
17/11/23
Exclusief voor leden
Trend feestdagen anders vieren en daarom gaan we met vakantie
Feestdagen met familie vieren? Welnee, we gaan met vakantie. Dat is een van de uitkomsten van onderzoek hoe de Nederlanders omgaan met de tradities rondom de feestdagen. Vrije tijd staat hoog op de verlanglijst.
14/11/23
Dagjournaal dag 1 Recreatie Vakbeurs 2023
Vandaag is de eerste dag van de Recreatie Vakbeurs 2023. NRIT maakt in samenwerking met de beursorganisatie een dagjournaal. In dit eerste journaal Geert Dijks (HISWA-RECRON), een mooie pod, wat licht en geluid betekent voor vakantieparken en waarom moet je kinderen uitdagende speelomgevingen bieden.
14/11/23
Overheid geeft toe aan druk VS en schort krimp Schiphol op
Door druk uit met name Amerika en Canada schort de Nederlandse overheid krimpplannen voor Schiphol op. Omwonenden zijn ‘verbijsterd’ en Schiphol reageert ‘teleurgesteld’.

||| Agenda |||

10/01/24
10/01/24 t/m 10-01-24: Travel Trade Day
Ontdek de laatste reistrends en kom in contact met andere professionals uit de reisbranche op de Tra...
11/01/24 t/m 14-01-24
11/01/24 t/m 14-01-24: Vakantiebeurs 2024
Van 11 t/m 14 januari ontmoet de (internationale) reisbranche weer reislustigen op de Vakantiebeurs ...
18/04/24
18/04/24 t/m 18-04-24: TRENDCONGRES 2024
Op donderdag 18 april 2024 organiseert NRIT samen met de opleidingen Tourism Management van de Neder...