Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 03-10-2023
Auteur: Marc Gerlings

Dormio ziet buitenkans in Seefeld

Dormio ziet buitenkans in Seefeld
Dormio Resort Seefeld. Foto: Dormio.

Het Arnhemse bedrijf Dormio Group start met de ontwikkeling van een nieuw luxe resort met 135 appartementen in Seefeld, Tirol. Dat presenteerde de Arnhemse vakantieparkontwikkelaar afgelopen weekend op de Second Home Beurs in Utrecht. Een buitenkans want de plaats trekt jaarlijks zo’n 1,8 miljoen bezoekers. NRIT vroeg ook naar de invloed van klimaatverandering.


Don van Schaik, CEO van Dormio Group, voegt vol trots de bestemming toe aan het portfolio: "Er zijn van die locaties waar je als ontwikkelaar van hoogwaardig recreatief vastgoed van droomt. Gelet op de steeds schaarser wordende grond in Oostenrijk en het exclusieve karakter van Seefeld in Tirol kunnen we spreken van een once-in-a-lifetime opportunity. We zijn vereerd met de keuze van Seefeld Village voor de samenwerking met Dormio. We delen dezelfde visie en zijn vastbesloten om van Dormio Resort Seefeld in Tirol een waardevolle aanwinst te maken voor de omgeving.”

De nieuwe locatie, gelegen in de Oostenrijkse Alpen, wordt ontwikkeld in samenwerking met Seefeld Village, het lokale ontwikkelingsbedrijf van de Nederlanders Sebastiaan Tesink en Loek Beuker. Seefeld is al lange tijd een van Oostenrijks meest populaire vakantiebestemmingen; jaarlijks verwelkomt het dorp meer dan 1,8 miljoen bezoekers.

 

Buitenkans

Verschillende partijen streden om de toewijzing voor deelname, exploitatie en verhuur van het resort in Seefeld. Dormio werd, als exploitant van 4-sterren resorts in Europa, door Seefeld Village als het best passende label geacht. Loek Beuker, CEO van Seefeld Village, vertelt hierover: "Wij zijn nu zo’n vijf jaar onderweg om de weg vrij te maken voor deze exclusieve ontwikkeling. Nu het zover is, beginnen wij samen met Dormio en met heel veel zin aan de daadwerkelijke totstandkoming van dit unieke resort. Dormio heeft ons overtuigd met haar doortastendheid, expertise en imposante track-record. Wij zijn bijzonder verheugd, ook voor de lokale gemeenschap van Seefeld. Dankzij de long-term commitment van Dormio is deze toplocatie zeker voor de aankomende decennia in de beste handen.”

De NRIT redactie wilde weten of klimaatverandering een rol speelt bij de investering in Seefeld. "Seefeld is een van de Oostenrijkse dorpen met het sterkste zomerseizoen. Relatief veel bezoekers genieten ook in de winter van alles dat Seefeld te bieden heeft naast het skiën. In Seefeld noemen ze dit ook wel: 'genieten van het leven'. Wintersport wordt daar voor steeds meer toeristen een bijzaak."

 

Tirools ontwerp van Elmar Kranenbitter

Dormio Resort Seefeld in Tirol is ontworpen door de lokale architect Elmar Kranenbitter. Het ontwerp is gebaseerd op de omgeving en de lokale cultuur, wat in lijn is met de missie van Dormio Group om vakantiebestemmingen te creëren die hun omgeving weerspiegelen. Van Schaik: "De accommodaties zijn ontworpen om in alle seizoenen te kunnen genieten. Elk appartement heeft een terras of balkon en op het resort bevindt zich een binnen- en buitenzwembad met uitzicht op de bergen. Waar Seefeld een breed scala aan activiteiten biedt, van bergwandelen en skiën tot zwemmen en kajakken in de nabijgelegen meren, is er ook op het resort genoeg te doen. Zo beschikt het resort over een hoogstaande horecagelegenheid, een resortshop en een grote animatiegelegenheid voor kinderen. Hierdoor is Dormio Resort Seefeld in Tirol de ideale vakantiebestemming voor mensen die zowel op zoek zijn naar ontspanning als naar avontuur.” 

 

In het voorjaar van 2024 starten de bouwwerkzaamheden van Dormio Resort Seefeld in Tirol. Het resort zal haar deuren voor gasten openen in het najaar van 2026.


Trefwoorden: Dormio, vakantiepark, resort, Oostenrijk

CELTH



||| Nieuws |||

19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
18/06/25
Nederlanders kiezen massaal voor zekerheid op vakantie
Een zorgeloze vakantie begint voor veel Nederlanders met een goede voorbereiding. Uit onderzoek van Allianz Direct blijkt dat 77% van de Nederlanders een reisverzekering heeft of afsluit. Daarbij kiest 24% voor een doorlopende verzekering, terwijl 22% een kortlopende variant verkiest.
18/06/25
Tourist Info punt in Zweeler kerk
Op 20 juni vindt de officiële aftrap van het uitvoeringsplan ‘Kiemen in Drentse grond’ plaats door het openen van de Tourist Info in de Zweeler Kerk.
18/06/25
Exclusief voor leden
B&B De Hoenderkamp de beste van Nederland in 2025
B&B De Hoenderkamp in het Overijsselse Beuningen is uitgeroepen tot de Beste Bed & Breakfast van Nederland 2025.
17/06/25
Binnenlandse vakantiegangers stoten meer CO2-uit, eco-efficiency wel omhoog
De CO2-uitstoot ten gevolge van binnenlandse vakanties groeide in 2023 harder dan het aantal vakanties. De zogenaamde eco-efficiency verbeterde wel, van 2,24 verdiende euro naar 2,33 euro per kilogram uitgestote CO2. Dat blijkt uit een studie van de Breda University of Applied Sciences en NBTC.
13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
12/06/25
Mijlpaal EuroParcs Enkhuizer Strand: eerste gasten gearriveerd
Vrijdag 6 juni arriveerden de eerste gasten voor hun vakantie op EuroParcs Enkhuizer Strand aan het IJsselmeer.
06/06/25
Exclusief voor leden
Voorbereid op de regels toegankelijkheid websites en apps?
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.