Geplaatst op: 25-01-2023
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

VVEM presenteert documentaire 'pandemie in evenementenland'

VVEM presenteert documentaire 'pandemie in evenementenland'

In opdracht van de Vereniging Van Evenementenmakers (VVEM) is de documentaire ‘Pandemie in het evenementenland’ geproduceerd. Aan de hand van interviews en sfeerbeelden wordt hierin de impact van de COVID-19 pandemie op de Nederlandse evenementenbranche inzichtelijk gemaakt. De film gaat op donderdag 9 februari om 16:00 uur in première in het Louis Hartlooper Complex in Utrecht.

 

‘Pandemie in het evenementenland’ is in opdracht van de VVEM gemaakt door content marketing agency We Are The Night. In de documentaire wordt inzichtelijk hoe hard de evenementenbranche getroffen is, hoe deze branche op de achtbaan aan ontwikkelingen heeft geanticipeerd en hoe kwetsbaar het doorgaans door andere landen met jaloerse blikken bekeken Nederlandse ecosysteem van evenementenmakers is gebleken.

 

"De impact van de coronapandemie op de maatschappij is enorm geweest, dat behoeft geen uitleg. Voor onze doorgaans supergezonde branche, waren de omstandigheden echter meer dan uitzonderlijk en niet te vergelijken met andere branches. Zelfs nu de maatschappij weer volop draait alsof er niets gebeurd is, dreunt het bij ons nog na”, aldus VVEM-voorzitter Henk Schuit. "Wij moesten als eerste dicht, konden als laatste weer open en waren in de tussenliggende periode met grote regelmaat – en veelal onterecht – de gebeten hond. Als VVEM vinden we het belangrijk dat die impact op onze branche inzichtelijk wordt. Vandaar dat we een documentaire hebben laten maken nu de wonden nog vers zijn. Zodat we niet vergeten en zodat iedereen begrijpt dat de hoge kwaliteit van evenementen zoals we die in Nederland hebben niet vanzelfsprekend is.”

 

‘Pandemie in het evenementenland’ gaat in première in het Louis Hartlooper Complex in Utrecht op 9 februari aanstaande. Bij deze première zijn VVEM-leden, leden van de Alliantie van Evenementenbouwers en diverse andere stakeholders aanwezig. In later stadium zal de film online beschikbaar komen.

Trefwoorden: Documentaire, pandemie, evenementenland

CELTH



||| Nieuws |||

19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.
16/01/26
Exclusief voor leden
Stationsgebied Groningen krijgt groene stadsentree
Het beeldbepalende Stadsbalkon verdwijnt. Een levendig, groen en gastvrij Stationsplein voor het monumentale stationsgebouw, comfortabele loop- en fietsroutes, een groene kade met kunst langs het Verbindingskanaal en een autoluwe Stationsweg.
16/01/26
Joker reisbureau op de campus van Thomas More
Een reisbureau als klaslokaal? Hogeschool Thomas More en keten van reisbureaus Joker zetten dat idee om in de praktijk. Op 15 januari is de feestelijke opening van een volwaardig Joker-reiskantoor op Campus De Vest in Mechelen waar studenten Toerisme hun lessen volgen. Geen simulatie, maar een echt kantoor met échte reizigers en échte boekingen.
15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
15/01/26
Exclusief voor leden
Groei aantal bedrijven droogt op
De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...