Geplaatst op: 22-11-2022
Auteur: Marc Gerlings

55 musea zijn kidsproof in 2023 (+ video uitreiking)

5 nieuwkomers

55 musea zijn kidsproof in 2023 (+ video uitreiking)
Uitreiking Kidsproof keurmerk aan Speelgoedmuseum. Foto: Museumvereniging.

Nederland telt het komende jaar 55 Kidsproof musea, meldt Museumvereniging . Na meer dan 11.000 museuminspecties door 6.000 Museumkids kunnen musea in 10 van de 12 provincies een jaar lang dit felbegeerde keurmerk voeren. Het aantal Kidsproof musea groeit met 5.


Een museum krijgt het Kidsproof keurmerk op basis van de inbreng van kinderen in drie leeftijdsgroepen: 4 t/m 6, 7 t/m 9 en 10 t/m 12 jaar. Ondanks het feit dat afgelopen jaar musea dicht waren door de lockdown zijn in totaal 11.000 beoordelingen binnengekomen. Om je Kidsproof museum te mogen noemen is een rapportcijfer van een 8 of hoger nodig. Daarnaast moet het museum een goede NET promotor score en CSAT hebben, dit zijn meetinstrumenten in hoeverre kinderen het museum zouden aanraden aan andere kinderen. Jaarlijks publiceert de Museumvereniging een lijst van Kidsproof musea . De volledige lijst van de 55.


Facts & Figures

  • 55 Kidsproof musea in 2023, waarvan 5 nieuw
  • 11e lijst van Kidsproof musea
  • Kidsproof musea in 10 provincies: Friesland (3), Drenthe (2), Overijssel (4), Flevoland (2), Gelderland (12), Utrecht (5), Noord-Holland (8), Zuid-Holland (10), Noord-Brabant (7) en Limburg (2)

Uitreiking Kidsproof aan Speelgoedmuseum



5 nieuwe Kidsproof musea

Maar liefst 5 nieuwe musea krijgen dit jaar het stempel Kidsproof museum in 5 verschillende provincies. Dit zijn Koninklijk Eise Eisinga Planetarium (Friesland), Speelgoedmuseum Deventer (Overijssel), Stedelijk Museum Zutphen (Gelderland), Nationaal Kamp Vught (Noord-Brabant) en Kasteel Hoensbroek (Limburg). Met 12 toekenningen heeft de provincie Gelderland de meeste Kidsproof musea van Nederland.


De Museuminspecteurs motiveren hun beoordeling met een toelichting. Zo schreef een inspecteur over het Nationaal Militair Museum: "Je leert veel over de Tweede Wereldoorlog. Er zijn megaveel voertuigen en op sommige dagen mag je zelfs in een echte tank zitten”.


Een andere inspecteur schreef over het Hunebedcentrum: "Er is een leuk oertijdpark met leuke hutten en er is een leuke speurtocht aan het eind van de speurtocht kreeg ik een steendje en diploma”.


Naturalis kreeg als feedback: "In dit museum zijn er dino's te zien. Supergaaf. Een echte T-Rex. Je ziet ook een dinootje die uit het ei komt in een filmpje. Ze hebben daar heel veel opgezette dieren.”


Vera Carasso Directeur Museumvereniging: " Kidsproof musea zijn de Michelinsterren in de museumwereld. De eerlijkste bezoekers, de kinderen zelf, beoordelen de musea. Dit legt de lat hoog en daagt musea uit te programmeren wat kinderen spannend en interessant vinden. Het label Kidsproof is het afgelopen decennium uitgegroeid tot een felbegeerd keurmerk waar duizenden kinderen aan meewerken. We zien nog steeds een sterke groei van deze groep jonge bezoekers en steeds meer musea krijgen in de gaten hoe deze kwalificatie nieuwe bezoekers trekt. We verwelkomen de 5 nieuwe kandidaten en feliciteren alle Kidsproof musea 2023."

Link: www.museumkids.nl
Trefwoorden: museum, kinderen, cultuur, dagje uitje, recreatie

CELTH



||| Nieuws |||

11/09/26
Volgende stap in Arriva trein Amersfoort/Den Haag HS-Parijs
De conclusie is dat het economisch evenwicht van de Hoofdrailnetconcessie 2025-2033 niet in gevaar komt. De ACM bepaalt daarom dat voor de door Arriva gemelde diensten toegang moet worden verleend tot de spoorweginfrastructuur.
11/09/26
Jaarbeurs volgende stap in interactieve leisure: Reis door de kosmos
Vanaf 8 oktober opent in de Utrechtse Jaarbeurs Reis door de Kosmos: Een immersieve beleving. Tijdens deze interactieve virtual reality-reis, waarin bezoekers zich vrij door de ruimte kunnen bewegen, zijn zij getuige van het ontstaan en vergaan van sterren, verkennen zij verre sterrenstelsels en staan zij oog in oog met een zwart gat.
11/09/26
Biertje brengt mensen samen
Nederlanders drinken steeds vaker hun bier in restaurants, hotels en cafés. Daarbij blijft de sociale waarde van een glas (alcoholvrij) bier belangrijk; bijna de helft van de bierdrinkers geeft aan dat een glas bier mensen samenbrengt.
11/09/26
Sterke groei van Nederlandse toerisme in juli
Juli was een behoorlijk positieve maand voor Nederlandse logiesaccommodaties Het aantal gasten groeide met 8,3% naar 5,7 miljoen. De overnachtingen kenden met een plus van 7,4% een net wat meer bescheiden ontwikkeling en kwamen uit op 18,5 miljoen. Hoe zien de ontwikkelingen er in detail uit?
11/09/26
Mientkant: van recreatie tot waterwinning
Tussen het duingebied Berkheide en de nieuwe woonwijk Valkenhorst werken Dunea en gemeente Katwijk aan de ontwikkeling van landschapspark Mientkant.
10/09/26
Exclusief voor leden
Bestuurlijk maatwerk helpt gebiedsontwikkeling landgoed
De provincie Noord-Brabant past in haar Omgevingsverordening de grenzen aan van het bebouwd gebied bij Beek en Donk. Daarmee kan maatwerk worden toegepast en een belangrijke volgende stap worden gezet in de uitvoering van de gebiedsontwikkeling rond Landgoed Eyckenlust en Beek en Donk Oost.
10/09/26
Padel spelen: een overzicht van de belangrijkste regels en tips voor de leisure-sector
Padel is een strategisch waardevolle toevoeging voor leisure-ondernemers en hospitality-locaties die de gastervaring willen versterken. De sport combineert sociale interactie met laagdrempelige toegankelijkheid en past uitstekend binnen de trend van actieve recreatie. Dit maakt padel een effectieve manier om gasten langer te binden en hun verblijf aantrekkelijker te maken.
10/09/26
Achterhoek kiest voor toeristische beleeflaag
In de Achterhoek werken inwoners, ondernemers en organisaties samen aan het ontwikkelen van betere routes en een sterkere beleving van de regio. Een bredere beleeflaag moet meer waarde opleveren. Hoe doen de dmo, de provincie en de gemeenten dat?

||| Agenda |||

14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...