Vergelijkingstool voor instrumenten voor bezoekersmanagement
Nederland gaat stapsgewijs steeds verder open met aanstaande vrijdag weer veel versoepelingen. Dat betekent dat het in de openbare ruimte en in vrijetijdsvoorzieningen weer drukker gaat worden. Het managen van bezoekstromen blijft -om ongewenste drukte te voorkomen- zeker actueel. NBTC, het CBS en CELTH presenteren daarom binnen het Data & Development Lab een actueel overzicht met verschillende meetinstrumenten om zo gemeentes en regio’s te helpen richting te geven aan bezoekersstromen. Anke ten Velde, Intell & Insights expert NBTC: Afgelopen periode hebben steden en regio’s hard gewerkt aan de ontwikkeling van verschillende meetinstrumenten. In het begin van de coronacrisis zagen we nog dat veel gemeentes gebruik maakten van fysieke metingen op locatie. Maar tegenwoordig zien we op steeds meer plekken meetinstrumenten ontstaan waarbij gebruik wordt gemaakt van GPS-data, wifi en/of sensoren om geautomatiseerd informatie te verzamelen over de actuele drukte ter plaatse. Hiermee krijgen gemeentes meer zicht op real-time data waarmee ze gericht sturing kunnen geven aan bezoekersstromen. En bezoekers zelf kunnen op basis van deze actuele informatie weloverwogen op pad.” 16 instrumenten vergelekenHet DDL-project voorziet in een objectieve vergelijking van 16 verschillende instrumenten die ingezet kunnen worden voor bezoekersmanagement. Met als doel te helpen bij het maken van een goed onderbouwde keuze. Elk instrument wordt uitgebreid beschreven, met de voor- en nadelen en tips om rekening mee te houden. De vergelijking is gericht op steden en regio’s die zo’n tool willen inzetten of (door)ontwikkelen. Deze vergelijking wordt in de interactieve online publicatie ‘Vergelijking instrumenten voor bezoekersmanagement’ getoond. Deze publicatie -die onlangs is geactualiseerd- geeft antwoord op vragen als: Wat zijn de overeenkomsten en verschillen tussen deze instrumenten? Wat meten ze exact en waar komt de data vandaan? Waar zijn ze geschikt voor, wat is belangrijk om rekening mee te houden en welke voor- en nadelen heeft ieder instrument?
Link: https://ddlpublicaties.nbtc.nl/vergelijking-instrumenten-voor-bezoekersmanagement1/cover
Trefwoorden: onderzoek, dagrecreatie, monitoren, drukte, crowdmanagement, druktemonitoren
|
|
09/02/26
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
|
09/02/26
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
|
09/02/26
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
|
09/02/26
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
|
06/02/26
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
|
06/02/26
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
|
06/02/26
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
|
06/02/26
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
|
|
10/02/26
Datum: 10 februari 2026Locatie: Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53 ...
|
12/02/26
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
|
13/02/26 t/m 15-02-26
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
10/03/26
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
|
|