Geplaatst op: 16-02-2022
Auteur: Redactie
NRIT Media

Jongeren gezocht voor de mooiste baan van Nederland

Watersport- en recreatiesector start arbeidsmarktproject

Jongeren gezocht voor de mooiste baan van Nederland
Bedrijven in de watersport en recreatie kunnen steeds lastiger aan nieuw personeel komen. Ook de instroom van jongeren voor opleidingen in deze sector neemt af. Daarom start HISWA-RECRON, ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie, een project om mensen te enthousiasmeren voor werken en leren in de watersport- en recreatiesector.

Het project trapt af met een video waarin jongeren vertellen over hun baan in de recreatie of watersport. Zij laten zien hoe leuk het is om te werken bij een jachtbouwer, zeilschool, camping of vakantiepark. "Iedereen gaat op vakantie of recreëert in zijn vrije tijd, maar niet veel mensen weten dat er ook veel banen en opleidingen mogelijk zijn in de vrijetijdssector. Daar willen we verandering in brengen.”, aldus Herbert van Oord, manager Arbeidsmarkt, Training & Opleiding bij HISWA-RECRON.

 

Watersport- en recreatiebedrijven hebben te maken met een lage instroom van medewerkers. Bovendien daalt het aantal nieuwe studenten voor opleidingen in deze branche. Een project dat de leer- en werkmogelijkheden nadrukkelijker in de spotlights zet, moet ervoor zorgen dat de sector bekender wordt als werkgever. "Een baan in deze vrijetijdssector betekent: werken aan een mooi product of dienst, waarbij het draait om klantvriendelijkheid en creativiteit. Je werkt vaak buiten, met mensen, en je hebt veel vrijheid. Kortom, het is de mooiste baan van Nederland.”, aldus Van Oord.


Vacatures

Er zijn veel verschillende banen, beroepen en opleidingen op MBO-, HBO- en WO-niveau. Er is behoefte aan personeel op recreatief, commercieel of technisch gebied. Binnenkort start een speciaal aangetrokken projectmedewerker om het project arbeidsmarktbranding uit te voeren. Vooruitlopend daarop is de video gemaakt die op het YouTube-kanaal van HISWA-RECRON staat en die breed gepromoot wordt onder scholen en bedrijven. Verder worden de vele vacatures die er bij de leden zijn, beter zichtbaar gemaakt.

Link: https://www.hiswarecron.nl/VACATURES-EN-OPLEIDINGEN?utm_medium=email,https://www.hiswa.nl/vacatures?utm_medium=email, https://www.recron.nl/vacatures/?utm_medium=email
Trefwoorden: Vacatures, arbeidsmarkt

CELTH



||| Nieuws |||

22/05/26
Exclusief voor leden
Nederlands toerisme in de min
Er waren en zijn veel zorgen over het Nederlands verblijfstoerisme na de btw-verhoging begin dit jaar. Raken we veel toeristen kwijt die hun vakantieheil in het buitenland zoeken? Signalen uit de markt wijzen op een voorzichtige consument en bedrijven die een beentje bij moeten zetten om goede bezettingen te realiseren. Maar hoe gaat het nu werkelijk? Dat gaan we bij NRIT volgen aan de hand van cijfers van het CBS.
22/05/26
Shofshell actie in Den Haag
BlowUp Jubilee gaat vandaag feestelijk van start in de Haagse binnenstad, maar er is één kunstwerk dat zich dit jaar niet laat vastpinnen op een enkele locatie. Dat leidt tot een prijsvraag via Instagram.
22/05/26
Leiden opent centraal evenementenloket
Leiden heeft sinds 12 mei een centraal aanspreekpunt voor evenementorganisatoren: het Evenementenloket Leiden.
22/05/26
Reisapp Polarsteps wint Koning Willem 1 prijs
Een Nederlandse reisapp met wereldwijd succes, de enige producent van elektrische mobiele torenkranen ter wereld en een rolmodel in duurzame landbouw, zij wonnen de Koning Willem I Prijs 2026.
22/05/26
Eerste daling aantal luchtvaartpassagiers sinds einde corona
In het eerste kwartaal van 2026 reisden 16,2 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dat is ruim 2 procent minder dan in het eerste kwartaal van 2025.
22/05/26
ACM let ook scherp op duurzaamheid
We kennen ACM als waakhond voor de economie maar het instituut wil nu ook scherper letten op de ontwikkeling van duurzaamheid. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceert de eerste editie van de Focus op Verduurzaming.
22/05/26
Hotspotkaart voor watersporters moet veiligheidsbewustzijn verhogen
Om watersporters beter voor te bereiden, lanceert de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (K...
21/05/26
Vijf verrassende vakantiebestemmingen in Spanje
Dat Spanje een ideale vakantiebestemming is, is algemeen bekend. Maar het land heeft veel meer te bi...

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...