Geplaatst op: 21-01-2022
Auteur: Marc Gerlings

Geert Dijks: Kabinet open recreatie op land en water

Geert Dijks: Kabinet open recreatie op land en water
Geert Dijks: "Open bedrijven, het kan veilig." Foto HISWA-RECRON
HISWA-RECRON, ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie, doet een dringende oproep aan het kabinet: open snel de bedrijven in de watersport en recreatie. 

Veel ondernemers in deze sector worden al bijna twee jaar ernstig gedupeerd door de coronacrisis, door beperkingen in de bedrijfsvoering of zelfs door volledige sluiting. Het gaat daarbij vooral om bedrijven die met groepen werken zoals groepsaccommodaties, buitensportbedrijven, bootverhuurders en zeilscholen.
 

Geert Dijks: "reële dreiging dat ze straks niet meer bestaan"

"Door de huidige maatregelen is er geen perspectief voor deze groep ondernemers. Dat is niet meer uit te leggen aan onze ondernemers en hun gasten. Zeker niet als we om ons heen kijken naar andere deelsectoren zoals winkels die open zijn. En naar andere landen om ons heen die hun coronamaatregelen beëindigen. De bedrijven in de watersport en recreatie vertegenwoordigen een grote maatschappelijke waarde. Het is een reële dreiging dat ze straks niet meer bestaan. Daarom doen wij met klem een beroep op het kabinet: open onze bedrijven, het kan veilig”, zegt Geert Dijks, directeur van HISWA-RECRON.

HISWA-RECRON komt voor nog meer bedrijven op die het op dit moment zwaar hebben. Binnenspeeltuinen, attractiehallen en -parken kregen in de afgelopen twee jaar, door verplichte sluiting, enorme klappen. Dat geldt eveneens voor de horeca-onderdelen van watersport- en recreatiebedrijven, vaak van groot belang in de bedrijfsvoering.
 

Grote sociale impact

De organisatie wijst niet alleen op de belangen van de ondernemers maar ook naar de gevolgen voor de potentiële gasten. De sociale gevolgen van de coronacrisis moeten niet onderschat worden, vindt HISWA-RECRON. De impact voor sportverenigingen, scholen en zorginstellingen die momenteel geen activiteiten, excursies of kampen kunnen organiseren, is ongekend groot. 

"De maatschappij snakt naar ontspanning, ontmoeting, beweging en recuperatie. Juist de bij ons aangesloten bedrijven kunnen dit op een veilige manier – vaak zelfs buiten – faciliteren. Desnoods met protocollen, maar open willen we!”, besluit Dijks.

Trefwoorden: recreatie, accommodatie, watersport, corona, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
15/01/26
Exclusief voor leden
Groei aantal bedrijven droogt op
De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.
14/01/26
The Hague & Partners ondersteunt Haagse hotelweek
Tijdens de Haagse Hotelweek, van vrijdag 13 tot en met zondag 22 februari 2026, boek je tegen uitzonderlijk scherpe tarieven een overnachting in een van de 29 hotels in en rond Den Haag. DMO The Haque & Partners ondersteunt de actie.
14/01/26
Verandert blue monday naar green monday?
Maandag 19 januari 2026 is het Blue Monday, ooit door een reclambureau bedacht dat het de meest deprimerende dag van het jaar is. Met de actie 'Van Blauw naar Groen' roepen Alles is Gezondheid en partners voor het vierde jaar op rij iedereen op om juist die dag de natuur in te trekken. Door het hele land worden tientallen activiteiten georganiseerd om de positieve invloed van de natuur te ervaren.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...