Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 21-01-2022
Auteur: Marc Gerlings

Geert Dijks: Kabinet open recreatie op land en water

Geert Dijks: Kabinet open recreatie op land en water
Geert Dijks: "Open bedrijven, het kan veilig." Foto HISWA-RECRON
HISWA-RECRON, ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie, doet een dringende oproep aan het kabinet: open snel de bedrijven in de watersport en recreatie. 

Veel ondernemers in deze sector worden al bijna twee jaar ernstig gedupeerd door de coronacrisis, door beperkingen in de bedrijfsvoering of zelfs door volledige sluiting. Het gaat daarbij vooral om bedrijven die met groepen werken zoals groepsaccommodaties, buitensportbedrijven, bootverhuurders en zeilscholen.
 

Geert Dijks: "reële dreiging dat ze straks niet meer bestaan"

"Door de huidige maatregelen is er geen perspectief voor deze groep ondernemers. Dat is niet meer uit te leggen aan onze ondernemers en hun gasten. Zeker niet als we om ons heen kijken naar andere deelsectoren zoals winkels die open zijn. En naar andere landen om ons heen die hun coronamaatregelen beëindigen. De bedrijven in de watersport en recreatie vertegenwoordigen een grote maatschappelijke waarde. Het is een reële dreiging dat ze straks niet meer bestaan. Daarom doen wij met klem een beroep op het kabinet: open onze bedrijven, het kan veilig”, zegt Geert Dijks, directeur van HISWA-RECRON.

HISWA-RECRON komt voor nog meer bedrijven op die het op dit moment zwaar hebben. Binnenspeeltuinen, attractiehallen en -parken kregen in de afgelopen twee jaar, door verplichte sluiting, enorme klappen. Dat geldt eveneens voor de horeca-onderdelen van watersport- en recreatiebedrijven, vaak van groot belang in de bedrijfsvoering.
 

Grote sociale impact

De organisatie wijst niet alleen op de belangen van de ondernemers maar ook naar de gevolgen voor de potentiële gasten. De sociale gevolgen van de coronacrisis moeten niet onderschat worden, vindt HISWA-RECRON. De impact voor sportverenigingen, scholen en zorginstellingen die momenteel geen activiteiten, excursies of kampen kunnen organiseren, is ongekend groot. 

"De maatschappij snakt naar ontspanning, ontmoeting, beweging en recuperatie. Juist de bij ons aangesloten bedrijven kunnen dit op een veilige manier – vaak zelfs buiten – faciliteren. Desnoods met protocollen, maar open willen we!”, besluit Dijks.

Trefwoorden: recreatie, accommodatie, watersport, corona, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
30/06/25
Exclusief voor leden
Gijs Schreuder voorzitter Varen doe je Samen!
Voor de periode tot 2030 is Gijs Schreuder benoemd als voorzitter van Varen doe je Samen!.
24/06/25
Hiswa te Water viert 40e editie met duurzaamheid en luxe
Van 3 tot en met 7 september 2025 verandert de Bataviahaven in Lelystad opnieuw in het decor van de grootste watersportbeurs van Noordwest-Europa: Hiswa te Water. De veertigste editie belooft feestelijker, duurzamer en chiquer dan ooit te worden.
13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
21/05/25
Minister Beljaarts neemt 'Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ in ontvangst
HISWA-RECRON-directeur Geert Dijks heeft de ‘Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ deze week aangeboden aan minister Beljaarts van Economische Zaken.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
20/05/25
Open Watersport Weken 2025 trekken meer dan 25.000 bezoekers
De derde editie van de Open Watersport Weken, die plaatsvonden van 5 april tot en met 18 mei in Frie...
12/05/25
Ruim 200 stranden en jachthavens ontvangen Blauwe Vlag in 2025
In 2025 mogen maar liefst 202 locaties de Blauwe Vlag voeren. Vorig jaar waren het er nog 195. Het gaat om 145 jachthavens, 50 stranden en 7 binnenstranden.