Geplaatst op: 23-09-2021
Auteur: Marc Gerlings

Consumptie huishoudens weer op niveau 2019

Analyse bijgestelde groei en betekenis voor vrijetijdsindustrie

Consumptie huishoudens weer op niveau 2019
Index bbp 2e kwartaal 2021 weer terug op topjaar 2019.
Hoe snel kan de sector leisure weer uit het coronadal klimmen? Als het aan de consument ligt, heel snel. De groeicijfers van de economie zijn door CBS bijgesteld. Vooral de sterke groei van de consumptie door huishoudens zit weer op het peil van topjaar 2019 en net de sector leisure moet het hebben van die uitgaven.

Volgens de tweede berekening van het CBS is het bruto binnenlands product (bbp) in het tweede kwartaal van 2021 met 3,8 procent gestegen ten opzichte van het eerste kwartaal van 2021. Bij de eerste berekening, die is gepubliceerd op 14 augustus, kwam de groei uit op 3,1 procent. 

De tweede berekening van het bbp wordt ongeveer 90 dagen na afloop van het kwartaal gepubliceerd.

Index naar piek

Het bbp bereikte zijn piek in 2019 in het vierde kwartaal, toen stond de index op 110,4. In het tweede kwartaal van 2021 komt de index uit op 110,2.

Waardoor die snelle opleving?

De bijstelling wordt veroorzaakt door opwaarts bijgestelde cijfers van de consumptie door huishoudens en de overheidsconsumptie. Het totaalbeeld is niet veranderd. De groei in het tweede kwartaal is vooral toe te schrijven aan een stijging van de consumptie door huishoudens en het handelssaldo. Ook de consumptie van de overheid droeg positief bij. De investeringen daalden echter.
Trefwoorden: ecoonomie, leisure, vrijetijdssector, financiën

CELTH



||| Nieuws |||

04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.
04/05/26
Onderzoeksraad: instappen bij ballon moet veiliger
De Onderzoeksraad roept de ballonvaartsector op om op korte termijn maatregelen te nemen om de veiligheid bij instappen te verbeteren.
04/05/26
Eerste UNESCO Leerstoel voor Rijksuniversiteit Groningen richt zich op landschap en burgerwetenschap
Hoe kunnen miljoenen mensen die fan zijn van een natuurgebied, bijdragen aan het beheer ervan? En hoe kunnen we dat, binnen Nederland én samen met partners in bijna 800 natuurgebieden in 140 landen, beter vormgeven? Daarover gaat onder meer de nieuwe UNESCO Leerstoel Sustainable Landscape Governance, Education and Citizen Science.
04/05/26
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
K-pop draagt waarschijnlijk bij aan groeiend toerisme naar Korea
04/05/26
Kleine Wolf en Goolderheide winnaars ACSI Awards
Campingspecialist ACSI heeft de winnaars van de ACSI Awards 2026 bekendgemaakt. Kampeerders kozen Camping De Kleine Wolf uit het Overijsselse Stegeren tot beste camping van Nederland. In België werd Camping Goolderheide als winnaar gekozen. In totaal werden er in 24 Europese landen ACSI Awards uitgereikt.
22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...