Geplaatst op: 15-02-2021
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

ETC hoopvol gestemd over 2021

ETC hoopvol gestemd over 2021
Afbeelding van OpenClipart-Vectors via Pixabay

Waar in 2020 het aantal internationale aankomsten in Europa nog met 70% daalde, is de European Travel Commission (ETC) over 2021 duidelijk positiever gestemd. Dat schrijft de organisatie in haar rapport European Tourism Trends & Prospects.

Het aantal internationale aankomsten in Europa daalde in 2020 met maar liefst 70%. Alle Europese bestemmingen meldden record afnames die varieerden van -51% tot -85%. Toch is ETC hoopvol gestemd nu het vaccineren in Europa van start is gegaan.

ETC Executive Director Eduardo Santander: "We verwachten dat in het voorjaar van 2021 reizen in Europa weer voorzichtig kan herstarten met een terugkeer naar het ‘nieuwe normaal’ in de zomer en herfst. Een terugkeer die gepaard zal gaan met nieuw consumentengedrag dat vraagt om aanpassingsvermogen van de toeristische sector. Veilig reizen zal een prioriteit moeten zijn voor bestemmingen. Potentiele reizigers zullen langzamer reizen, dichter bij huis en naar minder bekende bestemmingen.

Annus horribiles

ETC spreekt over 2020 van een ‘annus horribiles’ voor het Europees toerisme. Landen als Montenegro (-85%), Cyprus (-84%) en Roemenië (-83%) zaten diep in de min. Maar ook een grote bestemming als Spanje zag driekwart minder toeristen. Aan de andere kant van het spectrum ging het met Oostenrijk met -53% nog redelijk goed. Ook Nederland presteerde met -65% nog relatief aardig. In die range zitten ook Duitsland en België (beiden -66%). Zomervakantielanden Griekenland (-79%) en Portugal (-75%) presteerden een stuk slechter. Ondanks het algemene sentiment zaten ook landen in Noord-Europa qua nachten van internationale toeristen diep in de min (van -65% tot -71%).

ETC_Arrivals

Hoop voor 2021

Na een dramatisch 2020 verwacht ETC in 2021 weer groei in het aantal internationale aankomsten. Die verwachting wordt ondersteund door het feit dat 54% van de Europeanen voor 2021 weer vakantieplannen heeft.

Topics:Toerisme
Trefwoorden: internationaal toerisme, crisis, corona

CELTH



||| Nieuws |||

06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
05/02/26
Exclusief voor leden
Zelf driften: Duinrell introduceert nieuwe auto-attractie
Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
05/02/26
Exclusief voor leden
Varend Corso heeft alle dorpskernen aan boord
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
05/02/26
Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
05/02/26
Begrote opbrengst toeristenbelasting stijgt met 9,0 procent
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.
04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...