Geringe rol van toerisme en recreatie in verspreiding coronavirus
Afbeelding van Tumisu via Pixabay Welke invloed heeft recreatie en toerisme op de verspreiding van het coronavirus in Nederland? Die vraag pakken we bij de hoorns met behulp van het weekrapport van het RIVM.
Invloed van reizenHet RIVM onderzoekt vanaf 1 juli de reishistorie van COVID-19 patiënten. Dan blijkt dat van alle in die periode gemelde patiënten er 13% op reis zijn geweest, 66% had geen reishistorie en van 21% was dat onbekend. De afgelopen week (11-18 augustus) is het aandeel patiënten met een reishistorie opgelopen tot 18%. De meerderheid had geen reishistorie (52%) en van 30% was de reishistorie onbekend. De meeste besmettingen van reizigers kwamen uit Frankrijk (26% van de besmette reizigers) en Spanje (25%). Veel minder patiënten kwamen uit vakantielanden Turkije (9%), Griekenland (3,9%) en Italië (2,6%). Opvallend veel besmettingen kwamen uit Malta (7,9%).
Invloed van horeca en vrijetijdsbestedingDe focus van de maatregelen op de horeca en vrije tijd lijkt gezien het gering aantal besmettingen daar niet heel erg terecht. Of we gedragen ons voorbeeldig in de horeca. Dat kan natuurlijk ook. De afgelopen week was 2,9% van alle besmettingen herleidbaar tot de horeca. Dat loopt wel op want als we dat vanaf 4 mei bezien is het horecabesmettingspercentage met 1,8% een stuk lager. De meeste besmettingen vinden nog steeds plaats in de thuissituatie (53%) en bij familie (16%). Het aantal besmettingen tijdens vrijetijdsbesteding loopt licht op van 0,8% over de hele periode naar 1,1% over de laatste week.
Invloed van vliegenHelemaal laag, maar zeker niet nul, is het aandeel besmettingen tijdens een vlucht. Dat ligt op 0,2%. De afgelopen week zijn 3 mensen op een vlucht besmet geraakt, vanaf 4 mei waren dat er 12.
Link: https://www.rivm.nl/documenten/wekelijkse-update-epidemiologische-situatie-covid-19-in-nederland
Trefwoorden: corona, crisis, besmettingen, vakanties, horeca, vrijetijdsbesteding
|
|
06/01/26
Barbara Oomen - afgelopen drie jaar directeur HZ University of Applied Sciences in Vlissingen - wordt de nieuwe directeur-bestuurder van het Watersnoodmuseum. Zij neemt vanaf 15 januari 2026 het stokje over van Siemco Louwerse, die eind vorig jaar afscheid nam.
|
05/01/26
Het nieuwe jaar werd door boekingsplatform afgetrapt met de campagne 'Ik wacht op je. Hiermee keert het platform na aandacht voor niet ver reizen in de campagne 'Niet vliegen wel landen' weer terug bij de kern van Natuurhuisje, de liefde voor de natuur.
|
05/01/26
Avonturenpark Hellendoorn maakt zich op voor een bijzonder feestelijk jaar. In 2026 bestaat het park 90 jaar en dat jubileum wordt groots gevierd. Tegelijkertijd opent het park de nieuwe attractie OerKracht, een 12 meter hoge reuzenschommel.
|
05/01/26
Als we kijken naar de trends in de reiswereld en de inrichting van luxe vakantievilla’s en hotels, valt één ding op: we zijn klaar met visuele drukte. De tijd van volgestouwde interieurs met veel tierelantijnen en schreeuwerige prints is voorbij. De moderne reiziger, en dus ook de moderne huiseigenaar, zoekt naar plekken die de geest tot rust brengen. In de hospitality branche wordt dit vaak vertaald naar designs die de natuur naar binnen halen en die eenvoud omarmen. Een trend die hier naadloos op aansluit en die we steeds vaker terugzien in high-end projecten, is de Japandi stijl. Het combineert de Japanse liefde voor imperfectie (Wabi-Sabi) met de Scandinavische hygge.
|
05/01/26
Het was een spannend jaar voor het Nederlands Openluchtmuseum. Kon het de legendarische grens van 600.000 bezoekers passeren? Het is net niet gelukt. Het is wel een nieuw bezoekersrecord geworden.
|
05/01/26
Meer dan een kwart (27%) van de Nederlandse werknemers wil in 2026 een cursus, training of opleiding volgen via het werk. Het meest opvallend is het hoge realisatiepercentage: 77% verwacht dit voornemen ook écht waar te maken in 2026.
|
30/12/25
Het jaar 2026 zal voor de vrije tijd draaien om balanstijd, camping comeback, slow travel en hyperpersonalisatie. Bestedingen aan leisure en toerisme stijgen licht met 1-2%. Wat ziet Goof Lukken in deze trends nog meer?
|
23/12/25
De vooruitzichten voor de Nederlandse horeca in 2026 zijn voorzichtig positief. Consumenten geven naar verwachting iets meer uit dankzij een verbeterde koopkracht, maar uitbundige groei blijft uit. ING Research voorspelt een volumegroei van circa 1% voor de sector bij een gemiddelde prijsstijging van 4%. Het lage consumentenvertrouwen en zorgen over hoge prijzen temperen de bestedingen.
|
|
07/01/26 t/m 08-01-26
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
|
08/01/26 t/m 11-01-26
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
|
27/01/26 t/m 30-01-26
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
|
12/02/26
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
|