Regiodeal Zuid-Hollandse Delta
In de Zuid-Hollandse Delta hebben het Rijk en zes gemeenten een regiodeal gesloten. Samen stoppen ze 15 miljoen euro in het ontwikkelen van de regio tot een duurzame en innovatieve koploper. Recreatie en toerisme maken daar ook onderdeel van uit. De regio is belangrijk voor Zuid-Holland vanwege de woon-, recreatie- en toeleveringsfunctie naar de MRDH-regio en de brede zuidelijke Randstad. De regio zet in op een samenhangend pakket van maatregelen waarbij economische groei telkens op een innovatieve wijze wordt verbonden met duurzaamheid, behoud ecologische waarden en leefbaarheid. Dus bevorderen van toerisme, maar tegelijk ook inzetten op versterking van de ecologische waarden in kwetsbare natuur. Behoud van werkgelegenheid en bedrijvigheid, maar wel met transitie naar duurzame mobiliteit is in de plannen het credo.
In de praktijk moeten de recreatieve voorzieningen rond Haringvliet en Voordelta worden opgeschaald waarbij een natuur-, beleef- en recreatiegebied wordt gerealiseerd waarin natuur en recreatie elkaar versterken. Onderdeel hiervan is ook de herstructurering van campings en recreatieterreinen om ondermijnende criminaliteit aan te pakken. Een marketingcampagne voor de 6 parels in het gebied maakt ook onderdeel uit van de plannen.
Trefwoorden: beleid, zuid-hollend, recreatie, toerisme
|
|
20/05/26
De ANVR lanceert de beweging ‘Samen Steeds Reisbewuster’. Met dit initiatief wil de brancheorganisatie reisorganisaties en reizigers vragen eerst even stil te staan bij het maken van bewustere reiskeuzes.
|
20/05/26
Landelijke Data Alliantie publiceerde het jaarlijkse onderzoek naar het bezoek van de Nederlandse steden. In 2025 zijn de bezoekers tevreden met hun bezoeken en de intentie om terug te keren ligt hoog (score 4,4).
|
20/05/26
TUI opende gistermiddag aan de Haagse Dagelijkse Groenmarkt de TUI Time Travel Shop, een tijdelijke vintage reiswinkel waar 150 jaar Nederlandse reisgeschiedenis samenkomt met het boeken van de vakantie van nu.
|
20/05/26
De genomineerden voor de titel ‘Beste B&B van Nederland 2026’ zijn door Stichting Bed & Breakfast Nederland bekendgemaakt.
|
20/05/26
Vandaag publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) de Monitor Brede Welvaart en de Sustainable Development Goals. Dit jaar worden tegelijkertijd ook de Factsheets Brede Welvaart voor de ministeries gepubliceerd.
|
20/05/26
De provincie Drenthe stelt een aanvullende subsidie van € 3,5 miljoen beschikbaar voor de verdere ontwikkeling van het Herinneringscentrum Kamp Westerbork. Met deze bijdrage kan worden begonnen met de eerste fase van het omvangrijke project.
|
19/05/26
Bank ING meldt dat huishoudens zoeken naar manieren om te bezuinigen op de uitgaven als de hoge energieprijzen blijven aanhouden. Meet stip op nummer één komen dan de uitgaven op vakantie en horeca in beeld.
|
19/05/26
Ondernemen in de toeristische sector betekent werken in een omgeving die constant verandert. Seizoenen, weersomstandigheden en trends bepalen vaak de drukte. Wat vandaag populair is, kan morgen weer anders zijn. Dat maakt het vak aantrekkelijk, maar ook kwetsbaar. Wie in deze sector actief is, moet daarom niet alleen focussen op groei en beleving, maar ook op risico’s. Duidelijke risicobeheersing helpt om stabiel te blijven wanneer omstandigheden onverwacht veranderen.
|
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
28/05/26
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
18/06/26
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
|
|