Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 01-07-2020
Auteur: Redactie
NRIT

easyJet hervat vluchten vanaf Schiphol

easyJet hervat vluchten vanaf Schiphol
easyJet is vanaf vandaag weer begonnen met vliegen vanaf de luchthaven Schiphol. Dat is de eerste keer sinds eind maart, toen easyJet besloot alle toestellen aan de grond te houden vanwege het coronavirus. De eerste vlucht vertrok om 7:00 uur vanaf de Amsterdamse luchthaven richting het Spaanse Malaga. 

Op 15 juni zijn de eerste vluchten van easyJet weer begonnen op voornamelijk binnenlandse routes in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, en Italië. Hier komen nu de routes vanaf Schiphol bij. In juli vliegt easyJet vanaf Schiphol naar 26 bestemmingen en dit wordt uitgebreid naar 35 bestemmingen in augustus, aangepast op de behoefte van de reiziger. 

William Vet, Countrymanager easyJet Nederland, zegt: "Ik ben erg blij dat we ook op Schiphol onze passagiers weer aan boord kunnen verwelkomen. Na deze lange tijd bouwen we onze vluchten rustig weer op en verwachten we in augustus weer naar 90% van onze bestemmingen te kunnen vliegen. Passagiers die hun zomervakantie of een andere reis willen plannen, hopen we hiermee zoveel mogelijk keuze te geven.” 

Er zijn verschillende maatregelen door easyJet en Schiphol genomen om de veiligheid van passagiers in het vliegtuig en op de luchthaven te waarborgen. Zo is het voor passagiers en bemanning verplicht een mondkapje te dragen aan boord, worden de vliegtuigen extra goed gereinigd en zijn er geavanceerde HEPA-filters aanwezig in elk easyJet vliegtuig. Ook wordt tijdelijk geen eten geserveerd aan boord. Waar de bezettingsgraad het toelaat worden passagiers verspreid in het vliegtuig, om zo meer afstand van elkaar te houden. Deze maatregelen zijn vastgesteld in overleg met de luchtvaartautoriteiten ICAO en EASA en volgen de adviezen van het RIVM. Op Schiphol zijn op drukke plekken mondkapjes verplicht en zijn er verschillende punten ingericht waar desinfectiemiddel aanwezig is. 
Trefwoorden: luchtvaart

CELTH



||| Nieuws |||

13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
13/06/25
Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
13/06/25
Exclusief voor leden
Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.
13/06/25
Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.

||| Agenda |||

19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...