Geplaatst op: 21-04-2020
Auteur: Marc Gerlings

Beiten moet commercie Ticketveiling verbeteren

Beiten moet commercie Ticketveiling verbeteren
Martine Beiten. Foto: Ticketveiling.nl
Martine Beiten – tot voor kort Country Manager Benelux bij Groupon – is per 15 april in dienst getreden bij Ticketveiling.nl. Het platform is één van de grootste veilingsites in Nederland. Beiten bekleedt er vanaf nu de functie van Director E-commerce, Sales en Marketing.  Ticketveiling.nl heeft een geheel eigen businessmodel en dat is aan verbetering toe.

"Ticketveiling.nl is een grote aanbieder op het gebied van vrijetijdsbesteding die bovendien jaar na jaar groeit. Het is een grote uitdaging om dat proces te versnellen en in goede banen te leiden", zegt Beiten.

Beiten heeft een lange carrière achter de rug in de E-commerce wereld en heeft een bewezen trackrecord waar het gaat om online sales & marketing. Ze trad in 2013 in dienst bij Groupon en groeide razendsnel door van Marketing Consultant tot Key Account Sales Executive, Manager Business Development en uiteindelijk Country Manager Benelux binnen het concern. In de laatstgenoemde functie was Beiten verantwoordelijk voor het commerciële resultaat van Groupon in beide landen. 

"Een zeer uitdagende rol waarin ik veel geleerd heb", verklaart ze. Maar Beiten is ambitieus en wilde meer. "Die kans heb ik nu gekregen bij Ticketveiling.nl. Dit platform groeit heel snel en heeft een enorme potentie. Mijn taak is onder meer om dat proces te structureren en om de groei optimaal te laten verlopen. Vanzelfsprekend ben ik daarbij tevens verantwoordelijk voor de resultaten. Sales en marketing vormen een integraal onderdeel van mijn takenpakket. Met mijn ervaring kan ik veel voor Ticketveiling.nl betekenen. Zeker in de uitdagende tijden waarmee onze business nu kampt. Dat vraagt om creatieve oplossingen."

Businessmodel: content barteren voor toegangsbewijzen
Ticketveiling.nl is opgericht in 2011 door CEO Jeroen Hillenaar. "Er was destijds ruimte voor een nieuwe speler in de markt”, vertelt hij. "Onze propositie was en is uniek. We bieden de mogelijkheid om content te barteren met out-of-home media van ons zusterbedrijf Hillenaar Outdoor. Dat betekent concreet dat aanbieders hun buitenreclame financieren met bijvoorbeeld toegangsbewijzen voor een pretpark, sauna, evenement of voorstelling. Die kaartjes veilen wij vervolgens voor eigen rekening en risico via Ticketveiling.nl." Deze propositie is uniek gebleken. "Vrijwel alle grote aanbieders op het gebied van vrije tijd – denk aan gerenommeerde dierentuinen en de bekende pretparken – werken met ons samen. En al lang niet meer alleen in combinatie met outdoor campagnes."

"We verkopen honderdduizenden tickets op jaarbasis en zorgen daarmee voor substantiële omzet bij deze partijen. Het is tijd voor een volgende stap”, vervolgt hij. "In dat kader ben ik erg trots op de komst van Martine Beiten naar ons bedrijf. Zij heeft de kwaliteiten in huis om Ticketveiling.nl verder te professionaliseren en klaar te maken voor de toekomst."
Trefwoorden: tickets, evenementen, commercieel, marketing, sales, pretparken

CELTH



||| Nieuws |||

29/05/26
VeluuweAlliantie video over balans in natuur en toerisme
De Veluwe is een van de grootste en meest waardevolle natuurgebieden van Nederland. Het is een destinatie waar ruimte is voor miljoenen bezoekers per jaar. In de nieuwe video van de VeluweAlliantie wordt helder uitgelegd voor welke opgaven dit gebied staat.
29/05/26
Heropening doet muZIEum goed: 26% meer bezoekers
Sinds de heropening op 5 februari ontvangt muZIEum 26% meer bezoekers dan voorheen. Bezoekers uit heel Nederland weten het Nijmeegse ervaringsmuseum te vinden voor een beleving waarin je niet alleen kijkt, maar voelt, luistert en vertrouwt op je andere zintuigen.
29/05/26
ACM beboet prijsopdrijving Ticketveiling.nl
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboet het bedrijf achter de veilingwebsite Ticketveiling....
28/05/26
Exclusief voor leden
Van baan veranderen? Dan ook vaak wisseling van sector
Werknemers die in Nederland van baan wisselen, stappen daarbij in meer dan de helft van de gevallen ook over naar een geheel andere bedrijfstak. Bij recreatie ligt die mobiliteit hoog.
28/05/26
WK voetbal Oranje én Curaçao in bioscoop
Beleef het WK op het grote doek. Pathé Arena en Pathé Schouwburgplein vertonen wedstrijden Oranje én Curaçao live.
28/05/26
Landschapstriënnale 2026 opent op 9 september
Op woensdag 9 september 2026 gaat de Landschapstriënnale 2026 officieel van start in het Nederlands Watermuseum in Arnhem.
27/05/26
Samenwerking ANWB en MarketingOost in pontjesroutes IJsseldelta
Fietsers kunnen de IJsseldelta vanaf nu op een nieuwe manier ontdekken. Met drie nieuwe ANWB Pontjesroutes én de IJsseldelta Pontjesroute XL worden Kampen, Zwolle, Hasselt en het omliggende rivierenlandschap met elkaar verbonden via dijkwegen, boerenlandweggetjes en veerponten.
27/05/26
Exclusief voor leden
Sydney Schutte stuurt culinaire visie The Gym en College Hotel aan
In september 2026 opent sterrenchef Sidney Schutte zijn nieuwe restaurant in Amsterdam: The Gym by Sidney Schutte. Hier eet je verfijnde gerechten, in een bruisende setting met een eigentijdse kijk op tafelen. Het restaurant huist in een voormalige gymzaal naast The College Hotel Amsterdam, Autograph Collection, en heeft een eigen entree.

||| Agenda |||

08/06/26
08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...