Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 10-02-2020
Auteur: Redactie
NRIT Media

Thomas, Michael en Ann-Kathrin Mack van Europa-Park in Duitsland onderscheiden als 'Hotelier van het Jaar'

Thomas, Michael en Ann-Kathrin Mack van Europa-Park in Duitsland onderscheiden als 'Hotelier van het Jaar'

Vorige week mochten Thomas, Michael en Ann-Kathrin Mack de in Duitsland gerenommeerde prijs voor 'Hotelier van het Jaar' in Berlijn in ontvangst nemen. De jury prees de visie en de moed om het huidige aanbod met een zesde hotel en een mega-waterpark uit te breiden en daarmee een nieuw hoofdstuk aan de geschiedenis van Europa-Park toe te voegen.

 

Thomas, Michael en Ann-Kathrin vormen de achtste generatie van de ondernemersfamilie Mack. Bouwde de eerste generatie in 1780 nog postkoetsen, de huidige heeft de verantwoording over meer dan 4.100 medewerkers die werkzaam zijn in het attractiepark, het waterpark en verblijfsaccommodatie. Gasten kunnen intussen verblijven in zes themahotels en op een uitgebreid Camp Resort. Met 5.800 bedden beschikt Europa-Park nu over Duitslands grootste hotel resort met ook nog eens het grootste restaurantbedrijf op één locatie.

 

In mei 2019 opende de familie Mack het zesde themahotel: 'Krønasår'. Dit hotel is gethematiseerd als een natuurhistorisch museum en hiervoor is een fantasierijk verhaal ontwikkeld.  In de lobby, restaurants en gangen staan meerdere artefacten en de kamers zijn ingericht als studeerkamers. Het hotel is met een brug verbonden met de Waterwereld 'Rulantica'. Op 28 november 2019 opende dit mega-waterpark met een oppervlakte van 40.000 m2 en 25 waterattracties, waaronder 17 glijbanen. De beide projecten samen vergden een investering van ongeveer 200 miljoen Euro en moeten de positie van Europa-Park als kortverblijf-bestemming versterken. Met dit tweede park wordt het aanbod ook interessanter voor gasten van verder weg.

 

Thomas Mack: "We zijn ontzettend blij om met deze onderscheiding in de voetsporen van onze vader te treden die deze prijs in 2000 ontving. Dit was ons nooit gelukt zonder onze familie en de steun van een geweldig team en sterke partners. We zullen er alles aan doen om het succes van Europa-Park voort te zetten'. De titel 'Hotelier van het Jaar' wordt sinds 1990 jaarlijks vergeven door het vakblad 'Allgemeine Hotel-und Gastronomie-Zeitung'.

 

Europa-Park wordt op dit moment geleid door de broers Roland en Jürgen Mack (de zevende generatie) en Michael en Thomas Mack: de zonen van Roland Mack. Ann-Kathrin, de dochter van Roland, is als architect voor het eerst betrokken bij de nieuwe projecten. De verschillende taken worden in fases overgedragen aan de achtste generatie. Europa-Park is voortgekomen uit moederbedrijf Mack Rides dat achtbanen en andere attracties produceert. Daarnaast zijn er meerdere dochterbedrijven op het vlak van media, entertainment en design die eveneens voor andere attractieparken werken. Indirect draagt Europa-Park enorm bij aan de werkgelegenheid in de regio: dit betreft circa 8.500 banen bij onder andere toeleveranciers, winkels en verblijfsaccommodaties.

 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=_fBawu68TKY&feature=youtu.be
Trefwoorden: Hotelier van het jaar, onderscheiding

CELTH




||| Nieuws |||

23/07/25
Cheeta’s terug langs autosafari in Beekse Bergen
Goed nieuws voor bezoekers van Safaripark Beekse Bergen: de cheeta’s zijn weer te bewonderen langs de populaire autosafari. Na een ingrijpende verbouwing is het vernieuwde cheetaverblijf officieel in gebruik genomen. De verbouwing was noodzakelijk omdat in het verleden sommige bezoekers uitstapten wat tot gevaarlijke situaties leidde.
23/07/25
Efteling wil vakantiehuisjes bouwen op voormalige camping
De Efteling heeft de voormalige camping Bernehoeve in Kaatsheuvel gekocht en wil daar in de toekomst vakantiehuisjes realiseren in plaats van tenten of caravans. Dat meldt BN De Stem.
16/07/25
Exclusief voor leden
Dagattracties kunnen sleutelrol spelen in verduurzaming reisgedrag
Dagattracties zoals pretparken, dierentuinen en musea kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan duurzamer reisgedrag van hun bezoekers. Dat blijkt uit een onderzoek van reizigersvereniging Rover.
16/07/25
Merlin investeert 70 miljoen pond in ruimtevaartthema
Merlin Entertainment heeft op 15 juli de eerste details onthuld van het ruimtevaartthema dat wordt ontwikkeld in LEGOLAND Resorts in Florida en Californië, met onder meer indoor achtbanen.
10/07/25
Exclusief voor leden
Madurodam opent grootste attractie ooit: De Windjager
Madurodam in Den Haag heeft vandaag haar nieuwste en grootste overdekte attractie geopend: De Windjager. Deze innovatieve dark ride laat bezoekers op meeslepende wijze ervaren hoe Nederland al eeuwenlang de kracht van de wind benut.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
08/07/25
Exclusief voor leden
Slagharen lanceert voordelig Familieticket
Attractie- & Vakantiepark Slagharen introduceert een nieuw Familieticket, speciaal ontworpen voor gezinnen die samen een dag vol avontuur willen beleven. Het ticket biedt toegang voor vier personen tegen een vast, aantrekkelijk tarief en is vanaf deze week verkrijgbaar via de website van het park.
04/07/25
Exclusief voor leden
ZooParc Overloon opent nieuw expeditiegebied Ngyuwe
ZooParc Overloon heeft vandaag het langverwachte expeditiegebied Ngyuwe geopend voor abonnementhouders. Dit nieuwe deel van het park staat volledig in het teken van Tropisch Afrika en is vanaf 11 juli toegankelijk voor alle bezoekers.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
11/11/25 t/m 13-11-25
11/11/25 t/m 13-11-25: Recreatie Vakbeurs
Recreatie Vakbeurs is dé jaarlijkse vakbeurs voor professionals in de recreatiebranche in de ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...