Geplaatst op: 27-05-2019
Auteur: Redactie
NRIT Media

Kindertentoonstelling Hallo Rembrandt!

Mauritshuis nodigt families uit om te spelen met Rembrandt

Kindertentoonstelling Hallo Rembrandt!

Spelenderwijs Rembrandt leren kennen: dat is de insteek van de doe-tentoonstelling Hallo Rembrandt! die vanaf 20 juli te beleven is in het Mauritshuis in Den Haag. In het Rembrandtjaar 2019 opent de ene na de andere kunsttentoonstelling; een presentatie voor kinderen is echter een primeur. Entree is gratis voor iedereen tot en met 18 jaar.

Al doende leert men

Hallo Rembrandt! is een doe-tentoonstelling voor volwassenen met kinderen van 3-11 jaar. Bezoekers worden aangemoedigd om samen meer te weten te komen over Rembrandt. Wie was Rembrandt en waarom is hij nog altijd zo’n beroemde kunstenaar? Had Rembrandt ook broers en zussen en waar werd verf in de zeventiende eeuw van gemaakt?

In Hallo Rembrandt! wordt rekening gehouden met de verschillende leeftijdscategorieën. Kleuters spelen met Rembrandt, net zoals Rembrandt zelf in zijn schilderijen ook speelde met licht, compositie en verf. Zo gebruikte Rembrandt zichzelf vaak als model en schuwde daarbij een verkleedpartij niet. Kinderen kunnen zichzelf uitdossen met een mooie witte kraag, een schilderspalet of met dezelfde kenmerkende baret als Rembrandt. Er zijn puzzels en spelletjes met licht en schaduw speciaal voor kleuters. Ook de mascotte Maurits Muis is in de tentoonstelling aanwezig met een prentenboek over Rembrandt én zijn eigen muizenschilderatelier. 

Rembrandt was een vernieuwer: zijn composities, schildertechniek en lichtgebruik waren grensverleggend in zijn tijd. Voor de oudere kinderen van 7-11 jaar staan thema’s als kijken, vergelijken en het maken van schilderijen centraal. Ze leren over de schildertechniek van Rembrandt door te voelen aan 3D prints van schilderijen en kunnen in een speciaal fotohokje op zoek naar het unieke licht in Rembrandts schilderijen. Een tijdlijn geeft bezoekers tot slot inzicht in het roerige leven van Rembrandt, met wetenswaardigheden die interessant zijn voor jong en oud. 

Zelf aan de slag

Zelf experimenteren met verf gebeurt in de Kunstwerkplaats waar bezoekers in de huid kruipen van een Rembrandt-leerling. Vanuit de tentoonstelling rollen families zo de werkplaats binnen waar ze de hele dag gratis mee kunnen doen met verschillende workshops. Een deskundige museumdocent zorgt voor de begeleiding.

Rembrandt en het Mauritshuis: de échte kunstwerken
In Hallo Rembrandt! worden geen originele kunstwerken getoond. Na afloop kunnen bezoekers, met een speurpuzzel, de wereldberoemde schilderijen van Rembrandt in het echt bekijken in de tentoonstelling Rembrandt en het Mauritshuis. Deze tentoonstelling is te zien in twee zalen van het historische pand van het museum waar ook de vaste collectie te zien is. 

Rembrandtjaar

Het Mauritshuis bezit één van de belangrijkste collecties schilderijen van Rembrandt ter wereld, met kunstwerken als De anatomische les van dr. Nicolaes Tulp en één van zijn laatste zelfportretten. Ter nagedachtenis van zijn 350ste sterfdag worden dit Rembrandtjaar in het hele land tentoonstellingen en activiteiten georganiseerd.

Link: https://www.mauritshuis.nl/nl-nl/ontdek/tentoonstellingen/
Trefwoorden: Kindertentoonstelling

CELTH



||| Nieuws |||

14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers doo...
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.
14/01/26
The Hague & Partners ondersteunt Haagse hotelweek
Tijdens de Haagse Hotelweek, van vrijdag 13 tot en met zondag 22 februari 2026, boek je tegen uitzonderlijk scherpe tarieven een overnachting in een van de 29 hotels in en rond Den Haag. DMO The Haque & Partners ondersteunt de actie.
14/01/26
Verandert blue monday naar green monday?
Maandag 19 januari 2026 is het Blue Monday, ooit door een reclambureau bedacht dat het de meest deprimerende dag van het jaar is. Met de actie 'Van Blauw naar Groen' roepen Alles is Gezondheid en partners voor het vierde jaar op rij iedereen op om juist die dag de natuur in te trekken. Door het hele land worden tientallen activiteiten georganiseerd om de positieve invloed van de natuur te ervaren.
13/01/26
Exclusief voor leden
Schenking 60 miljoen euro voor beeldentuin Rijksmuseum
Dankzij een uitzonderlijke schenking van de Don Quixote Foundation kan het Rijksmuseum de stad Amsterdam verrijken met een vrij toegankelijke beeldentuin van internationale allure.
13/01/26
Bonnie wint door slimme customer journey verbindingen
Horecava Innovation Award 2026 gaat naar Bonnie. De prijs bekroont een innovatie die horecaondernemers helpt om slimmer, efficiënter en gastgerichter te werken, precies waar de sector nu behoefte aan heeft. Bonnie automatiseert telefoontjes, reserveringen en veelgestelde vragen, zodat restaurants geen omzet mislopen en teams zich kunnen richten op gasten.
13/01/26
20 vakantieparken worden mogelijk woonwijk
Van 56 Nederlandse vakantieparken is in de afgelopen 10 jaar besloten dat ze niet meer geschikt zijn voor toerisme. Dat blijkt uit een rondgang van programma Pointer (KRO-NCRV) langs de provincies. Op deze parken is vaak sprake van permanente bewoning: mensen die het hele jaar door in hun vakantiehuis wonen. Daarom zijn deze parken door de gemeente officieel getransformeerd naar een woonwijk en in enkele gevallen een zorgcentrum of natuurgebied.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...