Geplaatst op: 04-06-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Lufthansa Aviation Training ondersteunt opleiding Nederlandse piloten

Weet Lufthansa met zijn ondersteuning de Nederlanders aan zich te binden

Lufthansa Aviation Training ondersteunt opleiding Nederlandse piloten

De Lufthansa Aviation Training introduceert voor Nederlandse studenten een opleiding tot verkeersvlieger met financiële ondersteuning. De geselecteerde piloten ontvangen aan het begin van de vliegopleiding een tegemoetkoming in studiekosten en na afstuderen kunnen de opleidingskosten voldaan worden na aanname bij een luchtvaartmaatschappij. Het nieuwe opleidingsprogramma van de Lufthansa Aviation Training is in samenwerking met de Nederlandse ATC vliegopleiding.


De komende jaren verwacht de Lufthansa Group veel afgestudeerde piloten te kunnen aannemen. De Nederlandse ATC vliegopleiding maakt sinds 2013 gebruik van de opleidingscentra van Lufthansa Aviation Training. Uit deze associatie is de Nederlandse deelname voor een sponsored opleidingsprogramma voortgekomen.


Begin 2018 heeft de Lufthansa Aviation Training de ab-initio opleidingen in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en in de USA gebundeld tot de European Flight Academy GmbH. Beide opleidingsmodulen, zowel de ATPL als MPL, leiden op voor een cockpitfunctie binnen de Lufthansa Group of bij een partner luchtvaartmaatschappij.


Met een reorganisatie onder het motto "The next level of aviation" is geïnvesteerd in de modernisering en uitbreiding van lesvliegtuigen, het standaardiseren van opleidingsmodulen en een herindeling van de trainingslocaties in Duitsland en USA. Voor de Nederlandse studenten ligt de nadruk op het ATPL programma. Na de grondschool vervolgen de Nederlandse studenten de vliegopleiding met een eerste praktijk training in Vero Beach of Goodyear in de USA. De tweede praktijkfase, het CPL examen en de tweemotorige vliegtraining zijn in Rostock-Laage, Noord Duitsland. In Frankfurt of Berlijn wordt de pilotenopleiding afgerond met een Multi Crew Cooperation Course op een B737 of A320 simulator.


Na een succesvolle selectie worden de Nederlandse studenten ingedeeld in een Engelstalige klas met Duitse studenten. Op deze manier wordt ook de Duitse taal bevorderd. De ATC piloten kunnen tot aan het einde van de vliegopleiding examen doen voor een Goethe B2 certificaat om de eigen marktpositie bij een Duits georiënteerde luchtvaartmaatschappij te vergroten.

Startende studenten ontvangen alleen in het studiejaar 2018 een Sign-On-Bonus. Deze tegemoetkoming is vrij te besteden en ter motivatie om dit jaar te beginnen. De opleidingskosten zijn nu ook voor de Nederlandse piloten gereduceerd en kunnen vooraf betaald worden of nadat de afgestudeerde piloot is aangenomen bij een luchtvaartmaatschappij. De Nederlandse ATC vliegopleiding heeft een financieringsarrangement bij de Knab Bank, die aansluit op de carrière van een piloot.

Link: https://www.aircrewcenter.nl
Trefwoorden: vliegopleiding, luchtvaart, financiële ondersteuning

CELTH



||| Nieuws |||

13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
13/05/26
DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
13/05/26
Aantal verdrinkingen daalt licht
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
12/05/26
Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
12/05/26
Exclusief voor leden
LeadingCampings maakt inspirerend boek
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.
12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
12/05/26
Japanse herstellende reismarkt naar Europa
De European Tourism Association (ETOA) organiseerde recent een webinar waarin specialisten de ontwikkelingen op de Japanse markt voor toerisme naar Europa bespraken.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...