Ook in Flevoland groeit toerisme als kool
Bij de grote groeicijfers van het Nederlands toerisme is de aandacht al snel op Amsterdam of de kustprovincies gericht maar een een toeristisch kleine provincie als Flevoland profiteert. De nieuwste Nederlandse provincie wordt steeds meer een bestemming voor zowel de Nederlandse- als de internationale verblijfsgast. De internationale verblijfstoerist is de grootste groeier in Flevoland, met een totale stijging van het aantal gasten met 24% in 2017 ten opzichte van 2016.
Met name gasten uit de buurlanden België en Duitsland weten Flevoland goed te vinden gevolgd door gasten uit Azië. Waarbij Duitsland de grootste stijger is met een groei van het aantal gasten met 22% in 2017 ten opzichte van 2016. Kenmerkend voor de Duitse bezoekers is het verblijf in bungalowparken en hotels waarbij de ligging aan het water zeer belangrijk is. Tulpencampagne in DuitslandOok Toerisme Flevoland richt zich, naast de promotie in eigen land, in grote mate op de Duitse bezoeker. Zo loopt er momenteel, in samenwerking met NBTC Holland Marketing, een promotiecampagne voor de komende Flevolandse tulpenperiode. Naast campagnes ligt de focus bij Toerisme Flevoland op pers & pr. Komend voorjaar worden diverse journalisten en bloggers rondgeleid door Flevoland. "Op deze manier kunnen we hen, in samenwerking met het toeristisch bedrijfsleven, de mooiste plekjes en verhalen van Flevoland zelf laten ervaren” aldus Rinkje Tromp, marketing manager Toerisme Flevoland.
Trefwoorden: toerisme, inkomend toerisme, binnenlands toerisme, flevoland
|
|
06/06/25
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.
|
06/06/25
Steeds meer vakantiegangers kiezen bewust voor duurzame vakanties, maar wat betekent het eigenlijk als een camping ‘duurzaam’ is? JetCamp, het grootste zoek- en boekingsplatform voor Europese campings, brengt daar nu helderheid in. Het platform vermeldt voortaan bij steeds meer campings welke internationale duurzaamheidslabels zij voeren, zoals Green Key, EcoCamping, EU Ecolabel en ISO 14001.
|
06/06/25
Naar welke binnen- en buitenlandse bestemmingen reizen Nederlanders met de Pinksterdagen? Booking.com maakt drie top tien lijstjes met opmerkelijke bestemmingen. En ook op accommodatietype zien we een bijzondere top 5.
|
06/06/25
Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.
|
06/06/25
Kamperen in Nederland is dit jaar gemiddeld 5% duurder geworden, blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van campingspecialist ACSI. Daarmee blijft de prijsstijging in eigen land onder het Europese gemiddelde. De sterkste prijsstijgingen zijn te zien in Kroatië en Noorwegen.
|
05/06/25
De dertiende editie van fotografiebeurs Unseen, nu als onderdeel van Art Rotterdam, vindt eind maart 2026 plaats; dus niet, als eerder aangekondigd door de organisatie, komende september in de Amsterdamse NDSM Loods.
|
05/06/25
Volgens de nieuwste Global Outlook van IATA (juni 2025) zijn de vooruitzichten voor het passagiersvervoer door de lucht positief, maar niet zonder uitdagingen. Terwijl de vraag naar vliegreizen wereldwijd toeneemt, worstelt de sector met capaciteitsbeperkingen, veranderend reizigersgedrag en de noodzaak tot verduurzaming.
|
05/06/25
Op World Running Day (4 juni) kwam mooi nieuws van European Athletics naar buiten. Utrecht wordt gastheer van de derde editie van de Europese Kampioenschappen Hardlopen, die in mei 2029 plaatsvinden.
|
|
10/06/25
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
|
19/06/25
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
|
24/06/25
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
|
25/06/25
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
|
27/06/25
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
|
|