Geplaatst op: 01-05-2017
Auteur: Marc Gerlings

Oude molens en herbouw open tijdens Molendag 2017

Molendag zijn eigenlijk 2 dagen 13 en 14 mei

Oude molens en herbouw open tijdens Molendag 2017
Foto: Nationale Molendag

De 45ste Nationale Molendag wordt op zaterdag 13 en zondag 14 mei 2017 gehouden. Ruim 900 molens door het hele land zullen draaien of malen en het merendeel zet de deuren open. Dit jaar is onder meer de herbouw van een molen te zien.


Bijzondere activiteiten tijdens Nationale Molendag
Nationale Molendag is een bijzondere dag. Daarom organiseren vele moleneigenaren, molenaars en vrijwilligers extra activiteiten om het bezoek dubbel zo leuk te maken. Denk daarbij aan pannenkoeken en brood bakken, speurtochten, fiets- en wandelroutes, molen- en streekmarkten en vele activiteiten voor kinderen. Extra bijzonder zijn de verschillende verjaardagen van de molens. Zoals De Zwaluw in Oudemolen (Drenthe), die viert het 180-jarig bestaan of De Welvaart in Horn (Limburg), deze molen is dit jaar 200 jaar oud. De Arend in Terheijden (Noord-Brabant) viert zijn 275-jarig bestaan. Daarnaast heb je de unieke kans om de herbouw van de Koffiemolen in Egmond aan den Hoef (Noord-Holland) te bekijken. De kap ligt deze maand naast de molen. En De Volksvriend in Gemert (Noord-Brabant) kan eindelijk weer malen na 40 jaar stilstand, dat is zeker een bezoek waard.


Over Nationale Molendag
Nationale Molendag wordt georganiseerd door vereniging De Hollandsche Molen en Het Gilde van Vrijwillige Molenaars. Daarnaast wordt de dag mede mogelijk gemaakt door de BankGiro Loterij. Het volledige programma voor Nationale Molendag vind je op molens.nl

Trefwoorden: recreatie, toerisme, icoon, erfgoed, molen

CELTH



||| Nieuws |||

18/06/26
Drenthe stemt warschijnlijk in met 50 miljoen euro Nedersaksenlijn
De provincie Drenthe wil 50 miljoen euro reserveren voor de Nedersaksenlijn. De verwachting is dat op 1 juli de stemming positief uitvalt.
18/06/26
Exclusief voor leden
Hardrock Café stelt zich open voor voetbalfans
Misschien niet het eerste wat je verwacht bij het Hard Rock Cafe in Amsterdam: voetbalfans. Toch wil het café dat veel memorabilia heeft uit het recente muziekverleden graag veel voetbalfans ontvangen.
17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.
17/06/26
Efficiënt vluchten boeken in een dynamische reiswereld
Reizen begint tegenwoordig lang voor je de koffer daadwerkelijk inpakt. Je zit achter een scherm met tientallen tabbladen open: prijzen die per uur fluctueren en een duizelingwekkend aanbod aan maatschappijen en routes. Hoe voorkom je dat je door de bomen het bos niet meer ziet en vind je toch die ene goede deal?
17/06/26
Invloedrijke GM Erik de Wit ontvangt Rotterdammert
General manager Erik de Wit ontving Stadspenning de Rotterdammert op dinsdag 16 juni tijdens de jaarlijkse Rotterdamse Haringparty uit handen van burgemeester Carola Schouten. De scheidend directeur van het Bilderberg Park Hotel Rotterdam kreeg de stadspenning voor zijn grote bijdrage aan de hotelsector van Rotterdam.
17/06/26
Landal versterkt commerciële capaciteiten in groeifase
Landal heeft Boukje Taphoorn aangesteld als Chief Marketing and Digital Product Officer (CMPO) en Marleen van de Pol als Chief Revenue Officer (CRO). Commerciële kennis van onder meer bol en KLM gaan nu over naar Landal.
17/06/26
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt natuurbeheerders zich mee bezighouden. De provincie wil dat natuur een vanzelfsprekend onderdeel wordt van hoe we wonen, werken, bouwen en recreëren, óók buiten de beschermde natuurgebieden.
16/06/26
Make-A-Wish Nederland goed doel voor Recreatie Vakbeurs 2026
In aanloop naar Recreatie Vakbeurs 2026 hebben inmiddels 325 exposanten hun deelname bevestigd. Voor de editie van 2026 is Make-A-Wish Nederland gekozen als officiële goede doelpartner.

||| Agenda |||

18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...