Geplaatst op: 17-02-2017

Rijkdom van Dick Bruna blijft

Rijkdom van Dick Bruna blijft
Illustratie: Mercis bv

Het grafisch sterke eenvoudige konijntje veroverde de wereld. In het buitenland bekend als Mifi. Nijntje is uitgegroeid tot een icoon voor Nederland en Utrecht in het bijzonder. De bedenker, Dick Bruna, overleed gister 89 jaar oud.

Dick Bruna werd geboren op 23 augustus 1927. Hij maakte als ontwerper bij het familiebedrijf uitgeverij A.W. Bruna & Zoon meer dan 2.000 omslagen en affiches. In 1955 maakte Dick Bruna het eerste boekje over nijntje. In de meer dan zestig jaar die volgden, schreef Bruna vele kinderboeken over nijntje en andere figuren zoals snuffie, boris en barbara beer en betje big. Ook ontwierp Bruna voor diverse goede doelen zoals UNICEF, Wereld Aids Dag, Terres des Hommes, World Peace is Possible en Het Rode Kruis.


De vierkante boekjes (dit kenmerkende formaat vond Bruna goed in kinderhandjes passen) vormen al voor diverse generaties een fijne jeugdherinnering. Ook speelt nijntje de hoofdrol in musicals en televisieseries. In januari 2013 verscheen ‘nijntje de film’ in de bioscopen, waarmee het beroemde konijntje weer een nieuwe stap zette in haar carrière.

Ook over de grens is nijntje, of Miffy zoals ze in het buitenland heet, zeer populair. Al in de jaren 60 geniet Bruna’s werk grote waardering in Japan, waar zijn stijl perfect aansluit bij de heersende voorkeur voor minimalisme. In 2016 ontvangt hij de Max Velthuijs-prijs voor zijn gehele oeuvre. De boeken van Dick Bruna zijn in meer dan vijftig talen uitgegeven.

Dick Bruna laat zijn vrouw, drie kinderen en zes kleinkinderen na.
Topics:Cultuur
Trefwoorden: Bruna, Nijntje, Utrecht, Holland

CELTH



||| Nieuws |||

19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.
17/12/25
Zo maak je van je huis een oplaadpunt door cocooning
We leven in een maatschappij die altijd 'aan' staat. Prikkels, notificaties, deadlines; het houdt nooit op. Het is dan ook niet gek dat de trend van 'cocooning' je terugtrekken in je eigen veilige bubbel alleen maar groter wordt.
17/12/25
Exclusief voor leden
Actie om business class passagiers meer te laten betalen tegen vervuiling
Passagiers in first- en business class zijn verantwoordelijk voor 36% van alle CO2-uitstoot op langeafstandsvluchten vanuit Europa. Dat terwijl ze maar een klein gedeelte (14%) uitmaken van de passagiers. Dit blijkt uit een nieuwe Europese analyse van T3 Transportation Think Tank in opdracht van Greenpeace Centraal- en Oost-Europa.
17/12/25
Vier doorfietsroutes in provincie Utrecht
De provincie Utrecht, de gemeenten Amersfoort, De Bilt, De Ronde Venen, Houten, Soest, Uithoorn, Utrecht, Zeist, de Universiteit Utrecht, Schiphol en de Vervoerregio Amsterdam hebben met het ondertekenen van een overeenkomst hun intenties bekrachtigd om vier nieuwe doorfietsroutes aan te leggen.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...