Geplaatst op: 24-08-2016
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Hotelchamp geeft hotels zelfde tools als grote spelers

Hotelchamp geeft hotels zelfde tools als grote spelers

De Nederlandse startup Hotelchamp heeft in een eerste investeringsronde 1,75 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf maakt intelligente conversie software om direct de boekingen op de eigen hotelwebsite te stimuleren. Daarmee kunnen hoteliers op de eigen website dezelfde tools inzetten als grote boekingsplatforms.


Het bedrijf belooft in een video 25% meer boekingen. De prijs is afhankelijk van de grootte van het hotel en start op € 229 per maand voor een hotel tot 49 kamers. Een hotel met 149 kamers betaalt € 449 per maand. Er wordt geen fee over de boekingen gerekend. Hotelchamp bestaat pas een half jaar en wordt onder meer gebruikt door Bilderberg, Hotel Casa 400 en Millennium Hotels and Resorts.


Voor ondernemers die meer willen weten over het stimuleren van boekingen op de eigen website organiseert NRIT Media op woensdag 16 november een Live Sessie. Klik hier voor meer informatie.


Toolkit

Hotelchamp biedt een toolkit aan met 10 verschillende tools:


Smart notificaties: Toon dezelfde notificaties als de grootmachten Booking.com en Expedia om de urgentie om direct te boeken te verhogen. Laat een relevante notificatie zien, naar aanleiding van het bezoekersgedrag op de website.


Voucher tool: Biedt een korting of cadeauvoucher aan om u bezoekers te overtuigen een directe boeking te maken via de website. Na invullen van het e-mailadres krijgen uw bezoekers automatisch een email met hierin de voucher, deze is perfect designed voor het hotel.


Exit tool: Overtuig websiteverlaters met een speciale trigger. Dit exit-bericht zal verschijnen als de bezoeker uw website verlaat. Deze tool werkt het beste in het reserveringssysteem en heeft een groot aantal opties voor de inhoud beschikbaar.


Online Support chat: Treed binnen in het nieuwe tijdperk van de online klantenservice. De SupportChat biedt de ultieme online support ervaring. Vergroot de bereikbaarheid bij uw klanten en moedig ze aan om contact op te nemen met uw hotel door deze tool te implementeren.


USP vergelijking: Geef onderscheidende redenen waarom direct via uw website boeken voordeliger is ten opzichte van andere boekingskanalen. Laat een duidelijk overzicht zien en verhoog uw conversie.


Prijsvergelijking: Vergelijk de huidige prijzen van uw hotelwebsite met prijzen van andere boekingskanalen. Laat uw bezoekers zien dat rechtstreeks boeken de beste prijs en extra voordelen oplevert.


Welkom tool: Geef een warm welkom aan de bezoekers van uw website en laat weten waarom rechtstreeks boeken het voordeligst is.


Trigger Tab: Weet u niet zeker welke tool u eerst moet gebruiken? Toon er meerdere, tegelijkertijd, met onze Trigger Tab. De tools naar uw keuze worden toegevoegd aan het aanpasbare dock, dat op een elegante manier zichtbaar is aan de zijkant van uw website.


Zwevende Tab: Toon uw Unique Selling Points in onze zwevende tab, een elegante widget, die getoond kan worden op alle pagina’s van uw website. De tool biedt een ruime keuze aan mogelijkheden van simpele tekst tot rijke content.


Sticky tool: Wilt u het simpel houden? Voeg de sticky bar toe aan de footer van de pagina om uw 3 Unique Selling Points en een boeking button weer te geven.


Targeting

Daarnaast kunnen bedrijven nog kiezen uit verschillende targeting methoden. Zo kun je bezoekers vanuit bepaalde websites een specifieke aanbieding doen, bezoekers die terugkeren met een voucher over de drempel helpen, bezoekers die lang op de website verblijven een extra prikkel geven te boeken of bezoekers uit bepaalde landen of regio’s stimuleren te boeken. Verder kun je bezoekers in real time meldingen sturen over een bepaald evenement rond een ingevulde boekingsdatum. Daarmee kun je vroegboekers sneller over de streep trekken. Ook kun je zakelijke gasten een bericht sturen over vergaderruimtes of een stelletje een aanbieding doen voor een romantisch drankje op het terras als ze rechtstreeks boeken. Verder bied de software uitgebreide testmogelijkheden om bijvoorbeeld twee proposities te testen.

Link: http://www.hotelchamp.com/
Trefwoorden: marketing, boekingen, hotels, conversie, software

CELTH



||| Nieuws |||

18/05/26
Exclusief voor leden
Bureau Buhrs en Urban Solutions samen verder
Sinds 1 mei gaan Urban Solutions en Bureau Buhrs samen. Door het bundelen van hun complementaire krachten ontstaat een bureau dat zich positioneert als speler in participatie, communicatie en gebieds- en vastgoedmarketing in Nederland.
18/05/26
Exclusief voor leden
Forse stijging AOW-vakantiegeld
Het netto AOW vakantiegeld is in 2026 fors hoger dan vorig jaar. Volgens berekeningen van seniorenplatform AOW.nu ontvangen AOW’ers dit jaar 20% meer netto vakantiegeld dan in 2025.
13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
13/05/26
DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
13/05/26
Aantal verdrinkingen daalt licht
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
12/05/26
Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
12/05/26
Exclusief voor leden
LeadingCampings maakt inspirerend boek
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...