Geplaatst op: 06-01-2016
Auteur: Marc Gerlings

Marketing Award Rotterdam naar Aboutaleb oeuvreprijs naar Wondolleck

Marketing Award Rotterdam naar Aboutaleb oeuvreprijs naar Wondolleck

Burgemeester Ahmed Aboutaleb heeft dinsdagavond de 15eMarketing Award Rotterdam gewonnen. De award werd uitgereikt door juryvoorzitter Jos van der Vegt tijdens de Nieuwjaarsborrel Rotterdam in de Laurenskerk. Aboutaleb voert niet direct marketing uit voor de stad maar is de ‘ultieme ambassadeur voor Rotterdam in 2015’, zo oordeelt de jury. De oeuvreprijs ging naar Roland Wondolleck, directeur van Rotterdam The Hague Airport.

De Marketing Award Rotterdam wordt jaarlijks uitgereikt aan iemand die het afgelopen jaar een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan het imago van Rotterdam. Volgens de jury was Aboutaleb, nog meer dan in voorgaande jaren in binnen- en buitenland de ultieme ambassadeur voor Rotterdam.

"Van het Witte Huis tot Indonesië, van bedrijfsleven tot haven, tot in de wijken van de stad. Aboutaleb vertelt kundig en aansprekend over zijn haven, de Erasmus Universiteit, het Erasmus Medisch Centrum, de ondernemers en de bewoners van de stad. Over de uitdagingen, de dromen, de ideeën en ambities. Hij laat overal en altijd zien dat Rotterdam de stad is waar je wilt zijn. De stad waar je welkom bent, waar je dromen waar kunt maken en waar kansen liggen,” stelt de jury van de Marketing Award, die grote bewondering heeft voor de "trots van Aboutaleb op zijn stad en haar mensen”.


Wondolleck maakt luchthaven tot visitekaartje
In de Laurenskerk werd bovendien voor de tweede keer de Marketing Award Rotterdam - Oeuvreprijs uitgereikt. Deze award gaat eens in de vijf jaar naar iemand die in zijn of haar carrière op diverse manieren heeft bijgedragen aan het imago van Rotterdam. Wondolleck wist volgens de jury niet alleen de luchthaven van de stad uit te bouwen tot ‘één van de mooiste visitekaartjes van Rotterdam’. "De groei van de regionale economie, het imago van de stad en de samenleving staan bij Wondolleck hoog in het vaandel. Hij is altijd zeer betrokken bij de stad en regio en is er van overtuigd dat een ‘wereldstad’ als Rotterdam een luchthaven nodig heeft. Daarbij opereert Wondolleck niet alleen vanuit het belang van de luchthaven maar ook vanuit het bewustzijn dat een stad met luchthaven meer ‘meetelt’.”


Nieuwe award voor aanstormend talent in duurzaamheid
Nieuw dit jaar was de uitreiking van de Marketing Award Rotterdam - Aanstormend Talent. Deze aanmoedigingsprijs is bedoeld voor iemand die – min of meer - aan het begin van zijn of haar carrière staat en een bijzondere bijdrage heeft geleverd aan het imago van Rotterdam. De jury heeft bewondering voor de manier waarop de oprichters van Rotterzwam, Mark Slegers en Siemen Cox, in 2015 hun ambities om ‘hun leven duurzamer in te richten, duurzaamheid tot uitvoering te brengen en anderen te inspireren’ verder hebben vertaald in BlueCity010.

"BlueCity010 is een bruisend voorbeeld, voor Nederland en de wereld, van hergebruik, ondernemerschap, duurzaamheid en economische activiteit. Beide heren zijn bekend tot ver buiten de stadsgrenzen en promoten met hun ideeën ook altijd Rotterdam. In hun verhaal is Rotterdam de plek waar het allemaal kan gebeuren en daarmee bouwen ze mee aan het imago.”

Foto van links naar rechts: Wondolleck, Aboutaleb en Mark Slegers

Trefwoorden: marketing, Rotterdam, award

CELTH



||| Nieuws |||

23/06/26
Exclusief voor leden
Doopceremonie Mein Schiff Flow
Begeleid door een spectaculaire show en een zorgvuldig geënsceneerde ceremonie werd het tweede TUI-schip in de InTUition-klasse de Mein Schiff Flow officieel verwelkomd in de Mein Schiff-vloot.
22/06/26
Exclusief voor leden
Toverland introduceert zomerpas
Attractiepark Toverland introduceert deze zomer een nieuwe abonnementsvorm: de Summer Pass. Dit tijdelijke abonnement is geldig van 1 juli tot en met 30 september 2026 en in deze periode kunnen Summer Pass-houders Toverland zo vaak bezoeken als ze zelf willen.
22/06/26
Exploitant voor kasteel Hof ter Linden
Na een oproep en selectieprocedure vonden Stichting Kempens Landschap en lokaal bestuur Edegem een exploitant voor Vlaamse kasteel Hof Ter Linden.
22/06/26
Overheid legt scenario op tafel tegen stroomtekort
Om ervoor te zorgen dat er ook op de langere termijn voldoende elektriciteit is, kiest het kabinet voor de invoering van een zogenaamd marktbreed capaciteitsmechanisme.
19/06/26
Transavia breidt fors uit naar Kaapverdië
De luchtvaartmaatschappij Transavia voegt Praia, de hoofdstad van Kaapverdië op het eiland Santiago, toe aan haar netwerk en verdubbelt tegelijkertijd de capaciteit naar het eiland Sal.
19/06/26
Exclusief voor leden
Reisverzekering via ChatGPT
HelloSafe, een digitale reisverzekeringsmakelaar, wordt de eerste speler ter wereld die een native reisverzekeringsapp in ChatGPT aanbiedt.
19/06/26
Exclusief voor leden
Mecanoo ontwerpt nieuw cultuurgebouw Facet in Emmen
Het architectenbureau Mecanoo uit Delft ontwerpt het nieuwe gebouw van Facet aan het Mondriaanplein in Emmen. De gemeente Emmen en Facet hebben Mecanoo geselecteerd voor de verbouwing van het markante cultuurgebouw.
18/06/26
Exclusief voor leden
Rover kiest met jonge directeur voor nieuwe koers
Daan Zieren wordt de nieuwe directeur van Reizigersvereniging Rover. Zieren, momenteel voorzitter van de Jonge Klimaatbeweging, treedt hiermee per 1 juli in de voetsporen van Freek Bos.

||| Agenda |||

25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...