Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 07-12-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Wie zijn de zwembaden van het jaar?

Wie zijn de zwembaden van het jaar?

Vandaag zijn de zwembaden van het jaar bekend gemaakt. Er waren heel wat prijzen te winnen. Beste buitenbad was het Heuveltjesbosbad in Overijssel met een score van 9,42. Beste grote binnenbad werd Bad Hesselingen, beste middelgrote bad Waardegolf en beste kleine bad Zwemschool Zeeland. Beste zwembad op een vakantiepark of in een hotel werd Aqua Mundo Het Heijderbos. Tweede in deze categorie werd het zwembad van Preston Palace dat wel de meeste stemmen wist te krijgen


Tevens werd tijdens de Award Uitreiking de Vakjury Award uitgereikt aan Bad Hesselingen, het Van Maanenbad won de Vakjury Award in de categorie Nieuwe Zwembaden.


Hieronder de volledige uitslag, inclusief cijfers en het aantal stemmen. In dit overzicht zijn alleen de zwembaden met meer dan 100 stemmen opgenomen.


Buitenbaden:

Naam

Provincie

Gem Cijfer

Aantal stemmen

Waterpark Mounewetter

Friesland

9,07

265

Openluchtbad De Goffert

Gelderland

8,7

273

Heuveltjesbosbad

Overijssel

9,42

213

Zwembad de Tippe Heino

Overijssel

8,88

112

Bosbad Leersum

Utrecht

8,74

102

Zwembaden Den Uyt

Vlaanderen (Belgie)

9,12

306

Zwembad de Waterman

Zuid Holland

8,54

154


Binnenbaden:

Naam

Categorie

Cijfer

Aantal stemmen

Waardergolf

100.000 tot 200.000 bezoeken per jaar

8,92

171

Erica Terpstra Sportfondsenbad

100.000 tot 200.000 bezoeken per jaar

8,91

146

Van Maanenbad

100.000 tot 200.000 bezoeken per jaar

8,88

239

Plopsaqua De Panne

Gevestigd buiten Nederland

9,12

363

zwembad Beerse

Gevestigd buiten Nederland

9,09

668

Bad Hesselingen

Meer dan 200.000 bezoeken per jaar

8,96

376

Zwemschool Zeeland

Tot 100.000 bezoeken per jaar

9,08

114

Zwembad Staphorst De Broene 'eugte

Tot 100.000 bezoeken per jaar

8,7

181

Aqua Mundo Het Heijderbos

Vakantieparken en hotels

9,54

296

Preston Palace

Vakantieparken en hotels

9,16

1115

Aqua Mundo De Huttenheugte

Vakantieparken en hotels

9,13

144

Aqua Mundo De Eemhof

Vakantieparken en hotels

8,93

150

Aqua Mundo De Kempervennen

Vakantieparken en hotels

8,88

109

Aqua Mundo Het Meerdal

Vakantieparken en hotels

8,82

127



Benchmarkrapport

Deelnemende zwembaden kunnen bij de organisatie een benchmarkrapport opvragen waarmee ze per aspect hun eigen bad kunnen vergelijken ten opzichte van het provinciaal en landelijk gemiddelde.

Link: http://www.zwembadvanhetjaar.nl/

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    16/06/25
    Exclusief voor leden
    PMV neemt 39 procent belang in Brussels Airport
    Op 13 juni heeft PMV, de Participatiemaatschappij Vlaanderen een overeenkomst bereikt met het Canadese pensioenfonds Ontario Teachers’ Pension Plan, OTPP, om haar onrechtstreeks belang in Brussels Airport Company te verwerven.
    16/06/25
    ZOOmer Festival in DierenPark Amersfoort
    Deze zomer, van 23 tot en met 26 juli, verandert DierenPark Amersfoort van 16.00 tot 21.00 uur in een vrolijk festivalbos voor het hele gezin. Tijdens het ZOOmer Festival kunnen bezoekers genieten van swingende muziek, entertainment en foodtrucks, allemaal te midden van de dieren.
    16/06/25
    Exclusief voor leden
    Rijden in het buitenland? Toch wel eng
    34 procent van de Nederlandse vrouwen vindt autorijden in het buitenland spannend, terwijl 82 procent van de mannen gerust achter het stuur stapt.
    13/06/25
    Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
    De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
    13/06/25
    ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
    Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
    13/06/25
    Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
    De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
    13/06/25
    Exclusief voor leden
    Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
    Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
    13/06/25
    Exclusief voor leden
    Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
    Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.

    ||| Agenda |||

    19/06/25
    19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
    Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
    24/06/25
    24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
    Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
    25/06/25
    25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
    Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
    27/06/25
    27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
    De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
    27/08/25
    27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
    Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...