Geplaatst op: 19-10-2015

Proefschrift Hans Uijterwijk: Laveren in zwaar weer, de wisselwerking tussen overheidsbeleid en bestuurlijk optreden in het HBO

Proefschrift Hans Uijterwijk: Laveren in zwaar weer, de wisselwerking tussen overheidsbeleid en bestuurlijk optreden in het HBO
Op maandag 21 september 2015 promoveerde Hans Uijterwijk, oud voorzitter van NHTV internationaal hoger onderwijs Breda en van het ROC in Den Haag, aan de Universiteit van Tilburg op het proefschrift:

‘Laveren in zwaar weer, de wisselwerking tussen overheidsbeleid en bestuurlijk optreden in het HBO’.

Beschouwd is een periode van ongeveer vijftig jaar (1966-2013). Uit het onderzoek komt het beeld naar voren, dat de politieke samenstelling van de regeringscoalitie en de politieke kleur van de minister van grote betekenis zijn voor het optreden van HBO-onderwijsbestuurders. De bewindspersonen zorgen steeds voor verandering in het beleid, mede door hun politieke achtergrond en door het maatschappelijk-economisch tijdsgewricht waarin moet worden geopereerd.

Daarom is het voor de continuïteit en stabiliteit van de instelling noodzakelijk, dat het College van Bestuur niet alleen inspeelt op dat gewijzigde overheidsbeleid, maar ook rekening houdt met de veranderingen in het bestuurlijk spectrum en daarnaar handelt.
Het vereist van onderwijsbestuurders adequaat, flexibel en alert optreden en strategisch en politiek inzicht om steeds weer uit de speelruimte van gewijzigd overheidsbeleid het maximale voor de instelling te blijven bewerkstelligen.

Dat overheidsbeleid hoeft niet noodzakelijkerwijs te leiden tot het ontstaan van uniformiteit in het HBO. Onderzocht is waarom NHTV Breda, in vergelijking met nagenoeg alle andere hogescholen, een specifieke instelling is. De bestuurders hiervan zochten door koersvastheid vanuit eigen normen en waarden, steeds de marges van het overheidsbeleid op.

Bestelinformatie
Het proefschrift is voor € 24,95 verkrijgbaar bij NRIT Media: nritmedia.nl/store/36/

Link: http://www.nritmedia.nl/store/36/
Topics:Onderzoek
Trefwoorden: onderwijs, onderzoek, hbo, nhtv

CELTH



||| Nieuws |||

11/12/25
Recreatie Verkiezingen 2025 voor Eugénie Touwen, Nienke Knuppe en Beerze Bulten
De winnaars van de Recreatie Verkiezingen 2025 zijn bekend. Tijdens de Dag van de Recreatie werden op 10 december de prijzen uitgereikt aan Eugénie Touwen (Medewerker van het Jaar), Nienke Knuppe (Beste Praktijkopleider) en Beerze Bulten (Beste Leerbedrijf).
11/12/25
Exclusief voor leden
Startsein beplanting recreatiegebied Bonnenpolder
Met een feestelijke starthandeling is op 5 december officieel het startsein gegeven voor de realisatie van het nieuwe natuurgebied in de Bonnenpolder in Hoek van Holland. Een mooi project voor het vakgebied omdat het ook de recreatiedruk verlicht.
11/12/25
Exclusief voor leden
Landal: grote gezelschappen boeken tijdens kertstvakantie
Landal ziet een duidelijke groei in boekingen rondom de kerstdagen, vooral onder grotere gezelschappen en multigeneratiefamilies met de hond.
11/12/25
Kasteel de Haar opent grootste openluchtbioscoop
Voor het vierde jaar op rij staat in het park van Kasteel de Haar het lichtspektakel “De Lumineuze Nachten” door. Het park wordt ’s avonds omgetoverd tot de grootste openluchtbioscoop van Nederland.
10/12/25
Tweedaagse Glamping Inspiratiereis - de volgende generatie vakantiebeleving
Op 30 en 31 maart 2026 organiseren Richard Otten en Pleisureworld weer een tweedaagse Glamping Inspiratiereis. In korte tijd krijgen recreatieondernemers, projectontwikkelaars, investeerders en ontwerpers een actueel en breed beeld van de ontwikkeling van glamping en outdoor hospitality.
10/12/25
Groningen vraagt beleidsaanpassing Ontwerp-Nota Ruimte
De noordelijke provincie wil vier belangrijke punten in de Ontwerpnota laten aanpassen. Met grote rol voor onder meer erfgoed, natuur en de balans met economie.
10/12/25
KLM verbouwt Embraer 195-2
Op 6 december is de eerste vernieuwde Embraer 195-2 van KLM Cityhopper ingezet op de vlucht naar Porto. Alle 22 Embraer 195-2’s krijgen 4 extra stoelen in de Economy Class. Zo kan KLM Cityhopper meer passagiers vervoeren en daarmee meer inkomsten genereren.
10/12/25
Exclusief voor leden
Tweederde Nederlanders zet AI in als hulplijn en voor inspiratie
Gisteren berichtte NRIT over het groeiend aantal vroege boekingen voor reizen in 2026. Een van de ondersteunende trends is het gebruik van AI voor inspiratie en reisplanning. marktonderzoeksbureau MSI-ACI Europe komt vandaag met een onderbouwing van de AI-trend.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...