Geplaatst op: 17-04-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Internationale toeristen blijven maar uitgeven

Internationale toeristen blijven maar uitgeven
Internationale toeristen hebben vorig jaar maar liefst 1.245 miljard dollar uitgegeven. Dat is 48 miljard dollar meer dan in 2013, een toename van 3,7%. Na een groei van 5,1% in 2013 zakte de groei wat in.

Bij een toename van het internationaal toerisme van 4,4% is de gemiddelde besteding van de toerist aan accommodaties, eten en drinken, winkelen en attracties wel licht afgenomen. Aan vervoer gaven internationale toeristen nog eens 221 miljard euro uit. Daarmee zijn de directe bestedingen die met toerisme samenhangen in totaal 1.500 miljard dollar. Dat is 6% van de wereldexport.

"Internationaal toerisme is van toenemend belang voor de internationale handel", stelt secretaris-generaal Taleb Rifai van UNWTO in een reactie. "De uitgaven van toeristen bleven ondanks dalende prijzen stijgen waarmee de sector laat zien dat het in staat is om economische groei te bevorderen, export te genereren en banen te creëren."



Europa dat 41% van de wereldinkomsten uit toerisme krijgt, zag de inkomsten met 17 miljard dollar (+3,6%) groeien naar 509 miljard dollar. In Azië en Pacific groeide de inkomsten met 4,2% wat sterker naar 377 miljard dollar. Daar zakte de groei na mooie jaren (+6,7% en +8,6%)  evenwel in. Amerika zat met een groeipercentage van 3,0% (274 miljard dollar) wat lager. Regio's die voor het toerisme wat minder van belang zijn zoals Afrika (+3,4%) en het Midden-(Oosten +5,7%) zagen de inkomsten ook toenemen. Het Midden-Oosten herstelde zich goed na een uitermate slecht (-7,0%) 2013.  

Binnen Europa groeide de inkomsten in Zuidelijk en Mediterraan Europa met +6,2% sterk. Minder ging het met Oost-Europa dat een verlies (-0,8%) moest incasseren. In West-Europa zakte de groei ook wat in (van +2,2% in 2013 naar +1,5% in 2014).

Het meeste geld wordt uitgegeven in de Verenigde Staten (177 miljard dollar), Spanje (65 miljard dollar) en China (57 miljard dollar) dat dit jaar voor het eerst Frankrijk verdrong uit de top 3.


Link: http://media.unwto.org/press-release/2015-04-15/exports-international-tourism-rise-us-15-trillion-2014
Topics:Toerisme
Trefwoorden: internationaal toerisme, bestedingen

CELTH



||| Nieuws |||

16/01/26
Exclusief voor leden
Stationsgebied Groningen krijgt groene stadsentree
Het beeldbepalende Stadsbalkon verdwijnt. Een levendig, groen en gastvrij Stationsplein voor het monumentale stationsgebouw, comfortabele loop- en fietsroutes, een groene kade met kunst langs het Verbindingskanaal en een autoluwe Stationsweg.
16/01/26
Joker reisbureau op de campus van Thomas More
Een reisbureau als klaslokaal? Hogeschool Thomas More en keten van reisbureaus Joker zetten dat idee om in de praktijk. Op 15 januari is de feestelijke opening van een volwaardig Joker-reiskantoor op Campus De Vest in Mechelen waar studenten Toerisme hun lessen volgen. Geen simulatie, maar een echt kantoor met échte reizigers en échte boekingen.
15/01/26
Na afronding van transformatie vertrekt Mikael Andersson bij Landal
Landal meldt dat Mikael Andersson na zes jaar heeft besloten zijn rol als Chief Executive Officer neer te leggen. De zoektocht naar zijn opvolger is gestart. Tijdens de overgangsperiode zal Chief Transformation & Strategy Officer Martijn Bouquet de dagelijkse verantwoordelijkheden van CEO a.i. op zich nemen, ondersteund door het bredere Executive Team.
15/01/26
Fotograaf wordt Hotello of of the Year 2026
Tijdens de 21e editie van het HotelloTOP Year Event in de RAI Amsterdam is Pie Aerts (HMSM’08), wildlifefotograaf en oprichter van Prints for Wildlife, uitgeroepen tot Hotello of the Year 2026. Het evenement stond in het teken van Keeping it Real en bracht honderden hotello’s samen voor een dag vol inspiratie en échte verbinding.
15/01/26
Exclusief voor leden
Groei aantal bedrijven droogt op
De groei van het aantal bedrijven in Nederland is in 2025 historisch laag uitgekomen. Het totaal aantal vestigingen dat op 1 januari 2026 ingeschreven stond in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) was 2.599.668. Dat is een toename van slechts 1% ten opzichte van een jaar eerder (2.579.735), de laagste stijging in jaren.
14/01/26
Camping Kotestee zoekt 400 jaar historie uit en deelt dat met haar gasten
Camping Kotestee in Ouddorp viert niet alleen haar 60-jarig bestaan, maar onthult ook een rijke historie die teruggaat tot de 17e eeuw. Wat ooit begon als een boerderij, blijkt een plek vol verhalen over buitenplaatsen, overvallen en zelfs een galg. Deze geschiedenis is nu vastgelegd in het boekje 'Van buitenplaats tot campingplaats' en een interactieve podwalk.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
14/01/26
Exclusief voor leden
Second Tent krijgt nieuwe hoofdsponsor
Natuurkampeerterreinen wordt de hoofdpartner van Second Tent Event 2026. Op zondag 12 april 2026 vindt bij het Doornse Gat de vierde editie van het Second Tent Event plaats. Natuurkampeerterreinen sluit dit jaar voor het eerst aan als hoofdpartner.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...