Geplaatst op: 22-01-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Veluwse gemeenten haken voor promotie aan bij RBT KAN

Veluwse gemeenten haken voor promotie aan bij RBT KAN

De Veluwse gemeenten hebben besloten de toeristische marketing en promotie uit te besteden aan RBT KAN dat de marketing en promotie onder de naam "VisitVeluwe” gaat verzorgen.


Het nieuw opgerichte VisitVeluwe is onderdeel van het Regionaal Bureau voor Toerisme Arnhem Nijmegen (RBT KAN), dat reeds meer dan tien jaar de toeristische marketing en promotie voor de regio Arnhem Nijmegen verzorgt. Het bedrijfsleven heeft RBT KAN bij de overheid voorgedragen als marketing- en promotieorganisatie voor de Veluwe. In ze zomer van 2014 ging het Veluws Bureau voor Toerisme failliet.


Vrijwel alle van de 19 gemeenten op de Veluwe doen mee en betalen 0,70 euro per inwoner aan VisitVeluwe. Vier gemeenten kunnen vanwege het ontbreken van budgettaire ruimte nog niet meedoen. Zo vond de gemeente Hattem dat RBT KAN een prima presentatie had gegeven maar was een deel van het marketingbudget al vergeven aan Rond Uit Hattem. Voor 2016 kan de gemeenteraad zich bij de bespreking van de kadernota uitspreken voor aansluiting bij RBT KAN.


VisitVeluwe beschikt voor de start over een budget van 400.000 euro. Dat geld moet volgens directeur Jurriaan de Mol worden verdubbeld of verdrievoudigd door bijdragen van het bedrijfsleven en sponsoring. Een model dat RBT KAN al jaren met succes hanteert. De eerste verzoeken van het bedrijfsleven om aan te haken bij VisitVeluwe zijn al binnen. Met de zelfstandige VVV's in de regio wordt een samenwerking gezocht.


VisitVeluwe zal zich met name richten op het enthousiasmeren van (potentiële) bezoekers aan de Veluwe. Activiteiten in binnen- en buitenland bestaan o.a. uit persbewerking, bewerken van de reisindustrie, beurspresentaties en uiteraard het benutten van de vele online mogelijkheden voor de Veluwe. Tevens wordt gestart met het uitrollen van de social media strategie waarbij gebruik gemaakt gaat worden van de vele verhalen van de bezoekers op de Veluwe. VisitVeluwe zal gebruik maken van het platform develuwe.nl. De komende periode ligt het accent op:

  • het verder uitbouwen van de succesvolle campagne 'Gelderland levert je mooie streken';
  • het doorontwikkelen van het platform develuwe.nl;
  • de inzet van social media met verhalen en ervaringen van bezoekers
  • het Van Goghjaar met als hoogtepunt de expositie in het Kröller-Müller

Bastiaan Overeem zal als Programma Manager met een Veluws team de activiteiten gaan uitrollen. De directie is in handen van Jurriaan de Mol.

Topics:Marketing
Trefwoorden: marketing, gelderland, veluwe

CELTH



||| Nieuws |||

12/12/25
KLM wil dat vliegbelasting wordt geïnvesteerd in SAF
KLM steunt de oproep van het vandaag verschenen Wennink-rapport dat gericht is op het sterker maken van de Nederlandse economie in de komende tien jaar, ‘De route naar toekomstige welvaart’ dat de overheid investeert in een nationaal SAF-fonds. KLM ziet het als kans om meer duurzaam vliegen mogelijk te maken. Het vraagt zelfs om de opbrengsten van de vliegbelasting te investeren in SAF.
12/12/25
Exclusief voor leden
Eerste Corendon Courage Awards uitgereikt
Touroperator Corendon heeft op 11 december tijdens MASTERS EXPO de winnaars van de allereerste Corendon Courage Awards bekendgemaakt. Met deze nieuwe prijzen geeft Corendon een podium aan vijf bijzondere persoonlijkheden die uitblinken in moed en daadkracht in de categorieën Creative Artist, Sports, Fearless Founder, Impact Hero en de Oeuvre Award.
12/12/25
Exclusief voor leden
Zuidwestoever Sloterplas bij Meervaart wordt culturele hotspot
De gemeente Amsterdam zet een grote stap in de vernieuwing van het gebied bij theater Meervaart. Het huidige theatergebouw maakt plaats voor een moderne versie aan de zuidwestoever van de Sloterplas. Het plan moet van het gebied een bruisende culturele ontmoetingsplek maken.
12/12/25
Overnachten in All you need is love caravan
De originele caravan waarmee Robert ten Brink jarenlang geliefden verraste in het populaire tv-programma All You Need Is Love is vanaf vandaag te boeken voor een bijzondere overnachtingplek. De caravan wordt exclusief aangeboden via Vipio, het boekingsplatform voor bijzondere accommodaties.
11/12/25
Recreatie Verkiezingen 2025 voor Eugénie Touwen, Nienke Knuppe en Beerze Bulten
De winnaars van de Recreatie Verkiezingen 2025 zijn bekend. Tijdens de Dag van de Recreatie werden op 10 december de prijzen uitgereikt aan Eugénie Touwen (Medewerker van het Jaar), Nienke Knuppe (Beste Praktijkopleider) en Beerze Bulten (Beste Leerbedrijf).
11/12/25
Exclusief voor leden
Startsein beplanting recreatiegebied Bonnenpolder
Met een feestelijke starthandeling is op 5 december officieel het startsein gegeven voor de realisatie van het nieuwe natuurgebied in de Bonnenpolder in Hoek van Holland. Een mooi project voor het vakgebied omdat het ook de recreatiedruk verlicht.
11/12/25
Exclusief voor leden
Landal: grote gezelschappen boeken tijdens kertstvakantie
Landal ziet een duidelijke groei in boekingen rondom de kerstdagen, vooral onder grotere gezelschappen en multigeneratiefamilies met de hond.
11/12/25
Kasteel de Haar opent grootste openluchtbioscoop
Voor het vierde jaar op rij staat in het park van Kasteel de Haar het lichtspektakel “De Lumineuze Nachten” door. Het park wordt ’s avonds omgetoverd tot de grootste openluchtbioscoop van Nederland.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...