Geplaatst op: 15-01-2015
Auteur: Marc Gerlings en Ton Vermeulen
NRIT Media

Carmatop Carbon Calculator ontvangt Groene Veer

Carmatop Carbon Calculator ontvangt Groene Veer
Op het ANVR congres Changes in Tourism is de vakprijs voor duurzaam ondernemen in de reisbranche uitgereikt aan het samenwerkingsverband Carmatop Carbon Calculator. In deze calculator kunnen touroperators van elk reisonderdeel de carbon footprint uitrekenen. Het gaat daarbij om de reis, de accommodaties, de lokale transfers en de excursies. Een zodanig complete tool is uniek in de wereld.

Paul Peeters van Centre for Sustainable Tourism and Transport (CSTT) van NHTV international hoger onderwijs Breda nam de prijs namens de 14 deelnemende touroperators in ontvangst. De jury heeft grote waardering voor dit breed gedragen initiatief waarmee touroperators van elk reisonderdeel de carbon footprint kunnen uitrekenen. Het project heeft volgens de jury veruit de grootste impact, is uniek en innovatief, kan eenvoudig worden uitgedragen en trekt internationaal veel aandacht. Voor deze Groene Veer waren ook Travel Slide, het papierloze reisbureau en het Milieumanagement van ArkeFly genomineerd.

Helena Rey, Tourism Programme Officer, United Nations Environment Programme had veel waardering voor dit Nederlandse initiatief: "Het is de eerste integreerde tool die de carbon footprint van de hele reiskolom inzichtelijk maakt. Daarmee wordt duidelijk welke onderdelen van de reis het meest vervuilend zijn en geeft daarmee touroperators mogelijkheden hun reizen duurzamer te maken."

Het NHTV CSTT heeft ruim twee jaar aan de calculator gewerkt. De website waarop touroperators hun reizen kunnen invoeren wordt nu getest. Het project wordt in maart 2015 opgeleverd. Een volgende stap is het ontwikkelen van een gemeenschappelijk label voor de consument.

De uitreiking van de andere Veren wordt op een apart gala gehouden. Echter de initiatiefnemer Travmagazine vond deze uitreiking beter passen bij dit vakcongres over duurzaam toerisme dat gehouden wordt op de tweede vakdag tijdens de jaarlijkse Vakantiebeurs in Utrecht.
Trefwoorden: duurzaamheid, reizen, toerisme, NHTV, CELTH

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.
22/04/26
Consumentenvertrouwen duikt naar beneden
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
21/04/26
Martin Hendriks directeur van museum Cuypershuis
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Zwitserse Laax kiest nieuw Nederlands pr- en marketingbureau
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
21/04/26
2025: hoogste groei arbeidsproductiviteit in twintig jaar
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...