Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 21-03-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Toerisme steeds belangrijker voor wereldeconomie

Toerisme steeds belangrijker voor wereldeconomie

Toerisme wordt steeds belangrijker voor de wereldeconomie. Voor het vierde achtereenvolgende jaar groeide het belang van toerisme in de wereldeconomie. Inmiddels is het aandeel gegroeid naar 9,5%. Dat schrijft de World Travel & Tourism Council (WTTC) in haar nieuwste rapport ‘The Economic Impact of Travel & Tourism 2014’. Om die groei vast te houden is het volgens de WTTC van belang dat overheden de vrijheid om te reizen vergroten.


David Scowsill, president van de WTTC, stelt dat het een bijzonder goed jaar was voor de sector maar dat veel regeringen de groei van de sector belemmeren: "Onze gegevens bewijzen dat toerisme ontegenzeggelijk een groeimotor is voor de economie. Maar waar sommige landen de laatste jaren visaprocedures versoepeld hebben, wordt in veel landen wordt de economische ontwikkeling tegengehouden door strenge en ingewikkelde visa-procedures. We dagen landen uit om deze procedures te versoepelen waardoor mensen eenvoudiger kunnen reizen. ” Uit onderzoek van WTTC en UNWTO blijkt dat het verbeteren van visa-procedures 206 miljard euro aan extra toeristische bestedingen en 5,1 miljoen banen kunnen opleveren in alleen al de G20-landen.


Terugblik 2013

Toerisme leverde in 2013 bijna 7 biljoen dollar op en maakt inmiddels 9,5% uit van de wereldeconomie. De laatste jaren groeit toerisme sterker (+3%) dan de totale wereldeconomie (+2%). De sector levert in totaal 266 miljoen banen. Daarmee is één op de elf banen in de wereld afhankelijk van toerisme. Vooral in Zuidoost Azië groeit het toerisme sterk (+7,9% in bestedingen en +4,1% in banen). In Europa deed de sector het beter dan verwacht mede als gevolg van een mooie groei van de intercontinentale markt (+1,2% in bestedingen en +1,7% in banen). Vooral de bestedingen van toeristen uit China, Rusland, Brazilië, Indonesië, Turkije en Egypte groeiden harder dan uit andere herkomstlanden.



Vooruitzicht 2014

Voor 2014 verwacht het WTTC een nog sterkere groei van het wereldtoerisme (+4,3%). Toeristische bedrijven gaan dit jaar weer meer (+5,8%) investeren en de werkgelegenheid groeit naar verwachting met 6,5 miljoen nieuwe banen.


Verwachtingen Nederland

Voor het Nederlands toerisme ziet de toekomst er zonnig uit. Het WTTC verwacht dat dit jaar de toeristische bestedingen in ons land met 2,6% groeien naar 36,5 miljard euro en het aantal banen met 2,2% naar 780.000 banen. Ook op de lange termijn ziet het er goed uit. In 2024 draagt toerisme 51,3 miljard euro bij aan de Nederlandse economie (7,3% van het BBP) en zorgt de sector voor 932.000 banen (12,0% van de werkgelegenheid).



Topics:Toerisme
Trefwoorden: toerisme, economische betekenis, werkgelegenheid

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Ga mee op inspiratiereis naar Montpellier – beleef de Europese recreatiesector van binnenuit
Van 3 t/m 6 november 2025 organiseert HISWA-RECRON samen met France-Compagnie opnieuw een unieke inspiratiereis voor recreatieprofessionals. Inmiddels hebben 23 ondernemers en managers uit de Nederlandse recreatiesector zich aangemeld voor deze exclusieve reis. Wil jij er ook bij zijn? Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar.
16/07/25
Eerste podhotel van Nederland opent in hartje Den Haag
In het centrum van Den Haag is De Lola Podshotel officieel geopend, het eerste volwaardige podhotel van Nederland. Gevestigd in de voormalige Foodhallen aan de Haagsche Bluf, introduceert het hotel een innovatief slaapconcept met 80 compacte slaapunits.
16/07/25
Exclusief voor leden
Hoe gaat Nederland last minute op vakantie?
Een deel van de vakantiegangers hoopt op een last minute. Maar wat weten we eigenlijk van ze? Wat voor type vakantie boeken ze, waar vertrekken ze en hoeveel zijn ze bereid te betalen. De VakantieDiscounter dook in haar data en komt met interessante bevindingen. We zetten ze in 6 punten op een rijtje.
16/07/25
Exclusief voor leden
Dagattracties kunnen sleutelrol spelen in verduurzaming reisgedrag
Dagattracties zoals pretparken, dierentuinen en musea kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan duurzamer reisgedrag van hun bezoekers. Dat blijkt uit een onderzoek van reizigersvereniging Rover.
16/07/25
Merlin investeert 70 miljoen pond in ruimtevaartthema
Merlin Entertainment heeft op 15 juli de eerste details onthuld van het ruimtevaartthema dat wordt ontwikkeld in LEGOLAND Resorts in Florida en Californië, met onder meer indoor achtbanen.
16/07/25
Aantal bezoekers VVV's Noordwijk stijgt fors
Een recordaantal van 23.904 bezoekers in VVV Noordwijk en Noordwijkerhout in de eerste helft van 2025. Voor VVV Noordwijk betekent dat een stijging van 34% ten opzichte van 2024, voor Noordwijkerhout een stijging van 16%.
15/07/25
Boekingsplatform Vipio lanceert rubriek 'Bekend van TV'
Vipio heeft een speciale categorie gelanceert in de nieuwe rubriek over accommodaties die eerder te zien waren in populaire televisieprogramma's.
15/07/25
Laadnetwerk voor elektrische vliegtuigen naar Lelystad
Duurzame luchtvaartstartup NRG2fly heeft een investering opgehaald voor de uitrol van een laadnetwer...