Geplaatst op: 18-10-2013
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Wandel- en fietsapp voor Twente

Wandel- en fietsapp voor Twente
Het Twents Bureau voor Toerisme heeft samen met Enschede Promotie, Regio Twente en gemeente Enschede een wandel- en fietsapp ontwikkeld.

App met fimpjes, geluidsfragmenten en raadsels
De app bevat nu zes wandel- en fietsroutes in en om Enschede en Almelo. Beleving staat bij elke route centraal. De virtuele gids laat onderweg filmpjes zien, geluidsfragmenten horen en presenteert raadsels en kwisjes. Zo ontdekken wandelaars via het Waterpad alle beken, kanalen en havens in Almelo. Lossen kinderen raadsels op bij de spannende historische route ‘Dagboek van Aron’ in Enschede. Leren fietsers, tijdens het rondje Zout en Stoom, de zout- en textielgeschiedenis in Boekelo kennen. En kunnen fietsers op het 52 km lange Rondje Enschede kiezen uit natuurbeleving of cultuurhistorie.         

Voor zowel bewoners als toeristen
De app is interessant voor zowel de eigen inwoners als voor gasten die in Twente verblijven en wordt regelmatig voorzien van nieuwe routes. De TwentseRondjes app is gratis beschikbaar in de App Store en Google Play of kijk op www.beleeftwente.nl/twentserondjes

Link: http://www.beleeftwente.nl/twentserondjes
Trefwoorden: wandelen, fietsen, apps, overijssel

CELTH



||| Nieuws |||

22/05/26
Exclusief voor leden
Nederlands toerisme in de min
Er waren en zijn veel zorgen over het Nederlands verblijfstoerisme na de btw-verhoging begin dit jaar. Raken we veel toeristen kwijt die hun vakantieheil in het buitenland zoeken? Signalen uit de markt wijzen op een voorzichtige consument en bedrijven die een beentje bij moeten zetten om goede bezettingen te realiseren. Maar hoe gaat het nu werkelijk? Dat gaan we bij NRIT volgen aan de hand van cijfers van het CBS.
22/05/26
Shofshell actie in Den Haag
BlowUp Jubilee gaat vandaag feestelijk van start in de Haagse binnenstad, maar er is één kunstwerk dat zich dit jaar niet laat vastpinnen op een enkele locatie. Dat leidt tot een prijsvraag via Instagram.
22/05/26
Leiden opent centraal evenementenloket
Leiden heeft sinds 12 mei een centraal aanspreekpunt voor evenementorganisatoren: het Evenementenloket Leiden.
22/05/26
Reisapp Polarsteps wint Koning Willem 1 prijs
Een Nederlandse reisapp met wereldwijd succes, de enige producent van elektrische mobiele torenkranen ter wereld en een rolmodel in duurzame landbouw, zij wonnen de Koning Willem I Prijs 2026.
22/05/26
Eerste daling aantal luchtvaartpassagiers sinds einde corona
In het eerste kwartaal van 2026 reisden 16,2 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dat is ruim 2 procent minder dan in het eerste kwartaal van 2025.
22/05/26
ACM let ook scherp op duurzaamheid
We kennen ACM als waakhond voor de economie maar het instituut wil nu ook scherper letten op de ontwikkeling van duurzaamheid. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceert de eerste editie van de Focus op Verduurzaming.
22/05/26
Hotspotkaart voor watersporters moet veiligheidsbewustzijn verhogen
Om watersporters beter voor te bereiden, lanceert de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (K...
21/05/26
Vijf verrassende vakantiebestemmingen in Spanje
Dat Spanje een ideale vakantiebestemming is, is algemeen bekend. Maar het land heeft veel meer te bi...

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...