Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 16-05-2013
Auteur: Annemarie Kuijer

Licht in de duisternis

Licht in de duisternis

Heeft de crisis ook uw bedrijf geraakt? Hoe gaat u daar als recreatieondernemer mee om? Is het voor u alleen maar kommer en kwel of ziet u licht in de duisternis. Ik vind de uitdagingen waar u voor staat niet mis. Waarom? Ten eerste vanwege de crisis. Het consumentenvertrouwen is laag en de consument houdt de hand op de knip. Het gevolg is dat mensen later en meer ad hoc een bungalow of kampeerplek boeken.


Ik zie ook nog een heel ander probleem. De vraag naar bungalows is in de afgelopen 10 jaar weliswaar met bijna 11% gestegen, maar de bezetting per bungalow is gedaald met bijna 10%. Hoe dat komt? Vanwege het toegenomen aanbod. En in de kampeersector is het nog erger. Daar is de vraag met bijna 11% gedaald. Door het toegenomen aanbod is de bezetting per kampeerplaats met circa 24% gedaald. De markt is kortom behoorlijk verzadigd.


Hoe nu om te gaan met al deze gegevens die er niet om liegen. Deze ontwikkelingen vragen om daadkracht en visie van u als ondernemer. Niet straks maar nu. Als goede ondernemer stuurt u bijvoorbeeld op cijfers en benchmarkt u met collega-ondernemers. Daardoor krijgt u inzicht in de mogelijkheden om te besparen. U ziet zo ook welke omzet het beste bijdraagt aan het rendement. Daadkracht en visie zitten eveneens in het volgen van consumentenontwikkelingen. En in het vermogen daarop onderscheidend in te spelen. Kijk bijvoorbeeld eens naar de zeven trends die de Rabobank voor de komende jaren verwacht: Klinkende Keuze, Groen is Poen, Hebben maar niet houden, Do it Together, I want it now, De wereld Dichtbij en Voel het verschil.

Hoe dan ook, ik zie licht in de duisternis en ik kom gelukkig nog genoeg ondernemers tegen die een goed rendement weten te maken. Afgelopen najaar was ik voor het geven van een lezing bij een ondernemer in Zeeland en dat vakantiepark zat voor bepaalde periodes in 2013 al volgeboekt. De desbetreffende ondernemer heeft zijn park op orde en speelt in op de wensen van de consument.


Het is niet alleen maar kommer en kwel, vandaag de dag. Deze moeilijke tijd zorgt ervoor dat het kaf van het koren gescheiden zal worden. Als goede ondernemer met visie en daadkracht heeft u de toekomst!


Ik nodig u van harte uit om te reageren op deze blog en/of andere onderwerpen in onze Rabobank Horeca & Recreatienetwerkgroep op LinkedIn.
Topics:Toerisme
Trefwoorden: crisis, trends

||| Nieuws |||

18/06/25
Tourist Info punt in Zweeler kerk
Op 20 juni vindt de officiële aftrap van het uitvoeringsplan ‘Kiemen in Drentse grond’ plaats door het openen van de Tourist Info in de Zweeler Kerk.
17/06/25
Exclusief voor leden
Pocketpark Houthavens Botanique open
Prinses Margarita opende in de Amsterdamse Houthavens het Houthavens Botanique. Dit groene pocketpark, een samenwerking van Heren2, Boomkwekerij Ebben en Erwin Stam Tuinstudio, benadrukt het belang van groenbeleving.
17/06/25
Caroline Belt wordt directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation.
Met ingang van 1 juli start Caroline Belt als directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation. Caroline neemt hiermee het stokje over van Frank van den Eijnden die in de afgelopen 15 jaar Van Gogh in Brabant op de kaart heeft gezet en Simone van der Heiden die vanaf 2022 mede de directie heeft gevoerd.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
10/06/25
Exclusief voor leden
Elektrisch op pad bij Fletcher Hotels: Opel Rocks beschikbaar voor gasten
Fletcher Hotels biedt gasten vanaf deze zomer een nieuwe, duurzame manier om de omgeving te verkennen: de elektrische Opel Rocks. In samenwerking met Opel en mobiliteitspartner SURE Mobility worden 140 van deze compacte stadsauto’s ingezet bij hotels in toeristische regio’s.
06/06/25
Hart van Limburg en Smart-market bundelen krachten voor zorgeloos boeken van toeristische arrangementen
Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.
04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Klimrijk Brabant verwelkomt 15.000ste bezoeker tijdens jubileumjaar
Het vijftienjarig jubileum van het park was een mooie aanleiding om de 15.000ste bezoeker extra in het zonnetje te zetten.