300 vacatures in Belgisch-Limburgse vrijetijdseconomie
De vrijetijdseconomie in Belgisch Limburg telt meer dan 300 openstaande vacatures.
"Onze
eerste focus moet dus liggen op het invullen van deze vacatures, in het
belang van de werkgevers en de werkzoekenden”, zegt de Limburgse gedeputeerde van Toerisme en Cultuur, Igor Philtjens. De vrijetijdseconomie in Limburg is uitgegroeid tot een belangrijke
werkgever. Meer dan 36 000 mensen verdienen er hun brood. Dat is één
tiende van de actieve bevolking in Limburg. In het SALK-rapport en -uitvoeringsplan na de sluiting van Ford-Genk kreeg de vrijetijdseconomie veel aandacht. "Het is onze ambitie om
via dit plan 2.000 extra arbeidsplaatsen te creëren in de vrijetijdseconomie in Limburg. We zullen ondernemers nog sterker ondersteunen in hun zoektocht naar geschikte arbeidskrachten, in samenwerking met de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling (VDAB)”, aldus gedeputeerde Philtjens. De VDAB telde op 31 augustus 2013 voor de Limburgse vrijetijdseconomie welgeteld 336 vacatures en 183 niet-ingevulde uitzendopdrachten. Dat bevestigt Marc Cloostermans, directeur Competentiecentra van de VDAB Limburg.
Trefwoorden: werkgelegenheid, toerisme, limburg, vlaanderen, belgie
|
|
19/12/25
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
|
18/12/25
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
|
18/12/25
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
|
18/12/25
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
|
17/12/25
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.
|
17/12/25
We leven in een maatschappij die altijd 'aan' staat. Prikkels, notificaties, deadlines; het houdt nooit op. Het is dan ook niet gek dat de trend van 'cocooning' je terugtrekken in je eigen veilige bubbel alleen maar groter wordt.
|
17/12/25
Passagiers in first- en business class zijn verantwoordelijk voor 36% van alle CO2-uitstoot op langeafstandsvluchten vanuit Europa. Dat terwijl ze maar een klein gedeelte (14%) uitmaken van de passagiers. Dit blijkt uit een nieuwe Europese analyse van T3 Transportation Think Tank in opdracht van Greenpeace Centraal- en Oost-Europa.
|
17/12/25
De provincie Utrecht, de gemeenten Amersfoort, De Bilt, De Ronde Venen, Houten, Soest, Uithoorn, Utrecht, Zeist, de Universiteit Utrecht, Schiphol en de Vervoerregio Amsterdam hebben met het ondertekenen van een overeenkomst hun intenties bekrachtigd om vier nieuwe doorfietsroutes aan te leggen.
|
|
07/01/26 t/m 08-01-26
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
|
08/01/26 t/m 11-01-26
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
|
27/01/26 t/m 30-01-26
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
|
12/02/26
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
|