Geplaatst op: 30-09-2026
Auteur: Marc Gerlings

Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe

Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe
Vijf Drentse hotels gaan samen met studenten en architecten aan de slag met een circulair ontwerp voor een circulaire hotelkamer. 

Tijdens de startbijeenkomst op 24 september is het project ‘Circulaire hotelkamers Drenthe’ officieel van start gegaan. Dit project helpt hoteliers om op een praktische manier te werken aan een duurzame en toekomstbestendige bedrijfsvoering.

Kans

De druk op de verblijfssector neemt toe. Gasten verwachten steeds vaker duurzaam aanbod, regelgeving wordt strenger en de kosten voor materialen en energie stijgen. Juist daarom biedt circulair ondernemen kansen, meent Marketing Drenthe. Door slimmer om te gaan met materialen, onderhoud en levensduur van producten kunnen ondernemers verduurzamen en op termijn kosten besparen.

"Veel hoteliers willen verduurzamen, maar weten niet altijd waar ze moeten beginnen. Met dit project bieden we een concreet startpunt. Samen met studenten, hoteliers en architecten werken we aan laagdrempelige oplossingen die laten zien wat er in de praktijk mogelijk is,” aldus Michelle Boer van Marketing Drenthe.

Voor de deelnemende hotels wordt een circulair ontwerp voor één hotelkamer ontwikkeld. Daarbij is aandacht voor materialen, gastbeleving, uitvoerbaarheid, duurzaamheidsimpact en kosten. De opgedane kennis en ervaringen worden gebundeld in een online kennisbank, zodat ook andere Drentse ondernemers ermee aan de slag kunnen.

Bedrijfsleven, overheid en onderwijs samen

Het project onderscheidt zich door de samenwerking tussen bedrijfsleven, overheid en onderwijs. Ook verschillende MBO- en HBO-opleidingen werken hierbij samen. Zo komen kennis over gastbeleving en doelgroepen samen met expertise op het gebied van bouwkunde, materialen en interieurstyling.

Gedeputeerde Willemien Meeuwissen van de provincie Drenthe: "In het project komen creativiteit, vakmanschap en ondernemerschap samen. De perfecte combinatie om vernieuwende ideeën van studenten en ontwerpers, te vertalen naar praktische oplossingen waar ondernemers morgen al mee aan de slag kunnen."

Het project ‘Circulaire hotelkamers Drenthe' is onderdeel van het Actieprogramma Toekomstbestendig Recreatie & Toerisme Drenthe, een gezamenlijk initiatief van de provincie, Marketing Drenthe, Recreatieschap Drenthe en Vitale Vakantieparken Drenthe. Binnen het project fungeert Vereniging Circulair Groningen Drenthe als strategisch partner.

Deelnemers aan het project:

Deelnemende hotels

City hotel de Jonge
Hotel Eeserhof
Landhuishotel Rikus
Landhotel Diever
Hotel Wesseling

Deelnemende opleidingen

DC Terra - Groenstylist interieurstyling
DC Terra - Bouwkunde
DC Terra - Travel Leisure
NHL Stenden - International Hospitality Management

Begeleiders circulair ontwerp

Puikplan Interieurarchitecten
OdV interieurarchitecten
Interoffice Projectinrichting
Zwartwoud
AP-Interieurarchitect
Trefwoorden: hotel, circulair, project

CELTH



||| Nieuws |||

01/10/26
Vincent Schuit wint Hospitality Executive Achievement 2026
Vincent Schuit, Operationeel Directeur bij Onilio is onderscheiden met de Hospitality Executive Achievement 2026 van de European Hotel Awards. De internationale vakjury erkent hiermee zijn bijdrage aan de ontwikkeling van eigentijdse hospitality, waarbij gastbeleving, operationele kwaliteit, karakter en de identiteit van een bestemming samenkomen.
01/10/26
Recreatie Vakbeurs groeit naar recordomvang met ruim 375 exposanten
Recreatie Vakbeurs bereikt een nieuwe mijlpaal. De editie van 17, 18 en 19 november 2026 in Evenementenhal Hardenberg is volledig volgeboekt en verwelkomt een recordaantal van meer dan 375 exposanten.
30/09/26
Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe
Vijf Drentse hotels gaan samen met studenten en architecten aan de slag met een circulair ontwerp voor een circulaire hotelkamer.
29/09/26
Exclusief voor leden
HBX Group start Bedsonline+
B2B touroperator HBX Group start Bedsonline+. "Nu de verwachtingen van reizigers evolueren en AI de manier verandert waarop mensen reizen ervaren en boeken, wordt van reisadviseurs steeds vaker verwacht dat ze gepersonaliseerde aanbevelingen doen."
28/09/26
Kasteel Steenenburg viert eerste verjaardag met Michelin-vermelding
Kasteel Steenenburg viert zijn eerste verjaardag met een bijzondere prestatie. Het hotel is namelijk opgenomen in de prestigieuze MICHELIN Guide Hotel Selection. Het is bovendien genomineerd voor de titel Best New Hotel bij de Entree Awards.
24/09/26
Exclusief voor leden
Schoonmaak trainen
Het aantal spoedsluitingen door de NVWA vanwege ernstige overlast van plaagdieren neemt de afgelopen jaren toe. Volgens horeca-expert Johan van de Bunt, ex-chef en Business Development Specialist bij Maxima Kitchen Equipment, spelen personeelstekorten en tijdsdruk een belangrijke rol bij het ontstaan van hygiëneproblemen.
24/09/26
Exclusief voor leden
Karlijn Dinkla en Marleen Schut nemen activiteiten House of Hosts over
Karlijn Dinkla en Marleen Schut nemen met House of Hosts de activiteiten achter onder andere HotelloTOP, EMCup, Les Amis GastrEUnomiques, EPCAS, Brabantsche Horeca Vrienden en Coupe des 5 Rally over.
23/09/26
Lichte groei economie en beschikbaar inkomen
Het reëel beschikbaar inkomen van huishoudens was in het tweede kwartaal van dit jaar 0,7 procent hoger dan een jaar eerder. Dit inkomen is gecorrigeerd voor prijsstijgingen.

||| Agenda |||

02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
17/11/26 t/m 19-11-26
17/11/26 t/m 19-11-26: Recreatie Vakbeurs 2026
Recreatie Vakbeurs is hét jaarlijkse ontmoetingsmoment voor de recreatiebranche in de Benelux...
02/03/27 t/m 03-03-27
02/03/27 t/m 03-03-27: Independent Hotel Show
 The Independent Hotel Show Amsterdam, taking place 2–3 March 2027, is the leading platform f...