Geplaatst op: 30-07-2026
Auteur: Marc Gerlings

TV-format in programma Gelderse streken: Rondje Gelderland

TV-format in programma Gelderse streken: Rondje Gelderland
Presentatoren Frank Oosterwegel en Esther Stegeman tijdens de opnames van Rondje Gelderland. Foto: Omroep Gelderland.
Omroep Gelderland en de Gelderse streken bundelen hun krachten voor het nieuwe televisieprogramma Rondje Gelderland. Vanaf maandag 3 augustus ontdekken presentatoren Frank Oosterwegel en Esther Stegeman samen met de kijker de mooiste plekken en verhalen uit heel Gelderland.

Als leidraad gebruikt Rondje Gelderland het Gelderse fietsknooppuntennetwerk. De routes brengen de presentatoren langs karakteristieke landschappen, lokale ondernemers, inwoners en verrassende verhalen uit alle Gelderse streken. Niet de route zelf staat centraal, maar de verhalen en ontmoetingen onderweg. Ook het Rivierengebied komt uitgebreid aan bod. De routes voeren langs karakteristieke dijken, rivieren, kastelen en bloesem- en fruitgaarden.

Voor Rondje Gelderland bundelen Omroep Gelderland en de Gelderse streken hun kennis en expertise. Omroep Gelderland maakte het programma, de Gelderse streken deelde kennis over routes, regio's en bijzondere locaties.

Richard de Bruin, directeur Stichting Bureau Toerisme: "Vanuit de verschillende Gelderse streken geven we invulling aan de campagne Gelderland levert je mooie streken. We geloven dat je de provincie het best leert kennen door eropuit te gaan. Daarom werken we graag samen met Omroep Gelderland aan Rondje Gelderland. Zo brengen we samen de veelzijdigheid van onze provincie tot leven."

Meike Verhagen, directeur Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen: "Rondje Gelderland laat precies zien waar Gelderland voor staat: een provincie vol afwisseling, bijzondere verhalen en mooie plekken om te ontdekken. Door de samenwerking met Omroep Gelderland kunnen we inwoners en bezoekers inspireren om zelf op pad te gaan en de verschillende Gelderse streken te beleven."

Naast de televisie-uitzendingen besteedt Omroep Gelderland ook op radio en online aandacht aan Rondje Gelderland. Tijdens de looptijd van het programma geeft Omroep Gelderland onder luisteraars en kijkers meerder elektrische fietsen weg. Op website gld.nl/rondje-gelderland zijn de afleveringen, routes en achtergrondverhalen te vinden.

Rondje Gelderland is vanaf maandag 3 augustus iedere werkdag te zien bij Omroep Gelderland.

Het provinciale programma Gelderland levert je mooie streken is een samenwerking van van Achterhoek Toerisme, Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen en Stichting Bureau Toerisme Rivierengebied en de provincie Gelderland. Samen inspireren zij inwoners en bezoekers om de veelzijdigheid van de provincie te ontdekken en te beleven.
Trefwoorden: Gelderland, campagne, tv, Gelderse streken, destinatie, communicatie, regiomarketing, route

CELTH



||| Nieuws |||

01/10/26
Record van 135 miljoen Europese kampeerovernachtingen
Uit de meest recente cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat blijkt dat er in de eerste helft van dit jaar bijna 136 miljoen overnachtingen op campings zijn geregistreerd, een absoluut record en 72% meer dan 10 jaar eerder. In Nederland werd ruim 10 miljoen nachten gekampeerd, zo analyseerden brancheorganisaties Kampeer en Caravan Industrie (KCI) en BOVAG Caravan- en Camperbedrijven.
01/10/26
EK wielrennen 2028 kans voor Brabant
Provincie Noord-Brabant en de gemeenten Bergen op Zoom, Breda, Roosendaal en Tilburg halen samen met de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) en Golazo het EK Wielrennen 2028 naar Brabant. Dit biedt kansen voor de lange termijn voor het fietstoerisme.
01/10/26
Exclusief voor leden
Steun emissierechten aan Nederlandse luchtvaart verzesvoudigd
Vier luchtvaartmaatschappijen die onder Nederlands toezicht vallen ontvangen dit jaar in totaal 792.334 gratis emissierechten onder het FEETS mechanisme (Fuels Eligible for ETS Support) van de Europese Commissie. Dit is meer dan zes keer zoveel als vorig jaar, toen in totaal 124.524 rechten voor het eerst werden toegekend onder dit mechanisme.
01/10/26
Camperbeurs naar Amsterdam met derde editie in Nederland
Camperbeurs lanceert een derde editie in Nederland. Op 27 en 28 november 2027 vindt de eerste editie van Camperbeurs Amsterdam plaats in EXPO Greater Amsterdam.
30/09/26
Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe
Vijf Drentse hotels gaan samen met studenten en architecten aan de slag met een circulair ontwerp voor een circulaire hotelkamer.
29/09/26
Exclusief voor leden
Sunweb Group benoemt Jeroen de Swart tot CEO
Sunweb Group benoemt Jeroen de Swart als nieuwe CEO. De Swart, die sinds 2019 CFO van de groep is, start per 1 november 2026 in zijn nieuwe rol. Joyce van Donk-van Wijnen wordt CFO.
29/09/26
Exclusief voor leden
Tijdelijke camping NKC bij Abrona
Op het terrein van Abrona in Huis ter Heide stonden in de middag van 28 september campers en tenten, klonk muziek en schoven cliënten nieuwsgierig aan bij de activiteiten. Voor één middag veranderde de plek in een kleine camping.
29/09/26
Exclusief voor leden
HBX Group start Bedsonline+
B2B touroperator HBX Group start Bedsonline+. "Nu de verwachtingen van reizigers evolueren en AI de manier verandert waarop mensen reizen ervaren en boeken, wordt van reisadviseurs steeds vaker verwacht dat ze gepersonaliseerde aanbevelingen doen."

||| Agenda |||

27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
07/10/26 t/m 08-10-26
07/10/26 t/m 08-10-26: Positive Tourism Festival
Hoe zorgen we ervoor dat toerisme niet alleen bezoekers trekt, maar ook waarde toevoegt aan de stad ...