Geplaatst op: 17-07-2026
Auteur: Marc Gerlings

Rotterdam The Hague Airport maakt ruimte voor schaatsbaan

Multifunctioneel ruimtegebruik

Rotterdam The Hague Airport maakt ruimte voor schaatsbaan
Impressie nieuwe locatie Schaatsbaan Rotterdam. Beeld: RTHA.
Schaatsbaan Rotterdam en Rotterdam The Hague Airport (RTHA) hebben de intentie uitgesproken om een verhuizing van de schaatsbaan naar de luchthaven mogelijk te maken. 

Als het onderzoekstraject positief verloopt, opent Schaatsbaan Rotterdam in de herfst van 2028 haar deuren op het parkeerterrein P3 van RTHA. Daarmee komt een einde aan een jarenlange zoektocht naar een nieuwe locatie en begint er een mooie samenwerking tussen twee bekende Rotterdamse iconen.

Voordat de verhuizing definitief wordt, is op een aantal onderdelen nader onderzoek vereist, waaronder technische aspecten en vergunningsvraagstukken. Alle betrokken partijen hebben er vertrouwen in dat deze stappen succesvol worden afgerond. Tot die tijd blijft Schaatsbaan Rotterdam geopend op de huidige locatie op RHV Leonidas. Schaatsliefhebbers kunnen daar dus ook de komende twee winterseizoenen volop genieten van het ijs.

Verhuizing noodzakelijk

Schaatsbaan Rotterdam ontvangt iedere winter zo’n 250.000 bezoekers en is daarmee een geliefde bestemming voor inwoners uit de regio en daarbuiten. Tegelijkertijd staat de toekomst van de schaatsbaan onder druk. Op het terrein van RHV Leonidas kampt de schaatsbaan met flinke verzakkingen, waardoor het maken van ijs steeds lastiger wordt. Een verhuizing is daarom geen wens, maar een noodzaak.

Jarenlange zoektocht

De afgelopen jaren is samen met de gemeente Rotterdam intensief gezocht naar een nieuwe locatie voor Schaatsbaan Rotterdam. Daarbij zijn verschillende locaties onderzocht en afgewogen. De keuze voor Rotterdam The Hague Airport is uiteindelijk met volle overtuiging gemaakt. De locatie van de luchthaven, de ambities op het gebied van duurzaamheid en innovatie en ook het feit dat een verhuizing op relatief korte termijn haalbaar is, maken RTHA de logische keuze. Als de onderzoeken positief worden afgerond, kan de verhuizing al in 2028 plaatsvinden. Bij andere onderzochte locaties werd uitgegaan van een termijn van tien jaar of langer.

Tijs Nederlof, directeur van Schaatsbaan Rotterdam: "Ik ben dolgelukkig dat het na jaren zoeken is gelukt een nieuwe locatie te vinden voor Schaatsbaan Rotterdam. Daarmee is de toekomst van de schaatsbaan voor vele jaren veiliggesteld en kunnen we blijven doen waar we voor staan: zoveel mogelijk mensen laten genieten van het ijs. Ik ben RTHA erg dankbaar dat zij ons met open armen ontvangen en heb er alle vertrouwen in dat hier een prachtige én wederkerige samenwerking gaat ontstaan die alle partijen verder gaat brengen."

Kracht van multifunctioneel ruimtegebruik

De schaatsbaan krijgt een plek op een deel van parkeerterrein P3. Dat is mogelijk doordat de activiteiten van beide organisaties elkaar goed aanvullen. Schaatsbaan Rotterdam is vanaf eind 2028 ieder schaatsseizoen geopend van ongeveer 1 november tot en met 1 maart (afhankelijk van hoe de herfst- en krokusvakantie vallen). Daarmee is de schaatsbaan jaarlijks minimaal vier maanden operationeel, precies in de periode waarin de luchthaven traditioneel een rustiger seizoen kent. Zo wordt de beschikbare ruimte het hele jaar door optimaal benut.

Joyce Gardner, Commercieel & Financieel Directeur (CCO-CFO) van Rotterdam The Hague Airport is blij met deze ontwikkeling en ziet de schaatsbaan graag komen.

"Met de Schaatsbaan kunnen we vanuit RTHA nog meer waarde toevoegen aan de regio. We borgen hiermee de toekomst van een geliefde voorziening in Rotterdam, waar jaarlijks een kwart miljoen bezoekers plezier van hebben en dankzij de goed bereikbare locatie nog toegankelijker wordt voor de hele Metropoolregio. Tegelijk benutten we ons terrein efficiënter door een maatschappelijke bestemming te geven aan ruimte die in de winter minder intensief wordt gebruikt. Deze samenwerking toont hoe multifunctioneel ruimtegebruik bijdraagt aan een sterk verbonden regio.”
Trefwoorden: luchthaven, schaatsbaan, leisure

CELTH



||| Nieuws |||

28/07/26
Max Express
Van 21 tot en met 23 augustus vindt voor de laatste keer de FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX plaats op het circuit in Zandvoort. NS rijdt het hele weekend weer een uitzonderlijke dienstregeling om duizenden racefans snel en veilig naar Zandvoort te brengen.
27/07/26
Hart van Limburg lanceert nieuwe wandelknooppuntenkaart Roermond en Roerdalen.
Een ree stopt niet bij een gemeentegrens. Een beekje evenmin. Toch hadden Roerdalen en Roermond tot nu toe allebei hun eigen wandelkaart, met een kunstmatige lijn dwars door hetzelfde stuk natuur.
27/07/26
Joyce Schoenmaeckers wordt financieel directeur Efteling
De Raad van Commissarissen van de Efteling heeft Joyce Schoenmaeckers benoemd tot financieel directeur.
24/07/26
Offroad wandelroutes voor mensen met een beperking in Vlaamse Ardennen
Dankzij aangepaste offroadrolstoelen, avontuurlijke fietsroutes met aangepaste fietsen en toegankelijke waterrecreatie kunnen voortaan ook mensen met een fysieke beperking volop genieten van de natuur in de Vlaamse Ardennen.
24/07/26
Transavia brengt stillere Airbus naar Rotterdam
Transavia zet haar vlootvernieuwing verder door op de Nederlandse bases. Vanaf oktober krijgt Rotterdam The Hague Airport als eerste na Schiphol een Airbus A321neo.
24/07/26
132 mensen verdronken in 2025
Wat opvalt tussen de cijfers van CBS over het aantal jaarlijkse verdrinkingen is dat 32 bezoekers uit het buitenland overleden. 98% van hen verdronk in open water zoals recreatieplassen maar ook sloten.
23/07/26
Digitaal visum voor Egypte
Het Egyptische Ministerie van Toerisme & Oudheden heeft vandaag de lancering aangekondigd van een nieuw digitaal Visa-on-Arrival-systeem.
23/07/26
Reünie Travel Challenge
Heb jij ooit meegedaan als student aan de Travel Challenge? Op 27 oktober 2026 brengt organisator van Travel Challenge, arbeidsorganisatie Reiswerk de oud-deelnemers van alle edities weer samen in Utrecht.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...