Geplaatst op: 07-07-2026
Auteur: Marc Gerlings

Exposanten Recreatie Vakbeurs delen ervaringen

Exposanten Recreatie Vakbeurs delen ervaringen
Gezamenlijke kick-off Recreatie Vakbeurs 2026. Foto EasyFairs.
Afgelopen woensdag 2 juli kwamen meer dan 80 exposanten samen voor de jaarlijkse exposanten kick-off van Recreatie Vakbeurs. "Met de exposanten kick-off leggen we samen de basis voor een succesvolle beurs."

Hiermee ging de aanloop naar de vakbeurs officieel van start. Tijdens een inspirerende ochtend werden praktische tips en belangrijke beursinformatie gedeeld en was er volop gelegenheid om te netwerken.

De kick-off vond dit jaar plaats op een bijzondere locatie: Grand Café - Restaurant De Troubadour in Hardenberg. Op het bekroonde terras, dat vorig jaar werd uitgeroepen tot het mooiste terras van Nederland, werden exposanten bijgepraat over de ontwikkelingen rondom Recreatie Vakbeurs en de plannen voor de komende editie. Zo kwamen onder meer de vernieuwde beursvloer, de nieuwe huisstijl en website, de uitbreiding van het kennisprogramma en de marketingcampagne van 2026 aan bod.

Voorbereiding op de beursdeelname

Tijdens de bijeenkomst ontvingen exposanten praktische handvatten om zich optimaal voor te bereiden op hun beursdeelname. Onderwerpen als bezoekerswerving, marketingmogelijkheden en het maximale rendement uit een beursdeelname kwamen uitgebreid aan bod. Daarnaast was er volop ruimte voor het uitwisselen van ervaringen, het leggen van nieuwe contacten en het opdoen van inspiratie. Bijvoorbeeld door het delen van beursdoelstellingen en praktische tips met collega-exposanten.

"Het is mooi om te zien hoeveel betrokkenheid en enthousiasme er leeft onder onze exposanten. Door kennis te delen, elkaar te inspireren en samen vooruit te kijken, bouwen we aan een editie die nog meer waarde biedt voor de hele recreatiebranche," aldus Jeffry Plaggenmarsch, commercieel manager van Recreatie Vakbeurs.

De enthousiaste opkomst en positieve sfeer onderstreepten opnieuw de betrokkenheid van de recreatiebranche bij Recreatie Vakbeurs. "De hoge belangstelling voor de kick-off laat zien hoe belangrijk de beurs is voor onze sector. Het is goed om ervaringen te delen met elkaar om op die manier een zo sterk mogelijke beurs te draaien.", zegt Jordy Kleinendorst, Replay Speeltoestellen. Met de kick-off is de basis gelegd voor een succesvolle beurseditie waarin innovatie, kennisdeling en ontmoeten opnieuw centraal staan.

Jaarlijks brengt de Recreatie Vakbeurs recreatieondernemers, leveranciers en brancheprofessionals samen om kennis te delen, innovaties te ontdekken en zakelijke contacten te versterken. De beurs vindt plaats op 17, 18 en 19 november 2026 in Evenementenhal Hardenberg. Meer informatie is te vinden op www.recreatie-vakbeurs.nl. +
Trefwoorden: vakbeurs, recreatie, onderhoud, accommodatie

CELTH



||| Nieuws |||

05/08/26
Exclusief voor leden
Nintendo Switch 2 Summer Tour in Slagharen
Op donderdag 6 augustus 2026 brengt de Nintendo Summer Tour een bezoek aan Attractie- & Vakantiepark Slagharen. Net als voorgaande jaren reist de bekende Nintendo-truck deze zomer door heel Nederland om bezoekers kennis te laten maken met een gevarieerde selectie populaire games.
05/08/26
Transavia breidt uit in Brussel: nieuwe route naar Porto
Transavia breidt het netwerk op Brussels Airport verder uit. Vanaf maandag 14 december 2026 vliegt Transavia drie keer per week tussen Brussel en Porto. De vluchten vinden plaats op maandag, woensdag en zaterdag.
05/08/26
Exclusief voor leden
Horecabond langs 100 vakantieparken voor Cao-recreatie
De Horecabond is vandaag gestart met de campagne voor een nieuwe cao recreatie. De komende weken haalt de vakbond ervaringen en ideeën op van medewerkers uit de recreatiesector. Op basis daarvan stelt De Horecabond de voorstellen voor de komende cao-onderhandelingen op.
04/08/26
Logiesaanbod Vlaanderen: 531.242 slaapplaatsen
Op 1 juli 2026 waren er 32.367 toeristische logies actief in het Vlaamse Gewest. Samen waren zij goed voor 531.242 slaapplaatsen. Het betreft de logiescapaciteit van alle aangemelde en erkende logies.
03/08/26
Exclusief voor leden
1,1% meer Nederlanders vieren zomervakantie in Turkije
De Turkse minister van Cultuur en Toerisme heeft afgelopen vrijdag tijdens een persconferentie in Istanbul de toerismecijfers van Turkije over de eerste helft van 2026 bekendgemaakt. In de eerste zes maanden van dit jaar ontving Turkije 25,8 miljoen internationale bezoekers.
03/08/26
Hilaria: kiezen voor adrenaline of beleving?
Een druk openingsweekend, 120.000 enthousiaste bezoekers en vooral heel veel lovende reacties op de nieuwe attracties. Het tijdelijke Park Hilaria 2026 is afgelopen weekend van start gegaan.
03/08/26
GoVolta wil verbinding naar Parijs
De Nederlandse Treinmaatschappij GoVolta wil ook binnenlandse reizigers vervoeren op haar toekomstige internationale verbindingen tussen Amsterdam en Parijs en tussen Amsterdam en Berlijn. Dat blijkt uit een nieuwe melding die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eind juli heeft ontvangen.
31/07/26
Gwendoline Cazenave spreker bij IWTTF congres in Utrecht
Hoe zorgt de reisindustrie ervoor dat meer mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen – als reiziger én als medewerker? Die vraag staat centraal tijdens het International Women in Travel and Tourism Forum Europe, dat op 16 en 17 september voor het eerst op het Europese vasteland plaatsvindt.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...