Geplaatst op: 25-06-2026
Auteur: Marc Gerlings

Reismedia over naar ProMedia

Luchtvaartnieuws, Zakenreisnieuws, Reisbizz en Triptalk

Reismedia over naar ProMedia
ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector.  Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.

Reismedia is al 25 jaar actief als uitgever van Luchtvaartnieuws, Zakenreisnieuws, Reisbizz en Triptalk, toonaangevende media voor de Nederlandstalige (zaken)reis- en luchtvaartindustrie.

Flightglobal

De overname past binnen de strategie van ProMedia om een leidende positie op te bouwen in luchtvaart- en reismedia. Eerder dit jaar breidde de groep haar internationale luchtvaartportfolio al aanzienlijk uit met de overname van FlightGlobal, wereldwijd een van de grootste journalistieke platforms voor deze industrie. Met de toevoeging van de merken en activiteiten van Reismedia versterkt ProMedia nu ook haar positie in de Nederlandstalige markt.

"De luchtvaart- en reissector zijn voor ons strategische groeimarkten,” zegt Arie van Dijk, CEO van ProMedia Group. "Met FlightGlobal hebben wij eerder dit jaar een wereldwijd toonaangevend luchtvaartmerk aan onze groep toegevoegd. Reismedia vormt daarop een uitstekende aanvulling. De onderneming beschikt over sterke merken, zoals Luchtvaartnieuws, Zakenreisnieuws, Triptalk en Reisbizz, een groot netwerk binnen de Nederlandse reis- en luchtvaartsector en een uitstekende reputatie als onafhankelijke uitgever. Samen creëren we een nog sterker platform voor professionals, bedrijven en beslissers in de luchtvaart- en reisindustrie.”

Rob Somsen, oprichter en directeur van Reismedia, ziet de overname als een logische volgende stap. "Wij zijn zeer verheugd over de overname door ProMedia. Onze organisaties sluiten inhoudelijk sterk op elkaar aan en delen dezelfde ambitie om hoogwaardige vak- en consumenteninformatie en relevante ontmoetingen voor de sector te bieden. Door onderdeel te worden van ProMedia krijgen wij toegang tot extra kennis, middelen en internationale netwerken, terwijl wij tegelijkertijd onze eigen expertise en marktkennis kunnen toevoegen aan de groep.”
Trefwoorden: luchtvaart, zakelijk reizen, uitgeverij, overname, management

CELTH



||| Nieuws |||

25/06/26
Reismedia over naar ProMedia
ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector. Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.
10/06/26
Krista Samsom programmamanager Heilzame Badplaats
Half mei is Krista Samsom gestart als programmamanager Heilzame Badplaats bij Noordwijk Marketing. Met deze nieuwe rol krijgt de verdere ontwikkeling van Noordwijk als Heilzame Badplaats extra focus en slagkracht.
12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
07/05/26
Exclusief voor leden
Groningen zet volgende stap met Lelylijn
Een van de grote wensen van de drie noordelijke provincies is de spoorverbinding Lelylijn. Politiek Den Haag schuift de investering naar de toekomst maar provincie Groningen zet al een volgende stap.
23/02/26
Exclusief voor leden
BCD sterker in NDC-boekingen
Zakelijke touroperator BCD behaalt een hoog percentage NDC-?boekingen en is een toonaangevende speler in de adoptie van NDC van American Airlines. Voor BCD een positieve ontwikkeling omdat New Distribution Capability (NDC) nog niet de grote standaard is zoals het GDS-boekingssysteem.
20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
12/01/26
Eindhoven Airport beleeft met 2025 een recordjaar
Eindhoven Airport verwelkomde in 2025 met 6.956.486 passagiers een recordaantal passagiers (vertrekkend en aankomend opgeteld). In 2023 (het voorlaatste recordjaar) lag het aantal passagiers op 6.814.214 miljoen passagiers (2024: 6.798.982).

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.