Geplaatst op: 18-06-2026
Auteur: Marc Gerlings

Drenthe stelt eenmalig geld beschikbaar voor recreatiefaciliteiten

Prioriteit voor onderhoud bruggen en nieuwe brug Dwingelderveld

Drenthe stelt eenmalig geld beschikbaar voor recreatiefaciliteiten
Een aantal voorzieningen voor wandelaars en fietsers in de Drentse natuur zijn dringend toe aan onderhoud. Daarom stelt het Drentse college van Gedeputeerde Staten een eenmalige subsidie van € 567.000 beschikbaar. 

Dankzij deze subsidie kunnen Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten en Het Drentse Landschap een aantal waardevolle bruggen, vlonderpaden en uitkijkpunten onderhouden en waar nodig vernieuwen, zodat ze veilig en toegankelijk blijven voor bezoekers van de gebieden.

Financieringstekort

Goede recreatieve voorzieningen maken het mogelijk om de provincie op een prettige en veilige manier te beleven. De reguliere financiering van de terreinbeheerders dekt voor een groot deel het onderhoud van fiets- en wandelpaden, maar hun financiële mogelijkheden voor onderhoud aan aanvullende voorzieningen zoals uitkijktorens, bruggen en vlonders worden steeds beperkter. 

Met deze subsidie ondersteunt de provincie het behoud van deze waardevolle voorzieningen. Zo houden inwoners en bezoekers de mogelijkheid om actief buiten te zijn en Drenthe op een veilige manier te ontdekken. Dit is een van de doelen uit de Agenda Recreatie en Toerisme in Drenthe.

Gedeputeerde Willemien Meeuwissen: "Recreatie en toerisme zijn in Drenthe sterk verbonden met de natuur. We vinden het belangrijk dat iedereen Drenthe kan ontdekken. Met deze investering houden we een aantal belangrijke routes en voorzieningen open en toegankelijk én kunnen inwoners en bezoekers er veilig wandelen, fietsen en genieten.”

Projecten met prioriteit

De terreinbeherende organisaties hebben in kaart gebracht welke wandelpaden, bruggen en fietsverbindingen noodzakelijk onderhoud nodig hebben. In samenwerking met Recreatieschap Drenthe zijn de projecten beoordeeld op urgentie, de begaanbaarheid voor doorgaande routes en het belang voor het netwerk van wandel- en fietsroutes in Drenthe. In 2026 worden een aantal concrete projecten uitgevoerd:
  • Staatsbosbeheer ontvangt € 332.000 voor groot onderhoud aan meerdere voorzieningen in Drenthe. Zoals de bekende houten fietsbrug over het Grolloërveen in het Hart van Drenthe, het plankenpad bij Deurze en de uitkijktoren bij Poolshoogte.
  • Het Drentse Landschap krijgt € 161.750 voor het verbeteren en vervangen van wandelbruggen over De Reest, het herstel van de wandelroute en de uitkijktoren in Doldersum en de restauratie van de uitkijktoren Elzemaat.
  • Natuurmonumenten ontvangt € 73.250 voor onder meer het vernieuwen van een fietsparkeerplaats met laadvoorziening bij het Dwingelderveld en de vervanging van de brug naar de vogelkijkhut in het Friese Veen. De nieuwe brug wordt duurzaam uitgevoerd en beter toegankelijk, ook voor mensen die gebruikmaken van een rolstoel, rollator of scootmobiel.

Samen werken aan toegankelijkheid

Volgens de terreinbeherende organisaties is deze impuls van grote waarde voor de beleving van natuurgebieden in Drenthe. Els Hogenkamp, provinciehoofd van Staatsbosbeheer Drenthe, laat namens de organisaties weten: "Deze investering laat zien dat provincie Drenthe en de terreinbeheerders hetzelfde doel voor ogen hebben: aantrekkelijke, toegankelijke natuurgebieden waar mensen wandelend en fietsend kunnen genieten van het Drentse landschap. Door samen te investeren in recreatieve voorzieningen versterken we niet alleen de natuurbeleving, maar ook de recreatieve kwaliteit van Drenthe als geheel."
Trefwoorden: recreatie, faciliteiten, financiering, onderhoud, beleid, brug, wandelen, fietsen, uitkijktoren, veiligheid

CELTH



||| Nieuws |||

09/09/26
Europa kiest voor een breuk met het oude groeimodel in toerisme: Van bezoekersrecords naar waardecreatie
Eurocommissaris Apóstolos Tzitzikóstas (Duurzaam Vervoer en Toerisme) heeft tijdens de WadNext-conferentie op Ameland de contouren geschetst van de nieuwe Europese toerismestrategie die de Europese Commissie deze herfst presenteert. In een videoboodschap aan de deelnemers benadrukte hij dat groei in bezoekersaantallen niet langer de maatstaf voor succes mag zijn.
09/09/26
Tikibad voor een dag omgetoverd tot Paqualand
Afgelopen zondag 6 september werd het Tikibad op Duinrell omgetoverd tot Paqualand. Het Tikibad stond volledig in het teken van de feestelijke lancering van het nieuwe boek 'De avonturen van Rutger, Thomas en Paco – Het Waterpark'. De exclusieve boeklancering was alleen toegankelijk voor prijswinnaars.
08/09/26
Schiermonnikoog haalt platina, drie andere Waddeneilanden pakken goud bij Quality Coast Awards 2026
Tijdens de WadNext-conferentie zijn dit jaar de Quality Coast Awards uitgereikt aan de vier Nederlandse Waddeneilanden. Schiermonnikoog ging naar huis met het felbegeerde platina certificaat, terwijl Ameland, Terschelling en Vlieland alle drie goud in de wacht sleepten. De prijzen werden overhandigd door Albert Salman, medeoprichter van Green Destinations, de organisatie achter het programma.
08/09/26
Exclusief voor leden
Women in travel finalisten bekend
Women in Travel CIC maakte de finalisten bekend van de IWTTF Awards 2026. De winnaars worden op 16 september, voor het eerst buiten Londen uitgereikt, in Utrecht.
07/09/26
Hackathon: indoorsurfbaan voor Groningen en Wandelbox Noord-Nederland
Hackathon barst van creatieve ideeën voor recreatie en toerisme: gaan we over tien jaar massaal naar de indoorsurfbaan in Noord-Nederland?
07/09/26
Exclusief voor leden
Idee uit Haarlo wordt werkelijkheid: nieuwe wandelbeleving rond de Berkel
Een idee van inwoners van Haarlo is werkelijkheid geworden. Gedeputeerde Peter Drenth heeft op vrijdag 4 september het nieuwe wandelpontje over de Berkel officieel in gebruik genomen. Tegelijkertijd zijn drie wandelroutes rond Haarlo geopend.
07/09/26
Airportsprinter rijdt wel op stakingsdag
Op woensdag 9 september rijden er door een aangekondigde staking van de vakbonden de hele dag geen NS-treinen. Uitzondering is de Airport Sprinter.
07/09/26
Exclusief voor leden
Proef je Regio festival levert bestelplatform streekproducten op
In toerisme en recreatie spelen streekproducten een interessante rol. Vaak gebruikt in routes en festivals maar hoe krijg je de producten bij de consument thuis? Proef je Regio festival levert een bestelplatform op.

||| Agenda |||

14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...