Geplaatst op: 08-06-2026
Auteur: Marc Gerlings

Aelderholt vakantiepark voor Special Olympics

Aelderholt vakantiepark voor Special Olympics
Landal Aelderholt. Foto: Landal.
Landal Aelderholt wordt onderdeel van de Special Olympics Nationale Spelen 2028 in Drenthe. Het vakantiepark wordt het thuis van de deelnemende sporters, begeleiders en vrijwilligers. 

Van 9 tot en met 11 juni 2028 vormt de provincie Drenthe het decor voor het grootste sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking in Nederland. Alle Drentse gemeenten en de provincie Drenthe zijn betrokken bij de organisatie en dragen inclusie en sport zo een warm hart toe.

De kandidatuur kwam tot stand in samenwerking met gemeenten, de provincie Drenthe, sportverenigingen, vrijwilligers, maatschappelijke organisaties en het bedrijfsleven. Deze manier van samenwerken sluit aan bij de Drentse cultuur van naoberschap: betrokken zijn en naar elkaar omkijken.

"Wij hebben er alle vertrouwen in dat Drenthe prachtige Special Olympics Nationale Spelen in 2028 gaat neerzetten. De bidcommissie was zeer te spreken over de samenwerking tussen alle Drentse gemeenten en de betrokkenheid van sportverenigingen, vrijwilligers, maatschappelijke organisaties en het bedrijfsleven. Ik weet zeker dat de deelnemers gaan genieten van de Drentse gastvrijheid en dat we samen sport, inclusiviteit en talent gaan vieren,” aldus Erik de Winter, voorzitter Special Olympics Nederland.

Tijdens een bijeenkomst met Drentse wethouders is het bid door Erik de Winter toegekend aan Drenthe. Bij de Nationale Spelen van 2026 in Haarlem op 12, 13 en 14 juni wordt de officiële intentieverklaring ondertekend. Voor de organisatie van Nationale Spelen in 2028 is er een stichting die de organisatie uitvoert. Jetta Klijnsma, oud commissaris van de Koning in Drenthe, neemt het voorzitterschap op zich. Het bestuur bestaat verder uit Marijn de Vries, Johan Dusseljee, Ludo Mennes, Bernard Wientjes en Chris Prins.

"Het is een voorrecht om bij te dragen aan deze Special Olympics Nationale Spelen. Ik kijk ernaar uit om samen met alle Drentse gemeenten, de provincie Drenthe, vrijwilligers en partners te bouwen aan een geweldig evenement waar iedereen kan meedoen en meetelt. Met dit evenement krijgen sporters echt de ruimte om te stralen. Zo groeit de aandacht voor inclusief sporten en kunnen nóg meer mensen, ook met een beperking, gaan bewegen!”, zegt Jetta Klijnsma.
Trefwoorden: vakantiepark, evenement, sport, Drenthe

CELTH



||| Nieuws |||

10/06/26
Strabrechtse Vennen zoekt oplossing voor zwembad en centrumgebouw
In de nacht van 3 op 4 juni 2026 heeft zich een brand voorgedaan in het hoofdgebouw van Landal Strabrechtse Vennen. In juli gaat mogelijk het binnenzwembad weer open.
09/06/26
Groeiende inflatie mei door vliegtickets en vakantieparken
In mei 2026 waren consumentengoederen en -diensten 3,5 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt vooral door duurdere vliegtickets en hogere prijzen voor vakantieparken.
08/06/26
Landal na fusie met Roompot levert verlies op
Vakantieparkenketen Landal heeft ook over 2025 verlies geleden. De samenvoeging met Roompot drukt nog altijd zwaar op de resultaten, onder meer door forse reorganisatielasten en afschrijvingen op de waarde van diverse parken.
08/06/26
Aelderholt vakantiepark voor Special Olympics
Landal Aelderholt wordt onderdeel van de Special Olympics Nationale Spelen 2028 in Drenthe. Het vakantiepark wordt het thuis van de deelnemende sporters, begeleiders en vrijwilligers.
08/06/26
Exclusief voor leden
Herfinanciering voor KaFra Housing
KaFra Housing heeft een strategische clubdeal afgesloten met Rabobank en ABN AMRO. De overeenkomst omvat twee afzonderlijke faciliteiten: een herfinancieringsfaciliteit voor de bestaande vastgoedportefeuille en een financieringsfaciliteit gericht op toekomstige projectontwikkelingen.
03/06/26
Toegankelijk toerisme: All aboard?
Het boek ‘All Aboard: de transitie naar toegankelijk toerisme’ markeert groeiende aandacht voor inclusie binnen toeristische sector.
03/06/26
Menselijke connectie blijft de heilige graal in onze sector
Digitalisering, personeelskrapte en een nieuwe generatie op de werkvloer: de recreatiesector staat niet stil. Maar hoe bouw je in deze dynamische tijd een bedrijf waar mensen nóg graag willen werken? Het antwoord is simpel: interne gastvrijheid.
03/06/26
LDA presenteert heel veel inzichten in binnenlandse vakantiegangers
Nederlanders zijn heel tevreden over hun binnenlandse vakantie. Voor 95% voldeed de vakantie aan de verwachtingen en halen we een NPS van 7,9. Interessant is ook het feit dat 85% (zeer) tevreden is over de prijs-kwaliteitverhouding en 87% (zeer) tevreden is over de drukte/rust op de bestemming. Die laatst conclusies weerspreken (gelukkig) de sentimenten en onderbuikgevoelens die veel aandacht krijgen. Dat blijkt uit het Vakantieonderzoek Plus dat onder de vlag van de Landelijke Data Alliantie is ontwikkeld.

||| Agenda |||

23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
17/11/26 t/m 19-11-26
17/11/26 t/m 19-11-26: Recreatie Vakbeurs 2026
Recreatie Vakbeurs is hét jaarlijkse ontmoetingsmoment voor de recreatiebranche in de Benelux...