Geplaatst op: 12-05-2026
Auteur: Marc Gerlings

Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900

Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen. 

De levering is gepland tussen 2032 en 2034. Carsten Spohr, voorzitter van de Raad van Bestuur en CEO van Deutsche Lufthansa AG: "Met de bestelling van 20 extra langeafstandsvliegtuigen doen we een duurzame investering in de toekomst van de Lufthansa Groep. Het is een duidelijk signaal naar een moderne vloot, premium kwaliteit en verdere reductie van de CO2-uitstoot. Vliegtuigen met de nieuwste technologie zijn immers het krachtigste middel voor klimaatvriendelijker vliegreizen. De hypermoderne Airbus A350 en Boeing 787 zijn zuiniger, stiller en stoten minder uit dan hun respectievelijke voorgangers. Hiermee zetten we de grootste vlootmodernisering in onze geschiedenis voort."

De Airbus A350-900 en de Boeing 787-9 zullen vanaf 2032 oudere en  minder efficiënte modellen vervangen. De beslissing over welke luchtvaartmaatschappij en op welke luchthaven de bestelde vliegtuigen zullen worden ingezet, wordt op een later tijdstip genomen.
Trefwoorden: Lufthansa, vliegen, Airbus, order

CELTH



||| Nieuws |||

12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
08/05/26
Exclusief voor leden
Marktkans: groeimarkt solo-reizen vrouwen maar sector moet bewustzijn over veiligheid verhogen
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.
07/05/26
Documentaire AI toepassen in toerisme
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
05/05/26
Koen Brakenhoff versterkt culturele kennis Leiden&Partners
Leiden&Partners meldt dat Koen Brakenhoff toetreedt tot haar Raad van Commissarissen. Met zijn brede ervaring in de cultuursector en museale wereld brengt hij waardevolle kennis en een relevant netwerk mee als toezichthouder bij de citymarketingorganisatie.
20/04/26
Exclusief voor leden
Reizen samenstellen met AI via touroperator VakantieDiscounter
Dé VakantieDiscounter is als eerste Nederlandse pakketreisaanbieder beschikbaar als app binnen ChatGPT. Door het eigen aanbod te integreren in het populaire AI-platform, speelt dé VakantieDiscounter in op veranderend zoek- en oriëntatiegedrag van consumenten.
03/04/26
Exclusief voor leden
Nederland pakt toppositie in export cacaoproducten
Voor de toeristische sector een onverwacht unieke positie en kans duikt op in de CBS-cijfers. We zijn de grootste exporteur van cacaoproducten van de wereld. De numnmer 2 van dit moment, Duitsland, ontvang een kwart van al die heerlijke chocolade.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
Breda lanceert Breda Mix: bezoekers stellen zelf hun ideale stadsdag samen
Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van Breda Marketing is gisteren de Breda Mix gepresenteerd: een nieuw on- én offline platform waarmee bezoekers hun eigen perfecte dag in Breda kunnen samenstellen.

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.