Groningen: pronkjuweel met gouden rand
Ruimte voor Vrijetijd wil recreatie en toerisme naar hoger niveau brengen
Susan Top voor het raam van Forum Groningen. Rechts de toren van het provinciehuis, links de Martinikerk. De provincie Groningen staat volgens gedeputeerde Susan Top ten onrechte minder bekend als toeristische en recreatieve bestemming. Om hier verandering in te brengen, startte in de zomer van 2024 het ontwikkelprogramma Baanbreker Vrijetijdseconomie, dat inmiddels Ruimte voor Vrijetijd heet. Dat moet bijdragen aan het verbeteren van de leefbaarheid en de brede welvaart en aan een ander perspectief. "De provincie moet weer in zichzelf gaan geloven en laten zien hoe mooi wonen en recreëren het hier is.”Tekst: Peter Bekkering,...
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: beleid, toeristisch beleid, toerisme, recreatie, Groningen
|
|
17/06/26
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.
|
17/06/26
Reizen begint tegenwoordig lang voor je de koffer daadwerkelijk inpakt. Je zit achter een scherm met tientallen tabbladen open: prijzen die per uur fluctueren en een duizelingwekkend aanbod aan maatschappijen en routes. Hoe voorkom je dat je door de bomen het bos niet meer ziet en vind je toch die ene goede deal?
|
17/06/26
General manager Erik de Wit ontving Stadspenning de Rotterdammert op dinsdag 16 juni tijdens de jaarlijkse Rotterdamse Haringparty uit handen van burgemeester Carola Schouten. De scheidend directeur van het Bilderberg Park Hotel Rotterdam kreeg de stadspenning voor zijn grote bijdrage aan de hotelsector van Rotterdam.
|
17/06/26
Landal heeft Boukje Taphoorn aangesteld als Chief Marketing and Digital Product Officer (CMPO) en Marleen van de Pol als Chief Revenue Officer (CRO). Commerciële kennis van onder meer bol en KLM gaan nu over naar Landal.
|
17/06/26
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt natuurbeheerders zich mee bezighouden. De provincie wil dat natuur een vanzelfsprekend onderdeel wordt van hoe we wonen, werken, bouwen en recreëren, óók buiten de beschermde natuurgebieden.
|
16/06/26
In aanloop naar Recreatie Vakbeurs 2026 hebben inmiddels 325 exposanten hun deelname bevestigd. Voor de editie van 2026 is Make-A-Wish Nederland gekozen als officiële goede doelpartner.
|
15/06/26
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
|
15/06/26
Op vrijdag 26 juni wordt het Kandiapad KIDS in Groessen feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een 3,5 kilometer lang Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen.
|
|
18/06/26
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
|
23/06/26
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
|
25/06/26
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
|
26/06/26
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
|
07/09/26 t/m 09-09-26
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
|
|