Geplaatst op: 13-04-2026
Auteur: Marc Gerlings

Start campagne 'Solo naar Terschelling'

Start campagne 'Solo naar Terschelling'
Beeld uit de campagne, 40-jarige vrouw geniet van een zonsondergang. Foto: TerschellingPartners.
Solo naar Terschelling. Dat is de nieuwe campagne die dmo TerschellingPartners vandaag, 13 april, lanceert. Een campagne gericht op vrouwen die kiezen voor een reis voor zichzelf. 

De missie van de campagene: Vrouwen die meer ruimte willen opzoeken en laten zien dat solo reizen geen levensfase is, maar een houding.

Vrouwen geven veel. Ze cijferen zich vaak weg, staan voor anderen klaar. Ze zorgen, plannen en rennen. Terschelling is de perfecte plek om de boel de boel te laten. Het eiland bij uitstek, waar niets hoeft. Geen retreat en ook geen ontsnapping, maar een bewuste keuze voor de solo reizende vrouw. En die vrouw vormt het uitgangspunt van de nieuwe campagne van TerschellingPartners.

Forse markt: 482 miljard dollar

Solo reizen stonden in 2024 garant voor een wereldwijde omzet van zo’n 482 miljard dollar en kent een jaarlijkse groei van 14%. Het is de verwachting dat in 2030 het solo reizen een waarde van maar liefst 1073 miljard dollar vertegenwoordigt. Het grootste deel van deze reizen wordt gemaakt door vrouwen: niet minder dan 85% van de solo reizen komt op naam van vrouwen, terwijl het daarnaast bekend is dat wereldwijd 82% van alle reisbeslissingen door vrouwen worden genomen. Dat blijkt uit onderzoek van Skift Research in 2024 en wordt ondersteund door het feit dat het zoekvolume naar ‘solo female travel’ in het afgelopen decennium met 1000% is gestegen. 

Online advertentiecampagne 3x leeftijdsgroep

De campagne bestaat onder meer uit een online video advertentiecampagne gericht op verschillende generaties vrouwen: de 30-jarige vrouw surft en omarmt het water, de 40-jarige vrouw geniet van een zonsondergang en de 70-jarige vrouw wandelt en geniet van de natuur. 



Elke video kenmerkt zich door dezelfde beeldtaal en opent met ‘Terschelling. Een eiland voor jezelf’ met als afsluiting een uitnodiging naar solonaarterschelling.nl. Op de campagnepagina solonaarterschelling.nl vind je allerlei verhalen over solo-reizen op het eiland. Er zijn ook speciale solo-arrangementen ontwikkeld die rechtstreeks via de VVV geboekt kunnen worden.

TerschellingPartners speelt hiermee in op een structurele verschuiving in hoe mensen leven én reizen. Solo reizen is geen trend meer, het is de nieuwe realiteit.  De campagne richt zich bewust op drie generaties die elk om hun eigen reden kiezen voor vrijheid: de dertiger die oplaadt en zichzelf terugvindt, de veertiger die even wil ademen zonder schema of must-sees, en de zestiger wier kinderen het huis uit zijn en die nu eindelijk zelf kiest, niet als vlucht, maar als cadeau aan zichzelf. De snelst groeiende groep is overigens de 65-plus: van 4% soloreizigers in 2019 naar 18% in 2022.

Daar komt bij dat geopolitieke onrust mensen bewuster naar eigen land doet kijken. Terschelling geeft dat gevoel van ver weg zijn, zonder er ver voor te hoeven reizen — vertrouwd en veilig, maar met een aanbod voor ieder haar eigen smaak. Jij kiest.

Isabel Mosk, toerismestrateeg: "Het soloreizen onder vrouwen neemt een grote vlucht — niet alleen omdat er meer alleenstaanden zijn, maar ook omdat vrouwen mét partner alleen op reis gaan. De huidige 45 tot 60-jarigen zijn opgegroeid met de resultaten van de tweede feministische golf. Die zelfstandigheid uit zich nu ook in hun reisgedrag."

TerschellingPartners is de marketingorganisatie van Terschelling, opgericht in 2019 als initiatief van het Terschellinger Ondernemersfonds. De organisatie werkt aan de promotie van het eiland voor een breed publiek.

Website: www.terschelling.site
Instagram: @terschelling.site
Trefwoorden: Terschelling, campagne, vrouw, communicatie

CELTH



||| Nieuws |||

12/05/26
Alternatief voor gedoogbeleid wonen op vakantieparken
Een nieuwe logica moet een einde maken aan de vastgelopen discussie over permanente bewoning van vakantieparken. Onder de naam hoods presenteren initiatiefnemers een ontwikkel- en exploitatiemodel waarbij recreatie en wonen structureel worden gecombineerd – onder strakke centrale regie.
08/05/26
52 miljoen euro naar recreatiegebieden Zuid-Holland
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
07/05/26
Documentaire AI toepassen in toerisme
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
07/05/26
Exclusief voor leden
Groningen zet volgende stap met Lelylijn
Een van de grote wensen van de drie noordelijke provincies is de spoorverbinding Lelylijn. Politiek Den Haag schuift de investering naar de toekomst maar provincie Groningen zet al een volgende stap.
05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.
04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
17/04/26
Mooiste Ommetje Groningen wint aanlegkosten terug
Het ommetje van Oude Pekela is gekozen tot Mooiste ommetje van Groningen. De bedenkers van de route winnen de volledige aanleg ervan door Landschapsbeheer Groningen, ter waarde van 10.000 euro.
15/04/26
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering
Regiodeal zet projecten vitale vakantieparken naar uitvoering Voor vier belangrijke projecten van de organisatie Vitale Vakantieparken is Regio Deal-financiering toegekend via de gezamenlijke aanvraag Veluwe in Balans van VeluweAlliantie, provincie Gelderland en Vitale Vakantieparken. Dankzij deze ondersteuning kunnen de projecten Camping van Ons, Vakantielandschap van de Toekomst, Energie op Eigen Kracht en Pauzeparken de komende jaren daadwerkelijk worden uitgevoerd. Met deze investeringen wordt een belangrijke stap gezet richting een toekomstbestendige recreatiesector op de Veluwe. Samen met vakantieparken, overheden en kennispartners wordt gewerkt aan vernieuwende oplossingen voor vraagstukken rondom verblijf, eigenaarschap, duurzaamheid en energie. Vier projecten, één gezamenlijke opgave De vier projecten vullen elkaar aan en dragen elk bij aan het versterken van vakantieparken op de Veluwe: Camping van Ons richt zich op het behoud van kleinschaligheid en betaalbaarheid van vakantieparken. Door te onderzoeken hoe coöperatieve eigendomsvormen, regionale investeringen en regeneratief toerisme kunnen bijdragen, blijven opbrengsten en rendementen in de regio en wordt de Veluwe toegankelijk voor iedereen. Vakantielandschap van de Toekomst onderzoekt hoe vakantieparken zich kunnen ontwikkelen tot een kracht voor landschap, biodiversiteit en leefbaarheid. Via pilots en herontwikkelstrategieën worden toekomstbestendige concepten in de praktijk getest. Energie op Eigen Kracht ondersteunt vakantieparken bij de transitie naar duurzame energie. Met energiescans, samenwerking in energiekringen en pilots voor innovatieve toepassingen worden praktische, collectieve oplossingen ontwikkeld. Pauzeparken verkent de inzet van vakantieparken voor tijdelijke huisvesting en maatschappelijke opgaven zoals wonen, zorg en welzijn. Zo ontstaat een sociaal verantwoorde tussenfase voor parken zonder toeristisch perspectief. Leren, ontwikkelen en opschalen Wat de projecten verbindt, is de nadruk op samenwerking en kennisdeling. De opgedane inzichten worden actief gedeeld, zodat succesvolle aanpakken kunnen worden opgeschaald binnen en buiten de Veluwe. De eerste activiteiten starten in 2026. De uitvoering van de projecten (met uitzondering van Pauzeparken) ligt bij Park van de Toekomst.

||| Agenda |||

09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...