Geplaatst op: 09-01-2026
Auteur: Marc Gerlings

Loont die extra inspanning van de winterprogrammering? Den Haag: + 1 miljoen bezoeken

34 miljoen bezoeken totaal

Loont die extra inspanning van de winterprogrammering? Den Haag: + 1 miljoen bezoeken
Lichtkunstwerken waren onderdeel van de winterprogrammering. Foto: Arnaud Roelofsz / The Hague & Partners.
Het lijkt een trend dat bedrijven en DMO's steeds meer organiseren in steden en regio's voor de winterprogrammering. Heeft dat zin? Voor Den Haag pakt die inspanning positief uit. Het aantal bezoeken aan de binnenstad in december 2025 is met een miljoen gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Bovendien was er een significante stijging (+15%) van bezoek afkomstig van buiten de stad.

Met grote publiekstrekkers, zoals de Royal Christmas Fair, SnowFest, het Groot Kerstcircus Den Haag en Cirque du Soleil, heeft de Royal Winter bijgedragen aan een toename van het aantal bezoeken aan het centrum van Den Haag. Ook het aantal bezoeken aan Scheveningen steeg waarbij het jaarlijkse Cool Event afgelopen december 10 procent meer bezoekers had dan in 2024.

Uit recente passantentellingen van Resono blijkt dat in december 2025 de binnenstad bijna 34 miljoen keer werd bezocht. Dit is ruim een miljoen meer ten opzichte van 2024 toen er iets minder dan 33 miljoen bezoeken waren; een stijging van ruim drie procent.
Een kleine 40 procent van de bezoeken kwam van buiten de gemeente Den Haag. Dit is een stuk hoger dan een jaar eerder, toen het aandeel nog ongeveer een kwart was.

Met een lichte stijging van bijna 1 procent werden er ook meer bezoeken gebracht aan Scheveningen. Hiervan kwam een derde van buiten de gemeente, dit is ook een lichte groei ten opzichte van een jaar eerder.

Wethouder Economische ontwikkeling, Saskia Bruines, is tevreden met de resultaten: "Deze cijfers laten zien dat het Royal Winter programma werkt. De gezellige lichtjes, leuke activiteiten en warme sfeer laten bewoners en bezoekers ook in de wintermaanden van Den Haag genieten. Dit is natuurlijk ook goed nieuws voor de ondernemers en culturele instellingen van onze stad.”

De Royal Winter is één van de seizoensgebonden campagnes uitgevoerd door het marketingbureau van The Hague & Partners, waarbij Den Haag als de gezelligste winterbestemming met een veelzijdig winterprogramma wordt gepromoot.
Trefwoorden: Den Haag, winterprogrammering, DMO, jaarcijfer

CELTH



||| Nieuws |||

28/07/26
Max Express
Van 21 tot en met 23 augustus vindt voor de laatste keer de FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX plaats op het circuit in Zandvoort. NS rijdt het hele weekend weer een uitzonderlijke dienstregeling om duizenden racefans snel en veilig naar Zandvoort te brengen.
27/07/26
Hart van Limburg lanceert nieuwe wandelknooppuntenkaart Roermond en Roerdalen.
Een ree stopt niet bij een gemeentegrens. Een beekje evenmin. Toch hadden Roerdalen en Roermond tot nu toe allebei hun eigen wandelkaart, met een kunstmatige lijn dwars door hetzelfde stuk natuur.
27/07/26
Joyce Schoenmaeckers wordt financieel directeur Efteling
De Raad van Commissarissen van de Efteling heeft Joyce Schoenmaeckers benoemd tot financieel directeur.
24/07/26
Offroad wandelroutes voor mensen met een beperking in Vlaamse Ardennen
Dankzij aangepaste offroadrolstoelen, avontuurlijke fietsroutes met aangepaste fietsen en toegankelijke waterrecreatie kunnen voortaan ook mensen met een fysieke beperking volop genieten van de natuur in de Vlaamse Ardennen.
24/07/26
Transavia brengt stillere Airbus naar Rotterdam
Transavia zet haar vlootvernieuwing verder door op de Nederlandse bases. Vanaf oktober krijgt Rotterdam The Hague Airport als eerste na Schiphol een Airbus A321neo.
24/07/26
132 mensen verdronken in 2025
Wat opvalt tussen de cijfers van CBS over het aantal jaarlijkse verdrinkingen is dat 32 bezoekers uit het buitenland overleden. 98% van hen verdronk in open water zoals recreatieplassen maar ook sloten.
23/07/26
Digitaal visum voor Egypte
Het Egyptische Ministerie van Toerisme & Oudheden heeft vandaag de lancering aangekondigd van een nieuw digitaal Visa-on-Arrival-systeem.
23/07/26
Reünie Travel Challenge
Heb jij ooit meegedaan als student aan de Travel Challenge? Op 27 oktober 2026 brengt organisator van Travel Challenge, arbeidsorganisatie Reiswerk de oud-deelnemers van alle edities weer samen in Utrecht.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...