Geplaatst op: 09-01-2026
Auteur: Marc Gerlings

Loont die extra inspanning van de winterprogrammering? Den Haag: + 1 miljoen bezoeken

34 miljoen bezoeken totaal

Loont die extra inspanning van de winterprogrammering? Den Haag: + 1 miljoen bezoeken
Lichtkunstwerken waren onderdeel van de winterprogrammering. Foto: Arnaud Roelofsz / The Hague & Partners.
Het lijkt een trend dat bedrijven en DMO's steeds meer organiseren in steden en regio's voor de winterprogrammering. Heeft dat zin? Voor Den Haag pakt die inspanning positief uit. Het aantal bezoeken aan de binnenstad in december 2025 is met een miljoen gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Bovendien was er een significante stijging (+15%) van bezoek afkomstig van buiten de stad.

Met grote publiekstrekkers, zoals de Royal Christmas Fair, SnowFest, het Groot Kerstcircus Den Haag en Cirque du Soleil, heeft de Royal Winter bijgedragen aan een toename van het aantal bezoeken aan het centrum van Den Haag. Ook het aantal bezoeken aan Scheveningen steeg waarbij het jaarlijkse Cool Event afgelopen december 10 procent meer bezoekers had dan in 2024.

Uit recente passantentellingen van Resono blijkt dat in december 2025 de binnenstad bijna 34 miljoen keer werd bezocht. Dit is ruim een miljoen meer ten opzichte van 2024 toen er iets minder dan 33 miljoen bezoeken waren; een stijging van ruim drie procent.
Een kleine 40 procent van de bezoeken kwam van buiten de gemeente Den Haag. Dit is een stuk hoger dan een jaar eerder, toen het aandeel nog ongeveer een kwart was.

Met een lichte stijging van bijna 1 procent werden er ook meer bezoeken gebracht aan Scheveningen. Hiervan kwam een derde van buiten de gemeente, dit is ook een lichte groei ten opzichte van een jaar eerder.

Wethouder Economische ontwikkeling, Saskia Bruines, is tevreden met de resultaten: "Deze cijfers laten zien dat het Royal Winter programma werkt. De gezellige lichtjes, leuke activiteiten en warme sfeer laten bewoners en bezoekers ook in de wintermaanden van Den Haag genieten. Dit is natuurlijk ook goed nieuws voor de ondernemers en culturele instellingen van onze stad.”

De Royal Winter is één van de seizoensgebonden campagnes uitgevoerd door het marketingbureau van The Hague & Partners, waarbij Den Haag als de gezelligste winterbestemming met een veelzijdig winterprogramma wordt gepromoot.
Trefwoorden: Den Haag, winterprogrammering, DMO, jaarcijfer

CELTH



||| Nieuws |||

03/08/26
Exclusief voor leden
1,1% meer Nederlanders vieren zomervakantie in Turkije
De Turkse minister van Cultuur en Toerisme heeft afgelopen vrijdag tijdens een persconferentie in Istanbul de toerismecijfers van Turkije over de eerste helft van 2026 bekendgemaakt. In de eerste zes maanden van dit jaar ontving Turkije 25,8 miljoen internationale bezoekers.
03/08/26
Hilaria: kiezen voor adrenaline of beleving?
Een druk openingsweekend, 120.000 enthousiaste bezoekers en vooral heel veel lovende reacties op de nieuwe attracties. Het tijdelijke Park Hilaria 2026 is afgelopen weekend van start gegaan.
03/08/26
GoVolta wil verbinding naar Parijs
De Nederlandse Treinmaatschappij GoVolta wil ook binnenlandse reizigers vervoeren op haar toekomstige internationale verbindingen tussen Amsterdam en Parijs en tussen Amsterdam en Berlijn. Dat blijkt uit een nieuwe melding die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eind juli heeft ontvangen.
31/07/26
Gwendoline Cazenave spreker bij IWTTF congres in Utrecht
Hoe zorgt de reisindustrie ervoor dat meer mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen – als reiziger én als medewerker? Die vraag staat centraal tijdens het International Women in Travel and Tourism Forum Europe, dat op 16 en 17 september voor het eerst op het Europese vasteland plaatsvindt.
30/07/26
Droogte neemt toe
De droogte in Nederland neemt verder toe. De Rijn is bij het meetpunt Lobith nog nooit zo laag gemeten. Ook de Maas brengt door gebrek aan regen in het buitenland weinig zoetwater het land in. Daarom blijven maatregelen noodzakelijk.
30/07/26
Europa favoriet bij last minute boekingen reizen
De meest recente ANVR Boekingsmonitor uitgevoerd door NielsenIQ zien dat de last minute markt voor uitgaand toerisme volop in beweging blijft. Eén ding valt daarbij direct op, Europa is opnieuw de grote winnaar.
30/07/26
Groei economie ook door meer uitgaven in horeca
Volgens de eerste berekening van het CBS, op basis van nu beschikbare gegevens, groeide de economie (het bruto binnenlands product: bbp) in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent ten opzichte van het eerste kwartaal van 2026. Die kleine groei wordt ook mogelijk door de groei in de horeca.
30/07/26
Exclusief voor leden
KLM noteert positieve halfjaarcijfers maar is niet tevreden
De KLM Groep heeft in de eerste helft van 2026 een omzet van €6,9 miljard behaald, 8% meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het operationele resultaat kwam uit op €68 miljoen, een verbetering van €92 miljoen ten opzichte van vorig jaar. 'Niet genoeg voor een sterke basis', oordeelt het bedrijf. Zusteronderneming Transavia leidt verlies.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...