Geplaatst op: 24-11-2025
Auteur: Marc Gerlings

Breda voegt curlingbanen toe aan winterprogrammering

Breda voegt curlingbanen toe aan winterprogrammering
Breda straalt samenwerking, met onder meer de Wintertaverne. Foto: Laura Siliquini.
Nederlandse steden bieden steeds meer winterprogrammering aan. Breda gaat verder dan een ijsbaan. De silent disco staat weer op het programma en nieuw zijn de curlingbanen.

Vanaf 12 december start het stadsbrede programma van Breda Straalt, met nieuwe belevingen, schaatsplezier en activiteiten voor jong en oud. De overdekte schaatsbaan en naastgelegen horeca-hotspot de Wintertaverne keren terug naar de Grote Markt. Dit jaar onder de naam IJsplein. De schaatsbaan is dagelijks geopend voor jong en oud. De Wintertaverne is een warm pop-up eetcafé met lokale gerechten, winterse drankjes en elke zondag livemuziek

Nieuw dit jaar zijn de curlingbanen, bijna elke avond geopend – perfect voor een gezellige uitdaging met vrienden, familie of collega’s. Daarnaast introduceert Breda Straalt het nieuwe WinterFest, met op 13 december Nacht van de Meezingers en op 20 december Disco Fever: ABBA & More.

In de Wintertaverne keert de populaire Winterse Silent Disco terug op diverse avonden in december en januari in een intieme boiler room setting met de DJ tussen het publiek.

Het programma van Breda Straalt bundelt ook activiteiten van partners in de stad, waaronder de Grote Kerk, Stedelijk Museum Breda, Chassé Theater, Nieuwe Veste en De Barones. Van kunst en cultuur tot workshops, markten en winterwandelingen – er is volop te doen voor iedereen.

"De kerstvakantie en de weken daaraan voorafgaand zijn een belangrijke periode voor onze binnenstad,” zegt centrummanager René de Vos. "We werken al jaren aan een breed programma voor alle bewoners en bezoekers. Sinds we hier twee jaar geleden mee zijn begonnen, zien we in de bezoekerscijfers dat de drukte in de stad tijdens deze periode toeneemt. Dit jaar zetten we een nieuwe stap door meer locaties en initiatieven samen te brengen en als één geheel te presenteren.”

Samenwerking

Breda Straalt is een initiatief van het Ondernemersfonds Breda, dat sinds 2023 wordt ontwikkeld samen met Breda Marketing en partners uit de binnenstad. In het brede winterprogramma staan licht, warmte en samenzijn centraal.

"Met Breda Straalt bouwen we stap voor stap aan een onderscheidende wintertraditie,” zegt Hildegard Assies, directeur van Breda Marketing. "Het is niet alleen sfeervol voor bewoners en bezoekers, maar ook een podium voor lokale ondernemers en creativiteit. Breda leeft, óók in de winter.”

Het volledige programma is te vinden op bredastraalt.nl. 

Highlights Breda Straalt 2025:
- Winterterrassen: tot en met 4 januari
- Officiële opening Breda Straalt: 12 december
- IJsplein (Grote Markt): 12 december – 4 januari
- WinterFest-avonden: 13 en 20 december
- Kasteelplein Winterplein: 12 december – 4 januari
Trefwoorden: Breda, winter, dmo, samenwerking, citymarketing

CELTH



||| Nieuws |||

17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.
17/06/26
Efficiënt vluchten boeken in een dynamische reiswereld
Reizen begint tegenwoordig lang voor je de koffer daadwerkelijk inpakt. Je zit achter een scherm met tientallen tabbladen open: prijzen die per uur fluctueren en een duizelingwekkend aanbod aan maatschappijen en routes. Hoe voorkom je dat je door de bomen het bos niet meer ziet en vind je toch die ene goede deal?
17/06/26
Invloedrijke GM Erik de Wit ontvangt Rotterdammert
General manager Erik de Wit ontving Stadspenning de Rotterdammert op dinsdag 16 juni tijdens de jaarlijkse Rotterdamse Haringparty uit handen van burgemeester Carola Schouten. De scheidend directeur van het Bilderberg Park Hotel Rotterdam kreeg de stadspenning voor zijn grote bijdrage aan de hotelsector van Rotterdam.
17/06/26
Landal versterkt commerciële capaciteiten in groeifase
Landal heeft Boukje Taphoorn aangesteld als Chief Marketing and Digital Product Officer (CMPO) en Marleen van de Pol als Chief Revenue Officer (CRO). Commerciële kennis van onder meer bol en KLM gaan nu over naar Landal.
17/06/26
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt natuurbeheerders zich mee bezighouden. De provincie wil dat natuur een vanzelfsprekend onderdeel wordt van hoe we wonen, werken, bouwen en recreëren, óók buiten de beschermde natuurgebieden.
16/06/26
Make-A-Wish Nederland goed doel voor Recreatie Vakbeurs 2026
In aanloop naar Recreatie Vakbeurs 2026 hebben inmiddels 325 exposanten hun deelname bevestigd. Voor de editie van 2026 is Make-A-Wish Nederland gekozen als officiële goede doelpartner.
15/06/26
Exclusief voor leden
Nederland Dal ticket van start met langste treinreis
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
15/06/26
Opening Kandiapad KIDS: avonturenpad voor kinderen
Op vrijdag 26 juni wordt het Kandiapad KIDS in Groessen feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een 3,5 kilometer lang Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen.

||| Agenda |||

18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...